Žmogaus kūne yra 65 proc. vandens, tad jis mums yra gyvybiškai svarbus. Teigiama, kad be maisto išgyventume ir keletą savaičių, o be vandens – vos tris–penkias dienas. Tačiau tai nereiškia, kad jis gali išsaugoti sveikatą, o ir gyvybę siaučiant koronaviruso pandemijai. Nors kaip tik taip rašoma pranešimuose, kuriais noriai dalijasi socialinių tinklų vartotojai.
Štai keli pranešimu platinami teiginiai, kuriais esame linkę iškart patikėti.
Labai svarbu, kad burnoje ir ryklėje nuolat būtų palaikoma drėgmė, negalima leisti joms išsausėti, todėl rekomenduojama dažnai, bent kas 15 min., gurkštelti gurkšnį šilto vandens. Jei vandenį gurkšnosite dažnai ir reguliariai, į burną patekusį virusą vanduo nuplaus rykle žemyn į skrandį, kur skrandžio rūgštys jį sunaikins. Jeigu negersite vandens reguliariai, virusas gali patekti į trachėją, o iš jos – į plaučius.
Tačiau, pasak specialistų, COVID 19 yra kvėpavimo takų virusas, kurio vandeniu iš savo kvėpavimo takų neišplausime. O mintis, kad geriant vandenį virusas pateks į jūsų skrandį, kur jį sugrauš skrandžio rūgštys, kol kas nepagrįsta moksliniais faktais.
Kai kuriuose panešimuose netgi pažymima, kad svarbu gerti šiltą vandenį, nes virusą gali užmušti vos iki 26–27 laipsnių pašildytas vanduo. Šiltas vanduo organizmui nekenkia, tačiau teiginys, kad šiltas vanduo naikina virusą, nepatvirtas moksliniais faktais. Natūrali saulės šviesa dėl ultravioletinių spindulių gali veikti kaip dezinfekcinė priemonė, tačiau tai, kad šiandien saulėta ir gana šilta, juk irgi nereiškia, kad nereikia saugotis, tiesa?
Gydytojai ir sveikatos specialistai sveikiesiems ir sergantiesiems visada primena gerti pakankamai vandens (tiek, kiek norisi), nes pakankamas kiekis skysčių organizme gerina savijautą, palaiko optimalią visų organų, o taip pat ir imuninės sistemos, veiklą, tačiau vanduo nei užmuša, nei koronaviruso atveju apsaugo nuo komplikacijų.
TAIP PAT SKAITYKITE:
KĄ PASAKYTŲ GYDYTOJAS
Gydytoja Ilona Stirbienė: „Teiginiai, kurie minimi pranešimuose, koronaviruso atveju mokslo nėra patvirtini. Tačiau neišsausėjusi burna ir kūnas visada mažina infekcijų riziką. Ir skrandis, kurio terpės rūgštingumas didelis, užmuša daugelį mikrobų. Patarimai geri, bet stebuklo tikėtis nereikia.“
Būkime saugūs!