Interjero dizainerė Ana Drutel augina keturis vaikus ir pripažįsta, kad kartais tenka kaip reikiant pasukti galvą, mat visų skoniai skirtingi. Tiesa, pašnekovė žino ne vieną greitai paruošiamą ir gardžią idėją, kuri įtinka kiekvienam. Kalbamės ne tik apie jas, bet ir apie mėgstamus restoranus bei interjero subtilybes tiek juose, tiek namų virtuvėse.
Ana, ar prireikia daug pastangų ir ieškojimų, kad pavyktų paruošti patiekalą, kuris patiktų visai šeimai?
Paprastai gaminu vienu metu kelis patiekalus ir vaikai renkasi, ar valgyti mėsą su daržovėmis, ar košę su daržovėmis, ar tik mėsą su duona. Labai stengiuosi įvesti į racioną daugiau žalių daržovių, todėl tiesiog pateikiu kelis variantus ir prašau kiekvieno išsirinkti bent vieną.
Jeigu man reikia pamaitinti visus vaikus greitai ir kad visi gerai pavalgytų, renkuosi miltinius arba bulvių patiekalus. Vyresni vaikai taip mėgsta bulves, kad tikrai nieko prieš jas ir nuskusti (juokiasi). Paprasčiausiai keptos bulvės, bulvių ketvirčiai su lupenomis orkaitėje, taip pat visi visada valgo bulvių košę.
Valerijos Stonytės nuotr.
Turint omenyje, kad šeimoje vyrauja skirtingi skoniai, tikriausiai dažniau gaminate jau patikrintus patiekalus? O gal vis dėlto mėgstate paeksperimentuoti?
Leistis į eksperimentus labai sunku, nes, kalbant apie maistą, vaikai yra dideli konservatoriai. Pati dabar atradau Azijos virtuvę ir retkarčiais pasiūlau švelnesnių šio regiono patiekalų, tačiau kol kas tik aš viena juos valgau. Kadangi didelei šeimai gaminu daug, tai kokios sriubos ar troškinio man vienai vėliau užtenka savaitei (juokiasi).
Tiesa, mano vaikai, kaip turbūt ir visi vaikai pasaulyje, mėgsta pyragus ir kitus kepinius, todėl dažnai tenka pasukti galvą, kuo pakeisti cukrų ar kitus ingredientus. Labai puikiai pavyksta paruošti keksiukus su avinžirniais ir brownie pyragą su burokėliais.
Akivaizdu, kad turint didelę šeimyną, maisto gamyboje tenka ieškoti kompromisų. O ar yra tokių produktų ar patiekalų, kurių namiškiai niekaip neįsiūlytų jums?
Niekada nepirkčiau brokolio ar žiedinio kopūsto, tiesiog bloga nuo jų kvapo. Bet vyresnė dukra labai pamėgo abi šias daržoves, todėl tenka jų ir pirkti, ir pagaminti.
Kokie restoranai yra pelnę jūsų simpatijas? Galbūt į juos keliaujate dėl konkretaus mėgstamo patiekalo?
Vaikai labai mėgsta sušius, todėl ypatingomis progomis užsukame į „Gan bei city“, picų keliaujame į „Jurgį ir Drakoną“, su vyru gražiausius vakarus esame leidę „Saint Germain“ restorane, o vienas mėgstamiausių mūsų visos šeimos restoranų yra „Kinza“. Vien dėl visų jų siūlomų užtepėlių!
Valerijos Stonytės nuotr.
Esate interjero dizainerė, todėl norisi paklausti ir apie restoranų interjerą. Ar galėtumėte išskirti kelias vietas, kurių interjeras paliko jums įspūdį?
Į restoraną ateinu maloniai praleisti laiką, todėl man labai svarbu estetiška aplinka. Tiesa, dabar juose beveik netenka lankytis, nes su keturiais vaikais tai yra „misija neįmanoma“ (juokiasi). Jeigu vertinti tik interjerą, tai man labai patinka restorano „Grey“, „Grill London“ Šiaurės miestelyje ir „Gan bei city“ Akropolyje interjerai. Tikrai sužavėjo restorano „Saula“, esančio Didžiojoje g., interjeras. Viskas tobulai sudėliota. O jau minėtas „Saint Germain“ lieka be konkurencijos visada, kalbant apie tobulo maisto, interjero ir auros dermę.
O jei kalbėtume apie namų interjerą – galbūt egzistuoja tam tikros auksinės taisyklės, kurias visada verta turėti galvoje įrenginėjant virtuvę?
Manau, kad svarbiausia žinoti savo poreikius. Jeigu reikia estetikos ir dekoratyvinės virtuvės, galima rinktis gražius paviršius, pavyzdžiui, veidrodinius, atviras lentynas. Tačiau reikia suprasti, kad jų priežiūra kainuos laiką. Jeigu virtuvėje visada daug chaoso, verta suprojektuoti kuo daugiau uždarų spintelių. Jeigu namuose daug gaminama, su užsakovais visada padidiname biudžetą, skirtą virtuvės ir valgomojo įrengimui, ir renkamės medžiagas, kurias lengva prižiūrėti ir kurios ilgai tarnaus. Pavyzdžiui, lieto akmens stalviršį po kelių metų galima nušlifuoti ir turėti visiškai naują idealų paviršių. Man labiausiai patinka projektuoti tokias virtuves, kurios atrodo dekoratyviai ir įsilieja į jaukų ir elegantišką svetainės interjerą.
Valerijos Stonytės nuotr.
Ana su VMGonline.lt skaitytojais dalijasi mėgstamu keksiukų receptu, kurio variacijos gali būti skirtingos. „Kadangi valgytojų turiu daug ir rytais norisi juos visus greitai, skaniai ir sveikai pamaitinti, renkuosi keksiukų gaminimą orkaitėje. Keksiukų tešla gali būti gaminama iš to, kas yra šaldytuve – tai gali būti ir varškėčių tešla, šiek tiek praskiesta su kefyru ar rūgpieniu, keksiukai iš kelių kiaušinių, avižinių dribsnių ir avižinių miltų su datulėmis ir bananais“, – vardija pašnekovė.
Anos keksiukai su razinomis (apie 12 vienetų)
Į pusę stiklinės manų kruopų įmušti du kiaušinius ir palikti 5 minutėms. Varškės pakelį (200 gramų) sumaišyti su 2–3 dideliais šaukštais grietinės (ją galima keisti kefyru, maskarponės sūriu ar įdėti du valgomuosius šaukštus kokosų aliejaus ir įberti 100 gramų kokoso drožlių), įberti 2 didelius šaukštus cukraus, saują razinų. Sudėti į manų kruopų ir kiaušinių masę ir viską gerai išmaišyti. Supilti į keksiukų formeles ir pašovus į iki 160 laipsnių įkaitintą orkaitę, kepti 20 minučių.