top of page

Atsidarė beprotiškai stilinga raštinių reikmenų parduotuvė-kavinė: užsukę kavos, tuščiomis neišeisit

Sostinės J. Basanavičiaus gatvės pradžioje yra tokia vieta, kur kasdien kartojasi tas pats scenarijus: galbūt ir jūs pastebėjote, kad troleibusai iš Pylimo gatvės labai dažnai negali įsukti į kalną vingiuojančią gatvę. Visai šalia šio troleibusininkų ir automobilių vairuotojų susirėmimų taško atsidarė nauja vieta, pasivadinusi „Raštine“. Čia, už didelių langų, kava ir raštinės reikmenys bičiuliaujasi.

Augustės Tamulytės nuotr.


Paskutinę vasaros dieną atsiradusią kavinę papildo ir išplečia rinktinių kanceliarijos prekių parduotuvė. Jei dėl raštinės reikmenų jums iš malonumo pašiurpsta oda, žinokite, kad čia tikrai rasite ryškiaspalvių tušinukų, pieštukų, žurnalų ir knygų (vaikams skirtas, sako, graibsto), vilkelių (!), dovanų popieriaus, kitų estetiškai išdėliotų dalykėlių. Ir jie – anaiptol ne mokyklinukams ar taupiems studentams.

Augustės Tamulytės nuotr.


Kalbamės su tuo metu už baro šeimininkaujančiu Sauliumi Šalteniu, kuris yra vienas šios vietos įkūrėjų. Saulius pasakoja, kad mintis atidaryti kavinę ir parduotuvę jam kilo kartu su žmona architekte Ieva Saldauskaite. Metų pradžioje jiedu nekilnojamo turto skelbimų portale aptiko šias patalpas. Anksčiau jose veikė drabužių parduotuvė. Tai, kas iš pradžių atrodė tik juokai, tapo poros darbo vieta.

„Matcha latte“ (2,5 Eur) draugijoje su iš Italijos atkeliavusiu banginiu, susegančiu lapus. Augustės Tamulytės nuotr.


Lendame į detales: „Raštinės“ indus sukūrė keramikė Simona Kaunaitė iš „The Chair and Table“, grafinį identitetą, sudarytą iš bazinių spalvų paletės, sudėjo Lina Marcinonytė, kavos pupeles tiekia pripažinto Lietuvos baristos prekės ženklas „Cofmos“, erdve rūpinosi Ieva.

Japoniški smilkalai (dešinėje). Augustės Tamulytės nuotr.


„Raštinė“ atspindi mano ir Ievos dizaino bei estetikos suvokimą. Didžioji dalis asortimento yra iš Japonijos – jie stipriausi rašymo instrumentų ir popieriaus srityje. Neturime atsitiktinių prekių, viskas kruopščiai atrinkta ir atspindi mus. Kanceliarinės prekės yra minimalaus dizaino ir funkcionalios. Turime mažą sūnų, dėl to pas mus yra pasaulyje pripažintų vaikiškų knygų, „Love notes magazines“ kuruoja netradicinių žurnalų sekciją, taip pat atsivežėme natūralių japoniškų smilkalų ir daug kitų daikčiukų, kurių niekaip nepriskirtum kanceliarinėms prekėms, bet jie mus žavi“, – sako Saulius.

Augustės Tamulytės nuotr.


Vis dėlto, o ką slepia baras? Jei konkrečiai: kruasanai ir vienas šaldytuve esančių pyragų atkeliauja iš „Mindaugo kepyklos“, sausainius kepa „Tie kepėjai“, kombučią tiekia „Būk čia“. Antrojo „pyrago“ – tarto su figomis, ožkų sūriu ir juoduoju šokoladu (2,5 Eur) – gamintojas yra „Mėtos desertai“. Greitu metu, sužinome, asortimentą papildys veganiškas sūrio pyragas, paruoštas su japoniška „matcha“ arbata. Japonijos šešėlis čia krenta plačiau, ne tik ant kanceliarinių prekių.

Žalioji „Kabusecha“ arbata (2,1 Eur). Augustės Tamulytės nuotr.


„Turime visame pasaulyje vertinamos žaliosios arbatos „Kabusecha“. Savitu būdu ji auginama tik Japonijoje. Aukštumose esančios plantacijos uždengiamos tentais. Ši arbata išsiskiria „umami“ skoniu. Taip pat siūlome aukščiausios kokybės „Ceremonial grade“ matcha arbatą (2,2 Eur), atsivežtą iš Japonijos, bei matcha latte (2,5 Eur)“, – vardijo pašnekovas.

Prie visų minėtų gardybių dar turėtų atsirasti sumuštiniai ir desertai su mažiau cukraus, „kuriuos valgydamas morališkai jautiesi gerai“.

Augustės Tamulytės nuotr.


P. S. Jei prieš išeinant jūsų dėmesį patrauks nedidelės apvalokos statulėlės, žinokite, kad jos vadinamos darumomis. Dzenbudizmo įkūrėjo atvaizdas ir simbolis, statomas namuose, gali padėti siekti tikslų. Visai paprasta: išsikėlus tikslą, darumai tereikia užspalvinti akį. Kai jis įgyvendinamas, užtušuojama ir kita. Įdomu, ar „Raštinės“ šeimininkai užspalvino akį, kai sugalvojo atidaryti šią vietą?

Avietinis gražuolis (dešinėje) – su agaru. Augustės Tamulytės nuotr.


Adresas: J. Basanavičiaus g. 2, Vilnius

Darbo laikas: I–V 09:00–20:00, VI 10:00–20:00

„Facebook“ paskyra ČIA.

Naujausi įrašai

bottom of page