top of page

Kur ragauti veganiškų šaltibarščių?

Praėjusiais metais VMGonline.lt komanda įvertino 7 rožinės sriubos vietas Vilniuje. Tąkart ragavome įprastas jų versijas, paruoštas iš pieno produktų. Šiemet „auGalybės“ komandos („auGalybė“ – tai organizacijos „Tušti narvai“ restoranų kampanija, kurios tikslas, kad kuo daugiau Lietuvos viešojo maitinimo įstaigų turėtų padorų augalinių patiekalų pasirinkimą) paprašėme papasakoti apie vietas, kuriose galima rasti augalinių arba veganiškų šaltibarščių. Mus patikino, kad jie nemenkiau gardūs!

„Botanique“ šaltibarščiai. „auGalybės“ archyvo nuotr.


„Ridikas“. Gerdos Žemaitytės nuotr.


Botanique

Kadangi „Botanique“ didelė dalis patiekalų yra žaliavalgiški, tai ir šaltsriubių yra tiek nuolatiniame meniu, tiek ir dienos pietų pasiūlymuose. Veganiški ir bene vieninteliai raw šaltibarščiai jų valgiaraštyje pavadinti „Nepaprasti šaltibarščiai“. O nepaprasti tuo, kad „Botanique“, panašu, nesistengia atkartoti tradicinių, t. y. kefyrinių šaltibarščių skonio (nors recepte figūruoja tiek agurkai, tiek krapai ir svogūnų laiškai), nepila į juos sojų pieno ar jogurto, o kuria tiesiog neragautą šaltibarščių improvizaciją.

Kur? Totorių g. 3, Vilnius

Ridikas

Kauno perone įsikūrusi užkandinė pasimatymams su šaltibarščiais paskyrusi pirmadienius. Galbūt tai atsitiktinumas, o gal taikosi į „auGalingą“ pirmadienį (lietuviškoji Meatless Monday versija) praktikuojančius žmones? Labai panašūs į klasikinius šaltibarščius, gal tik skonis kiek subtilesnis. O kefyrą keičia sojų pieno ir sojų jogurto miksu.

Kur? M. K. Čiurlionio g. 16B, Kaunas

„RoseHip Vegan Bistro“. Viktorijos Gajauskaitės nuotr.


Šaltibarščiai iš „Sultenė“. Viktorijos Gajauskaitės nuotr.


RoseHip Vegan Bistro

Vietoj kefyro taip pat naudoja sojų pieną ir sojų jogurtą, tačiau vietoj kiaušinio deda tofu su juodąja druska. Šis derinys mums pasirodė originalus ir itin vykusi, kūrybiška idėja. Toliau – visos tradicinės šaltibarščių daržovės ir ridikėliai. Patiekia su keptomis bulvytėmis, o lokio apetitą turintiems prie šaltibarščių rekomenduojame imti jų „Užkrautas bulves“. Anos geros!

Kur? Radvilaitės g. 7, Vilnius

Sultenė

Su daigintų saulėgrąžų „grietine“ ir juodąja Himalajų druska, kuri suteikia švelnų kiaušinio skonį. Pati kavinė labiau orientuota į pietaujančius (nes dirba maždaug 11:30 – 16:00), o kadangi yra kišenės dydžio, labiau tinkanti maistui išsinešti, bet turi vieną kitą stalelį norintiems prisėsti. Beje, nors užkandinė nedidukė, tačiau meniu gana ilgas ir kasdien kinta.

Kur? S. Konarskio g. 21, Vilnius

„Vilties“ vaistinės arbatinės rožinė šaltsriubė. Gerdos Žemaitytės nuotr.


„Žako Food Truck“. Gerdos Žemaitytės nuotr.


„Vilties vaistinės arbatinė

Veganiškus šaltibarščius „Arbatinė turi kiekvieną vasarą ir kaskart vis kitokius. Pavyzdžiui, pernai jie buvo ryškios ciklameno spalvos, stambiai pjaustytais ingredientais ir su virtomis bulvėmis ir krapais, o šiemet – švelniai rožinės, su smarkiai smulkintais svogūnų laiškais ir gofruotai pjaustytomis, prieskoniuotomis bulvėmis. Apie patiekimą sakytume: „Šokiai, kam virš 30…“, bet iš tiesų šios autentiškos vietos fenomenas tas, kad ji patinka ir vyresniems, ir žaliam jaunimui.

Kur? Laisvės al. 100, Kaunas.

Žako Food Truck

Neseniai funkcionuoti pradėjęs ir spėjęs išpopuliarėti maisto furgonas „Žako Food Truck“ visą vasarą taip pat tiekia ir tieks veganiškus šaltibarščius. Jų išskirtinumas tas, kad skonio atžvilgiu nesiskiria nuo klasikinių šaltibarščių. Taip tvirtina jų nuolatiniai klientai, kurie yra tiek veganai, tiek ir visavalgiai. Konsistencijai tirštumo suteikia augalinis jogurtas. O rimtai išalkusiems prie šaltibarščių siūlome imti kesadiliją.

Kur? Nors furgonėlis mobilus, jo stabili vieta yra Kalvarijų g. 24A, Vilnius


Naujausi įrašai

bottom of page