Vasara – piknikų ir sumuštinių sezonas, tačiau maisto laikymui netinkamos oro sąlygos – drėgmė, šiluma, saulės kaitra – dažnai sugadina jų kokybę. Netinkamai pakuojant ir gaminant sumuštinius duona sudrėksta, sumuštiniai praranda savo išvaizdą ir skonį ir labai dažnai, deja, yra išmetami net neparagauti.
Alfas pataria, ką daryti, kad taip nenutiktų.
Tinkamas pagrindas. Rinkitės kietesnės duonos rūšį, pavyzdžiui, ruginę duoną arba porcijines duoneles, kurios dėl savo formos puikiai apsaugos ingredientus, įdedamus į duonelių vidų. Jeigu mėgstate įprastą pjaustytą batoną, prieš ruošdami sumuštinį galite jį šiek tiek paskrudinti, kad išgarintumėte dalį drėgmės.
Virtuvėlė gamtoje. Ruošdami sumuštinius neštis į gamtą, pagalvokite, gal turėsite galimybę baigti juos ruošti vietoje, t. y. ten, kur ir valgysite. Gal galima pasiimti visus ingredientus ir juos pertepti vietoje, pavyzdžiui, kremu, humusu ar kitu pagardu, kurio dėka sumuštinis bus drėgnesnis, gaivesnis ir neprėskas. O kitus, iš anksto supjaustytus, ingredientus tiesiog greitai sudėsite.
Į mažus tvarius daugkartinius indelius susidėkite ingredientus, kad atvykę į vietą greitai ir patogiai susikonstruotumėte užkandžių.
Pertepimas. Jeigu tokios galimybės nėra, visada rekomenduoju pertepimui naudoti ne drėgną, šlapią pertepimą, o riebesnį ir sausesnį. Pavyzdžiui, geriau sviestą ar tepamą varškės sūrelį nei humusą ir pan. Kuo pertepimas bus drėgnesnis, tuo sumuštinio duona ar bandelė greičiau išteš.
Apsauginė salota. Jeigu labai mėgstate humusą, varškės užtepėlę ar trinto baklažano užtepą ir nenorite nuolaidžiauti savo skoniui net gamtoje, tai ant duonos ar bandelės pirmiausia tepkite sviestą, ant sviesto klokite salotos lapą, o jau jį pertepkite užtepėle. tada dėkite kitus ingredientus, o ant vėl salotos lapą. labai gardus ir traškus sumuštinis, tik nepersistenkite: nepridėkite per daug ingredientų.
Tvirtesnės. Salotas sumuštiniams rinkitės tvirtesnes, kaip antai, aisbergo ar romaninė , nes labai gležnos (Rukola, sultenė) greitai vysta, todėl sumuštinis nebus gaivinantis.
Vandeningosios. Dažnai sumuštinius pagardiname pjaustytu agurku ar pomidoru, bet visi žinome, kad šios daržovės paleidžia savo sultis ir sumuštinis praranda ne tik išvaizdą, traškumą, bet ir gerą skonį. Gal geriau sudėti ant sumuštinio mėgstamus ingredientus, o agurką ar pomidorą patiekti šalia? Šias daržoves paprasta imti į ranką ir valgyti kartu su sumuštiniu: kąsnis agurko, kąsnis sumuštinio. Daržovės liks šviežesnės ir traškesnės, o sumuštinis bus tvirtas ir gundantis.
Jeigu pjaustysite daržoves sumuštiniams, nesūdykite jų. Pasūdytos greitai ima skirti sultis ir sušlapina sumuštinį.
Apsauginė salota 2. Vytintame kumpyje ar dešroje yra daug druskos, todėl jeigu liesis su vandeningomis daržovėmis, šios kaip mat paleis sultis. Visada turėkite tai omeny ir sūrius dalykus nuo agurko ar pomidoro atskirkite salotos lapu.
Tvarus pakavimas. Jeigu norite gražiai susidėti sumuštinius, naudokite kokybiškas daugkartines dėžutes. Be to, sumuštinį galima įvynioti į švarų medžiaginį virtuvinį rankšluostuką ar kitokio audinio skiautę, perrištį siūlu – tai labai tvarus ir estetiškas sprendimas. Be to, medžiaginį rankšluostėlį piknike, suvalgę sumuštinius, panaudosite dar ir pagal paskirtį. Vyniojimui tinka ir tvarus bičių vaško popierių. Folija ar vienkartiniai maišeliais sumuštiniams – tikrai ne pats tvariausias pasirinkimas.
Viršuje. Dėdami sumuštinius į iškylos krepšį, jeigu jie ne dėžutėje, pasirūpinkite, kad būtų viršuje ir nerizikuotų būti suspausti.
Gardaus sezono!