Visų mėgstamas, dažnas pagalbininkas, o neretai ir skonio gelbėtojas. Tačiau juo piktnaudžiauti nederėtų. Ką verta žinoti apie šį Azijos virtuvės imperatorių?
Išrastas Džou dinastijos laikais, maždaug nuo XI amžius pr. m. e. iki 221 m. pr. m. e, Kinijoje.
Natūraliai fermentuoto padažo sudėtyje – sojos ir grūdai, tokie kaip kviečiai, ryžiai, miežiai. Sintetinio padažo sudėtyje – kukurūzų sirupas, karamelė, dažikliai, vanduo.
Iki buteliuko atidarymo laikymo vieta nesvarbi. Po atidarymo padažas turi būti laikomas šaldytuve, kad išsaugotų savo skonines ir aromatines savybes.
Be šio padažo neįmanoma išsiversti nė vienoje tolimųjų Rytų šalių virtuvėje. Gamindami kitos šalies patiekalą, stenkitės naudoti tos pačios šalies sojų padažą, nes skirtingos jo rūšys labai skiriasi, tad gali iškreipti ir patiekalo skonį.
Verta prisiminti, kad sušiai ne skalaujami sojų padaže, o tik lengvai pamirkomas kraštelis. Sojų padažas naudojamas Stir fry patiekaluose. Net jei neturite noro gaminti atskirą padažą šiems patiekalams, užteks užpilti sojų padažo.
Sojų padažas dažnas marinatuose, suteikia ne tik skonio, bet ir švelnina mėsą, žuvį arba daržoves, taip pat suteikia spalvą. Tamsų sojų padažą naudojame tamsios spalvos patiekaluose, marinuodami tamsią mėsą.
Kiniškas yra tamsusis sojų padažas, kuris naudojamas gaminant kiniškus patiekalus, sodraus skonio padažus ir marinatus . Yra ir kiniškas šviesusis sojų padažas – tai marinatų sudedamoji dalis, tinkamas stir fry patiekaluose. Japoniškas sojų padažas yra tamari – tai dažinys, naudojamas gaminant japoniškos virtuvės patiekalus. Indonezietiškas kecap manis tinka stir fry, salotų užpilams, makaronams, ryžiams gardinti.
Pirkdami pavartykite sojų padažo buteliuką rankose. Pats padažas turi būtitTamsiai rudas, be nuosėdų, drumzlių, stiklinėje pakuotėje, pavertus stiklinę arba buteliuką turi nelikti turi nepalikti rudų pėdsakų. Padažas neturi būti kartus, rūgštus.
Sudėtyje daug druskos. Dienos neviršytinas kiekis – 30 ml. Sėkmės!