top of page

Vaida Ribinskaitė: „Man norisi gyvenime turėti mažiau ir patirti daugiau“

Rinkodaros specialistė, ne tik Lietuvos rinkoje garsių prekės ženklų – „Happeak“, „Son de Flor“, „Matilda Knows“, kūrėja, o taip pat tvarių laidotuvių „Balta drobulė“ iniciatorė Vaida Ribinskaitė prisipažįsta, kad nėra pamišusi dėl tvarumo ir nedaro nieko daugiau nei daro kiti.

Tačiau klausantis, ką Vaida pasakoja, įkvėpimas keistis ir gyventi švariu, tvarkingiau, šviesiau gerokai ūgteli.


Vaida Ribinskaitė, verslininkė
VMG nuotr.


Projekto TVARIAI‘30 šūkis yra „Pakeisti pasaulį“. Apie ką ši skambi frazė yra Tau?

Tiesą pasakius, „Tvarumas“ kaip žodis man yra šiek tiek nunešiotas, aš atsargiai su juo elgiuosi. Man asmeniškai tvarumas labiau yra ne apie „Pakeiskime pasaulį“, o apie „Išsaugokime tai, ką turime“.



Visi tavo projektai, regis, yra labai atsakingai apgalvoti. „Toks jausmas, kad juos kurdama pirmiausia galvoji apie tai, kaip padaryti juos tvarius visomis prasmėmis.

Mes visi dabar gyvename pertekliuje. Mano prekių ženklai gimė iš noro gyventi kuo paprasčiau, turėti vieną gerą kokybišką daiktą, kuris taupo laiką ir vietą namuose, o ne dešimt, kurie užima daug vietos ir dažnai net nedera tarpusavyje.

Man visada norėjosi supaprastinti reikiamybę kažką išsirinkti pasirinkti, suderinti. Trakime, vieną „Son de flor“ suknelę gali dėvėti ir pokylyje, ir eidama į miestą, ir darbe, ir pajūryje... „Matilda Knowes“ drabužių kapsulė išsprendžia daug problemų, kai vaiką ruošiamasi išleisti į darželį ir reikia supirkti reikalingus daiktus be drabužius. Įsigijus „Matilda Knows“ komplektą išsisprendžia viskas.

„Balta drobulė“ gimė nesusieta su tvarumo tema, nors tvarumo joje labai daug. Tai pasiūlymas to paties – paprastumo. Lydėdami artimąjį į amžinybę mes pasiduodame inercijai, kuri diktuoja, kad visko reikia labai daug, o per tą daug prarandame esmę, pamirštame, apie ką visa tai.



Kodėl Tau rūpi tvarumo, ekologijos temos?

Tiesą pasakius, nesu pamišusi dėl tvarumo. Man tiesiog norisi gyvenime turėti mažiau ir patirti daugiau. Tokia yra mano filosofija. Taigi, norisi tvarkingesnių namų, o jie tvarkingesni, kai juose mažiau daiktų, lengviau pasirinkti, ką apsirengti, kai turi mažiau, iš ko rinktis. Mažiau man reiškia daugiau laiko, džiaugsmo, jausmo ir t.t.

Man atrodo, kad pasaulis natūraliai eina sąmonėjimo link. Kai susimąstai, kad nesi pats sau, o viskuo esi susietas, kai supranti, kad be medžių, gamtos, nebus maisto, pastogės, džiaugsmo – nebus nieko. Todėl reikia tai saugoti, tuo mėgautis ir gėrėtis. Natūraliai gyvenime atsirado daugiau ėjimo į gamtą, medžių apkabinimo, empatijos gyvūnams. Tokie paprasti dalykai. Taisyklių neturiu, kaip jaučiu, taip gyvenu, mokausi iš kitų, žaviuosi kitais, jais stebėdama augu pati.


Vaida Ribinskaitė, verslininkė
VMG nuotr.

Naujausi įrašai

bottom of page