top of page

Nealkoholinių gėrimų tendencijos: ką geria pasaulis?

Kaip ir suknelės, bateliai, rankinės ar švarkeliai, taip ir kelionės, pasaulio virtuvės bei gėrimai turi savo madas ir kryptis. Nors putojantis vynas ir šampanas, džinas ir įvairiausi vermutai išgyvena atgimimą bei pripažinimo amžių, visgi tokį patį ar dar didesnį sužibėjimą patiria įvairūs nealkoholiniai gėrimai, alkoholinių nealkoholiniai variantai, arbatos, karštos sultys, o ypač – fermentuoti skysčiai.

chai arbata su pienu, VMGonline
Pixabay.com nuotr.

Fermentacija ir rauginimas #1

Prebiotikai ir probiotikai yra numeris vienas tarp visų, besidominčių tendencijomis. Tokių gėrimų bumas pasaulyje prasidėjo prieš kelis metus, nors pas mus jie buvo populiarūs ir tarp mūsų senolių.

Tad keliaukite pas senelius, atsiverskite jų užrašų knygutes ir pradėkite rauginti girą: duonos, vaisių, uogų ar kmynų. Išties, be įprastų mums produktų, girą galima rauginti ir iš obuolių, aviečių, įvairiausių miško uogų, spanguolių, žiedlapių, pieno, medaus ar net pušų spyglių.

Ir prisiminkite seną gerą kefyrą. Šį fermentuotą pieno gėrimą sugalvojo Kaukazo srities piemenys, kurie pirmieji pradėjo šviežią pieną rauginti odiniuose maišeliuose. Kefyras taip pat paplitęs Rytų ir Vidurio Europoje, o pastaraisiais metais jį po truputį atranda ir visas pasaulis.

Iš Azijos atkeliavęs gėrimas kombučia gaminamas ir vertinamas jau kelis tūkstančius metų. Tai – fermentuota saldi arbata, kurią fermentuoja gyvas organizmas, angliškai vadinamas scoby – simbiozinė bakterijų ir gerųjų mielių kolonija. Tokios fermentacijos metu paprasta arbata tampa tiesiog stebuklu.


Nealkoholiniai kokteiliai

Karštą vyną rudens ir žiemos sezonu keičia nealkoholinis karštas vynas, nealkoholinis karštas sidras ir sodresni kokteiliai, kurių pagrindą sudaro nealkoholinė žaliava. Jau gaminami laipsnių neturintys džinai, putojantys vynai, skambiai pavadinti nosecco, netgi nealkoholiniai vermutai, be abejo, alūs (įvairių stilių) ir konkrečių vynuogių vynai.

Vieną tokių gėrimų kviečiami pasigaminti ir mes!


Augalinis pienas

Vis daugiau ir daugiau žmonių atsisako karvės pieno. Išties, daugelis mitybos specialistų teigia, kad jis net ir nėra reikalingas suaugusiems asmenims. Tad karvės pieną keičia kitos augalinės kilmės pieno rūšys.

Migdolų pienas vertinamas dėl vitaminų bei nedidelio kiekio kalorijų, sojų pienas laikomas artimiausiu pagal skonį karvės pienui, avižų pienas – tikras atradimas mėgstantiems gardinti kavą, virti košes ar ruošti desertus, kaip ir kokosų pienas, kuris plačiai naudojamas gaminant Azijos virtuvės patiekalus.


Spalvos ir kvapai: ciberžolė, šokoladas, kardamonas

Prie pieno derinami įvairūs prieskoniai: nuo „matcha“ arbatos, kuri padaro gėrimus žalius, iki prieskonių karalienės ciberžolės, paverčiančios pieną į auksą.

Ajurvedoje plačiai naudojami prieskoniai drąsiai keliauja į visus gėrimus: tiek gamintus pieno pagrindu, tiek karštas arbatas.

Atgimimą patiria ir karštas šokoladas bei kakava! Ši siūloma ne tik vaikams, bet ir visiems, pageidaujantiems truputį saldesnio nei kava, maloniai tonizuojančio ir gardaus šilto gėrimo.

Šokoladas ar kakava gardinami ne tik cinamonu, bet ir įvairiais prieskoniais: nuo juodųjų pipirų, lauro lapų, muskato riešuto, kardamono, gvazdikėlių iki netikėtai, bet dailiai atrodančių ir maloniai kvepiančių rožių žiedlapių.


Karštos arbatos

„Matcha“, matė, „pu-erh“, baltoji, „oolong“ ir klasikinės „Earl Grey“ tipo ar „English Breakfast tea“ ­– visos arbatos ne tik geriamos vienos, bet ir keliauja į kokteilius ar kepinius: nuo ledų iki pyragų. Beje, jos maišomas ir su įvairiomis vaisių ar uogų sultimis bei grynomis uogytėmis.


Naujausi įrašai

bottom of page