top of page

Kaip tinkamai tarti 5 populiariausių sūrių pavadinimus, kad netektų raudonuoti

Kai kuriems išbandyti naujas sūrių rūšis gali tapti ne visai malonia patirtimi dėl komplikuotų jų pavadinimų.



Užsukus į specializuotą sūrių parduotuvę tinkamai išlementi pasirinkto sūrio pavadinimą gali tapti kietu riešutėliu. Nebent pasiruošėte iš anksto arba turite italų ar prancūzų kalbų pagrindus. Kad netektų raudonuoti ir laužyti liežuvio, VMGonline.lt paprašė „SAY CHEESE“ sūrio eksperto Vytauto Vagos pagalbos. Jis paaiškino, kaip reikėtų tarti 5 populiarių ir sudėtingesnių sūrių pavadinimus.

„Gruyere“


Sulietuvintas šio sūrio pavadinimas – griujèras (2 kirč.). Šis pavadinimas kilęs iš Šveicarijos geografinės srities ir ežero pavadinimo – Gruyeres. Sakoma, kad šis sūris pradėtas gaminti dar XVII a. ir tapo Šveicarijos sūrių vizitine kortele. Tai yra kietas, geltonas, įvairiaspalvis skoniu – nuo švelnesnio iki aitresnio, pikantiškesnio – priklausomai nuo brandinimo trukmės, sūris.

„Raclette“


Šveicariškas plautos žievės sūris. Adaptuotas pavadinimas – raklètė (2 kirč.), o ne rakletas. Šis sūris naudojamas „raclette“ patiekalo ruošimui. Sūris rakletė pateikiamas ką tik užkeptas ir valgomas su marinuotomis daržovėmis: agurkėliais, kornišonais, svogūnėliais ir karštomis bulvėmis. Šis sūris turi stiprų kvapą, dažniausiai naudojamas lydytas.

„Parmigiano Reggiano“


Perskaitę šį pavadinimą, pagalvojote, kad tai – parmezanas ar parmidžanas? Parmidžãnas (2 kirč.) yra originalus itališkas kietasis karvių pieno sūris su saugoma kilmės nuoroda (PDO, DOP) iš Parmos regiono Italijoje. Tuo tarpu parmezanas yra parmidžano stiliaus (recepto) kietasis sūris. Parmezanas yra labiau bendrinis kietojo sūrio apibūdinimas. Parmidžanas – kietas, geltonas, švelniai pikantiško skonio itališkas nepasterizuoto karvių pieno sūris, dažniausiai tarkuojamas ir naudojamas įvairiems patiekalams. Įvardijamas kaip Italijos sūrių karalius.

„Gouda“


Olandiškas puskietis sūris – gáuda. Šiam sūriui pavadinimas duotas nuo miesto Pietų Olandijoje, tačiau ne dėl to, kad jame būtų gaminamas, o dėl istorinio šio sūrio prekybos kelio į šį miestą. Tai – gelsvas, švelnaus skonio karvių pieno sūris.

„Roquefort“


Adaptuotas sūrio pavadinimas – rokfòras (2 kirč.). Rokforas laikomas Prancūzijos sūrių karaliumi. Pavadinimas kilęs iš vietovės pietvakarių Prancūzijoje. Tai – baltas, aštraus kvapo ir skonio sūris su melsvai žaliais pelėsiais viduje.


Naujausi įrašai

bottom of page