Anot tinklaraščio SPALVOTA LĖKŠTĖ kūrėjos, geriausios gastronominės kelionės virtuvėje – saldžios. Dėl to, ji dalijasi tinginio receptu, kuris tikrai pavyks ir Jums! Bet apie viską nuo pradžių!
Ar karantino metu įvyko kokie pokyčiai virtuvėje?
Karantino metu mitybos įpročiai tikrai pasikeitė, nes pradėjau valgyti reguliariai, ko vis nepavykdavo padaryti dirbant. Dirbu darželyje, esu ikimokyklinio ugdymo auklėtoja, todėl dažniausiai pavalgydavau tik pusryčius ir, žinoma, vakarienę. Buvau pametusi balansą, dažniausiai valgiau greitai pagaminamą ir sotų maistą. Karantino metu į mano racioną grįžo košės, daug daržovių, kruopų. Pastebėjau, kad vėl valgant pilnavertį maistą nebeištinka cukraus krizė, tikrai mažiau norisi saldumynų. Tiesa, maistui šiuo metu išleidžiu daugiau pinigų, nors perkamų produktų sąrašas nelabai prasiplėtė.
Kokių produktų visada galima atrasti Jūsų virtuvėje?
Mano spintelėse visada yra įvairių kruopų ir miltų. O kadangi turime savo ūkį, šaldiklyje visą žiemos sezoną nepristingu šaldytų uogų ir daržovių, konservuotų daržovių taip pat pasipildau periodiškai. Todėl karantino pradžioje tikrai nemedžiojau paskutinio grikių pakelio. Gyvenu nedideliame miestelyje, ten neteko pajusti produktų trūkumo, mano apsipirkinėjimai išliko reguliarūs – kartą per savaitę.
O mano šaldytuve visada rasite graikiško jogurto, kiaušinių, kitų pieno produktų (kefyras, pasukos, varškė). Taip pat pirkinių sąraše visada pirmu numeriu įrašau bananus, nes jų neretai pritrūkstame. Stengiuosi nepamiršti ir salotų, agurkų, pomidorų, salierų ir pan. bei vaisių. Dar labai svarbu, kad namuose nepritrūktų ir įvairių kruopų (grikiai, ryžiai, avižiniai dribsniai, lęšiai, bolivinės balanda). Pastebiu, kad turiu bazinį produktų sąrašą, kuris nesikeičia jau keletą metų.
Kokį patiekalą iš naujo atradote šiuo laikotarpiu?
Šiuo metu namuose karaliavo cinamoninės bandelės, o dabar dažniausias svečias yra tinginys! Įvairių skonių, konsustencijų ir aromatų :)
Balto tinginio receptas gana paprastas, bet man jis labai patinka:
2 pakeliai sausainių (selga, gaidelis, becukriai, kokie patinka);
2 pakeliai varškės (naudojau paprastą iš pakelių);
Indelis kondensuoto pieno (galima jį išvirti ir naudoti atvėsintą, tuomet bus karamelės skonio);
Maždaug 100-120 gr kambario temperatūros sviesto;
Norimų džiovintų vaisių;
Aguonų .
Šokolado glaistui:
Poros šaukštų grietinėlės šokolado tirpinimui.
Sausainius sulaužiau. Varškę, kondensuotą pieną, sviestą sutryniau trintuvu iki vientisos masės, įmaišiau sausainius, sudėjau džiovintus vaisius, aguonas ir išmaišiusi sudėjau į formą, išklotą kepimo popieriumi. Per naktį laikiau šaldiklyje.
Glajui garų vonelėje truputi palydžiau šokoladą su grietinėle, kai tik pradėjo tirpti, nukėliau nuo garų ir maišiau iki vientisos masės. Skanaus!
Jūsų tinklaraštis pamažu populiarėja – kokie tolimesni planai?
Mano tinklaraštis gimė, jeigu taip galima pasakyti, prieš porą metų, kai iš savo asmeninės instagramo paskyros teko viską perkelti nauju vardu. Nusprendžiau, kad maisto nuotraukų kur kas daugiau nei mano, todėl tuo metu ir atsirado Spalvota lėkštė. Dažniausiai dalinuosi pusryčių arba saldumynų receptais ir idėjomis. Viską išmėginu pati, išragauja artimieji ir, jeigu mane tenkina rezultatas, tuomet juo pasidalinu ir su kitais.
Ateities planai – iš instagramo pagaliau persikelti ir į internetinį puslapį ir turėti dar vienus namus. Tam reikia laiko ir nemažai darbo, nesinori visko pateikti skubotai ir neišbaigus.
Dėkojame už pokalbį!