Vynui gaminti rinkitės saldesnius arba saldžiarūgščius obuolius. Jie turi būti kruopščiai išvalyti, nepalikite ir pažeistų ar sugedusių obuolių.
Naminiam obuolių vynui pagaminti reikia:
5 l šviežiai spaustos obuolių sulčių
Cukraus (kuo daugiau cukraus, tuo daugiau pasigamins alkoholio)
1l vandens
1. Išspauskite penkis litrus sulčių. Virintame vandenyje ištirpinkite 300 g cukraus, palaukite, kol atvės, o tada supilkite obuolių sultis ir gerai viską išmaišykite.
2. Supilkite šį būsimą vyną į švarią, sandarią talpyklą su oro filtro pompa. Per savaitę pamatysite susidariusius burbuliukus: neišsigąskite, obuolių sultys šitaip virsta vynu.
3. Po maždaug savaitės reikia įdėti dar šiek tiek cukraus: jeigu obuoliai saldesni, užteks 300 g, o jei rūgštesni, dėkite apie 400–450 g. Tą patį procesą reikės pakartoti maždaug po 3 savaičių.
4. Praėjus maždaug 6 savaitėms nuo obuolių sulčių išspaudimo ir supylimo į talpyklą, vyną reikia nupilti į kitą tarą tam, kad neliktų nuosėdų. Geriausia tai padaryti su šlangele. Išvalę nuosėdas, vyną palikite kelioms valandoms neuždengtą, kadangi jis turi gauti deguonies.
5. Naudodami švarią šlangelę supilkite skaidresnį vyną į pasirinktus stiklinius butelius. Gavęs deguonies vynas vėl pradės burbuliuoti. Nuosėdų pašalinimo ir deguonies tiekimo procesą kartokite dar tris keturis kartus, maždaug kas mėnesį.
6. Po maždaug šešių mėnesių vynas paruoštas. Reikėspaskutinį kartą jį perpilti į švarius butelius ir sandariai uždaryti. Jeigu turite galimybę, laikykite jį šaldytuve – šiuo vynu galėsite mėgautis net iki dvejų metų.
Obuolių vynas geriamas nuo senovės graikų ir romėnų laikų, tad jam jau šiek tiek daugiau nei 2500 metų.
Kuo šis gėrimas skiriasi nuo obuolių sidro? Abiejų gamyboje naudojamos obuolių sultys, tačiau obuolių vyne yra daug didesnė alkoholio koncentracija. Dažniausiai vyno stiprumas svyruoja maždaug nuo 10 iki 12 proc., o sidro – nuo 3 iki 6 proc. Be to, obuolių vyną galima laikyti apie dvejus metus, o sidrą patartina išgerti per 9 mėnesius