top of page

Kalėdinė Alfo Ivanausko įspūdinga eglė iškeliaus į 40 skirtingų pasaulio miestų

Kulinarinių knygų ir laidų autorius, virtuvės šefas Alfas Ivanauskas netelpa į jokius apibrėžimus: tuo pat metu jis yra ir drąsus inovatorius, ir tradicijų puoselėtojas. Papuošti įspūdingą, 4 metrų dydžio eglę taip, kad tikrai ne per drąsu vadinti ją kalėdinių eglių stiliaus ikona yra jo tradicijų tradicija, šventas reikalas, metų malonumas, kuriam Alfo kūrybiniai varikliai „užsiveda“ jau vasarą. 



Kodėl tokia aukšta? „Vilos interjeras ir eksterjeras įpareigoja puošti aukštą medį: kad užpildytų erdvę, atrodytų didinga ir išdidi – juk tai svarbiausias Kalėdų simbolis.“ 

Alfas jau vasarą žinojo, koks bus šiųmetis Kalėdų medis, todėl senoviniu būdu – tarp storų knygų lapų džiovino savo sodo ir daržo labirinto gėles, kitus augalus, iš kurių vėliau atvirutes su džiovintų augalų kompozicijomis sukūrė menininkė, rankdarbių meistrė Jolanta Daubaraitė (@akimirkų gaudyklė). 





„Augalus Jolanta klijavo ant iš spaustuvės popieriaus atraižų bei kavos pakuočių pačios perdirbto ir pagaminto popieriaus. Tai nostalgiška ir pratęsia pamėgtų augalų gyvenimą: džiuginę vasarą jie gali džiuginti ir žiemą. Be to, tvaru, o mano tikslas, užsispyrimas ir iššūkis – kasmet tik tvariomis dekoracijomis puošti namus ir Kalėdų eglę.“



Net 150 atvirukų Alfas sukabino ant eglės, bet likus savaitei iki Naujųjų kasdien po kelis vis nukabins, kad užrašytų sveikinimą ir linkėjimą draugams bei bičiuliams visame pasaulyje. O tada, jau su linkėjimais, sukabins atgal, kad dar kiek pakabėtų. „Matydamas draugams dedikuotas atvirutes, vis pagalvoju apie juos ir taip tarsi susitinkame: ne su visais šiemet pavyks pasimatyti. Taigi, linkėjimų eglė yra simboliškas mūsų visų pasimatymas. Pasibaigus šventėms, atvirutes sudėsiu į vokus ir išsiuntinėsiu kartu su eglės nuotraukomis.  Man atrodo, kad tai – gražu ir prasminga. Baigusi dekoracijos kadenciją atvirutė tampa asmeniška dovana su linkėjimu.“




Dar vienas šiųmetės Alfo eglės originalus akcentas – Jolantos iš popieriaus ir vatos pagamintos žaliosios musmirės, kurios atrodo kaip tikros.  „Kodėl žaliosios? Nes raudonosios su baltais taškeliais jau tapo vos ne kalėdiniu simboliu, jomis žavimės, viską puošiame. O žaliųjų kažkodėl nevertiname, nemėgstame: miške dažnai net paspiriame koja. Betgi žalioji irgi graži! Norėjau parodyti, kad neretai tik mūsų įsitikinimai gražius dalykus padaro negražius. Kabindamas musmires ant eglės kai kurias net apverčiau aukštyn koteliu – lyg kviesdamas žvilgtelėti, koks didis grožis slypi po jų „sijonais“, – šypsodamasis pasakojo dekoravimo menu besidomintis vyras.

Pasibaigus šventėms žaliųjų musmirių vyras nepaslėps kartono dėžėse laukti kitų metų. Jos, sudėtos dekoravimo induose, taps interjero puošmena. 

Musmirių ir atviručių kolekciją Alfas papildė natūraliomis samanomis, tujų ir pušų šakelėmis.

„Džiaugiuosi, kad kasmet mano kuriama eglė, kaip ir vis nauja šventinių receptų knyga, gali suteikti gerų emocijų ne tik man ir mano artimiesiems, bet dideliam ratui žmonių“.


 

Video apie Kalėdų eglę žiūrėkite Alfo IG.

Čia galite pamatyti, kokiomis tvariomis dekoracijomis Kalėdų eglę puošė 2023-iaisiais, o čia kaip 2022-ais metais.

 

Jaukių švenčių!

Naujausi įrašai

bottom of page