Nors lietuviai dažniau renkasi mėsą, tačiau gardžiai žuvienei dažnas neatsispiria. Jos ruošimas atrodo gana sudėtingas, ypač, tiems, kurie verda ją pirmą kartą.
Kad viskas būtų daug paprasčiau ir suprantamiau, „Bandymų stoties“ laidoje Alfas kartu su maisto technologe Vida Ežerskiene aiškinosi, kaip namuose išsivirti pačią skaniausią žuvienę ir kokias klaidas darome ją ruošdami?
Kaip taisyklingai išvirti sultinį žuvienei?
Jeigu sultiniui naudosite žuvų galvas, pirktas prekybos centruose, juose gali būti palikta nereikalingų dalykų, kurie verdamą sultinį apkartins. Reikia iš galvų išplėšti žiaunas ir išimti akis, Švarias galvas nuplaukite ir sudėkite į puodą. Užpilkite vandeniu, galite įdėti svogūnų, morkų, salierų šaknų, jei naudosite stiebus, juos dėkite prieš baigiant virti. Sultinys išverda labai greitai, viskas truks apie 40 min. Sultinį nukoškite tankiu sietu ar marle, kad neliktų ašakų ar kaulų.
Kokia žuvis labiausiai tinka žuvienei?
Dažniausiai žuvienei žmonės renkasi sterką arba ešerį. Galite rinktis ir lašišą, paltusą, menkę.
Ką daryti paruošus sultinį?
Pakepinkite ant sviesto morkas, baigiant joms kepti, sudėkite pjaustytus svogūnus ir salierų stiebus. Jei nemėgstate svogūno, jį galite keisti poru. Į sultinį įpjaustykite bulves, suberkite apkeptas daržoves, pipirus, laurų lapus.
Prieš dedant žuvies gabaliukus į sultinį, galite juos apkepti keptuvėje ant sviesto. Patiekiant žuvienę įberkite mėgstamų smulkintų prieskoninių žolelių bei pipirų.
Labai gražu šalia žuvienės patiekti ar į pačią žuvienę įdėti gruzdintuvėje apkepintų petražolių (nemeskite su kotais, tik pačias viršūnėles), kurios bus žalios, traškios ir tiesiog alsuos pavasariu. Toks akcentas tiks ir prie kitų patiekalų ar net padės papuošti lėkštes.
Visą laidą žiūrėkite čia.
Skanaus!