top of page

7 Alfo auksinės taisyklės, kad svajonės taptų realybe

Vaikystėje visi daug svajoja. Vienos svajonės išsipildo, o kitos ne.

Nuo septynerių metų ėmęs sukiotis virtuvėje, svajojęs apie savo kulinarines knygas ir laidas televizijoje, geriausią pasaulyje kulinarinį žurnalą – Alfas Ivanauskas šiandien visa tai turi. Tiesa, kai kurios svajonės išsipildė jau net dvylika kartų, kitą savaitę pasirodys jau dvylikta kulinarinė knyga „Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą“ (ir ji yra trečia elektroninė knyga).



Kaip svajoti, kad svajonės išsipildytų? 7 Alfo patikrintos ir efektyvios taisyklės – išbandykite ir Jūs:


1. Tiksli svajonė. Norint siekti svajonės, reikia labai gerai žinoti, ko konkrečiai siekiate: kokia, apie ką yra ta Jūsų svajonė. Todėl pirmiausia labai aiškiai ją suformuluokite. Taip, kad net ir būdama tik mintyse, ji būtų beveik apčiuopiama. Paklauskite savęs, apie ką svajojate, ir atsakykite į šį klausimą, kaip galėdami konkrečiau, pavyzdžiui: „Svajoju išleisti geriausią pasaulyje kulinarinį žurnalą“. O tada ją užsirašykite.


2. Užsirašykite. Konkrečiai suformuluotą svajonę ir visus su ja susijusius planus užsirašykite. Ne į telefoną, o pieštuku ant popieriaus lapo, į užrašinę. Ir būtinai pieštuku, nes rašikliu užrašytos raidės gali susilieti, jeigu ant jų pateks vandens ar kečupo, o pieštuko linijos joks vanduo nenuplauna.


3. Planuokite. Svajonės mėgsta būti planuojamos. Apgalvokite ir užsirašykite mažus žingsnius, darbus, kuriuos turite padaryti jos siekdami. Pavyzdžiui, susitikti su tam tikru žmogui, lankyti kursus, išmokti dirbti tam tikra programa ir pan.


4. Namų darbai. Kiekvieną dieną padarykite kažką dėl svajonės. Tai bus gana lengva, jei turėsite darbų planą. Pavyzdžiui, aš nuo vaikystės svajojau išleisti savo kulinarinę knygą, todėl esu sau paliepęs kiekvieną dieną padaryti kažką dėl knygos. Pavyzdžiui, paskaityti kažką apie kulinariją, išmokti naują receptą, pagaminti naują patiekalą. Padaryti kažką, kad kažkas bent po truputį vyktų. Atminkite, kad svajonė = dirbti. Svajonės neišsipildys, jeigu kasdien nedarysite namų darbų ir neinvestuosite. Pirmiausia, žinoma, į save, nes be jūsų svajonė neišsipildys. Aš investavau į kulinarinius mokymus, knygas nuo pat vaikystės. Pavyzdžiui, kitiems vaikams tėvai prenumeruodavo „Naminuką“, o man dar ir „Pagranduką“, o vėliau ir daugybę kulinarinių žurnalų.



5. Sakykite garsiai. Nors sakoma, kad svajonės mėgsta tylą, bet aš galvoju, kad apie svajones reikia kalbėti garsiai, nebijoti pasidalinti jomis su kitais. Nes gali būti, kad šalia Jūsų yra daugiau žmonių, kuriems Jūsų svajonė yra ir jų svajonė, todėl mielai prisidėtų, padėtų ją įgyvendinti. Pavyzdžiui, jeigu prie pietų stalo papasakosite, kad svajojate apie kulinarinę knygą, gali būti, jog kažkas iš kartu pietaujančių bičiulių yra fotografas, tyliai svajojantis apie tą patį!

Nepamirškite kad vienas lauke – ne karys, todėl drąsiai ieškokite bendraminčių, burkite komandą, su kuria kartu galėtumėte siekti svajonių.


6. Nenuleiskite rankų. Negalvokite ir nesitikėkite, kad viskas pavyksta iš pirmo karto. Kartais nepavyksta ir iš trečio, ketvirto karto. Bet gal pavyks iš 15-o? Pavyzdžiui, į televiziją patekau tik iš keliolikto karto po penkerių metų atkaklaus darbo, o kad gaučiau geriausio pasaulyje kulinarinio žurnalo apdovanojimą, man prireikė 20 metų. Taigi, niekada niekada nenuleiskite rankų, ypač tada, kai jau norisi jas nuleisti. Jeigu būsite atkaklūs, sieksite, tai ir pasieksite. Svajonėms reikia laiko.


7. Mąstykite kritiškai ir racionaliai. Pirma, supraskite, kad ne viską galite padaryti vieni (žr. 4 taisyklę). Antra, jeigu kažkas nepavyko, įvertinkite, kas nepavyko, pripažinkite klaidas, supraskite jų priežastis ir bandykite dar kartą, tik šįkart kitaip. Niekada nekaltinkite aplinkybių –jos nekaltos dėl to, kad kažką padarėte ne taip, kaip reikėjo. Aš manau, kad ne mes atsiduriame tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir palankiomis aplinkybėmis, bet patys padarome taip, kad laikas, vieta ir aplinkybės mums būtų palankios.



8. Daugiau nei viena svajonė. Svajonė mėgsta būti apsupta kitų svajonių. Vienu metu reikia turėti kelias svajones ir jų siekti, eiti jų link. Jeigu su viena svajone gali sektis sunkiau, tai kita gali būti lengviau įgyvendinama ir tai suteiks jums sparnus siekti sunkiosios. Labai svarbu jausti pasitenkinimą siekiant svajonių. Įgyvendintos mažesnės svajonės ir jausmas „Aš galiu“ padės nenuleisti rankų ir nepasiduoti susidūrus su kliūtimis ar sunkumais.


Sėkmės siekiant svajonių!








bottom of page