top of page

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė: „Daiktai man nesuteikia laimės“

Pasaulinės tendencijos įtaką daro viskam. Tvarumo idėjas puoselėjantieji šventes švęsti ir net susituokti nori tvariai. Kokios jos – tvaresnės vestuvės? Tikrai ne be elektros ir nebūtinai sodinant svečius ant šieno briketų.

Tvarios vestuvės gali būti ir labai kuklios, ir prabangios. Bet greičiausiai bus be baltų balandžių, balionų ir fejerverkų – tvaresnėje šventėje paliekama tik tai, kas būtina, atsisakoma visko, ko nebūtinai reikia.


Kuriant šventę svarbu, kad sutaptų ją kuriančiųjų ir tų, kurie švęs, vizija bei požiūris. Vestuvių planuotoja Laura Vagonė prisipažįsta, kad asmeniame gyvenime dar yra kur stengtis, tačiau nemažai tvarių sprendimų jos kasdienybę jau keičia.


Laura Vagonė, lapės vestuvės, interviu
VMG nuotr.

Pats pirmas su tvarumu, draugiškumu aplinkai ir pan. susijęs dalykas, kurį įgyvendinote pirmiausia?

Pats pagrindinis dalykas yra tas, kad asmeniniame gyvenime aš esu nedidelė vartotoja, neturiu pirkimo geno, man daiktai nesuteikia laimės. Nebent knygos, bet ir jas perku labai apgalvojusi, jomis dalinuosi su draugais. Man tikrai nereikia daug daiktų. Net drabužius, avalynę perku tikrai retai, ne todėl, kad nesidomėčiau mada, tiesiog laikausi principo, kad visi spintose visko turim užtektinai. O jeigu ko nors prireikia ar ištinka silpnybė, noras kažko „šviežio“, pirmiausia tų daiktų ieškau second hand parduotuvėse, nes, mano nuomone, jei net dabar rūbų pramonė sustotų ir nieko nebegamintų, tikrai viso to, kas jau prigaminta, mums visiems užtektų ne vienerius metus.

Iš dalies dėl tokio paties mąstymo mano draugas atidarė dėvėtų drabužių parduotuvę „Skudurynas“, kurioje drabužiams suteikiama dar viena galimybė. Man nereikia naujausio telefono ar kompiuterio, jei dar senieji puikiai veikia ir atlieka savo funkcijas, ir t.t.

Namuose rūšiuojame šiukšles, turime tris mažus konteineriukus, net ir sūnų mokome tai daryti.

Norėčiau labiau pasistengti su maisto vartojimu, tikrai per daug išmetame vien dėl intensyvaus gyvenimo būdo, kai nespėjame suvartoti to, ką sukrauname šaldytuve.



Žmonės, būna, galvoja, kad kažką reikėtų daryti kitaip, tačiau daryti yra sunkiau nei galvoti. Gal turite kokį sėkmės receptą? Kas Jus motyvuoja labiausiai?

Manau, kad didžiausią įtaką turi auklėjimas, išsilavinimas, meilė gamtai ir stebėjimas, kas vyksta su pasauliu, kuris, panašu, nėra amžinas resursų šaltinis. Tiesiog reikia matyti plačiau ir šiek tiek susimažinti savo ego, kad nebūtų mąstoma, jog viskas tik man. Mes ne vieni gyvename Žemėje.

Jeigu atvirai, tai man dar yra kur stengtis ir stiebtis tvarumo klausimu, pavyzdžiui, niekaip negaliu atsisakyti mėsos, skalbimo priemonių ar šampūno, higieninių paketų naudojimo, kelionių lėktuvu ir t. t.



Kokias tvarumo idėjas jau įgyvendinote savo kasdienybėje ir jų dėka jūsų gyvenimas tapo ne tik draugiškesnis aplinkai, bet suteikia dar ir kažkokios papildomos naudos, pavyzdžiui, padeda taupyti?

Stengiamės daugiau vaikščioti pėsčiomis, nei važiuoti automobiliu; prieš pirkdama naują daiktą, įvertinu spintos turinį; kiekvieną kartą parduotuvėje pagalvoju, ar tikrai reikia šito naujo daikto, kurį laikau rankose; pakeliame svetimą šiukšlę – rankos gi nenukris, žinoma, galėtume tai daryti dažniau ir tikslingiau; puiki programėlė yra dekobit.com, nes leidžia sutaupyti krūvas popieriaus ir elektros, kai nereikia kiekvienos sutarties darbe atsispausti dviem egzemplioriais - gal tai ir lašas jūroje, bet nuo lašo juk viskas ir prasideda; gertuvės vandeniui naudojimas - kaskart ištroškę neperkame naujo plastikinio buteliuko; Taip pat naudoju daugkartinius medžiaginius pirkinių maišelius.



Naujausi įrašai

bottom of page