top of page

10 patiekalų su bulvėmis: nuo blynų ir apkepo iki salotų

Pasaulyje yra mažiausiai 85 bulvių rūšys ir net 3000 jų veislių; Lietuvoje turime bent 70 veisles ir visos jos – kažkuo savitos, skiriasi forma, spalva, skoniu, krakmolo kiekiu ir t. t., bet mes elgiamės su jomis taip, lyg visos 85 rūšys ir 3000 veislių būtų kaip viena kažkokia noname’inė bulvė. 

Todėl, prieš pasidalindami gardžių patiekalų receptais, trumpai aptarsime populiariausias bulves ir jų savybes rūšiuodami jas pagal spalvą.


bulviniai blynai_Alfo receptas
VMG nuotr.

 

Baltosios bulvės – mėgstamiausios pasaulyje. Žinoma daugybė jų veislių, tačiau viena populiariausių Lietuvoje – „Vineta“. Šios bulvės vadinamos universaliomis, nes tinka kone visiems patiekalams gaminti. Išvirusios jos išlaiko formą, bet pajudinus gana lengvai subyra, todėl geros košei trinti, sriubai patirštinti. Taip pat yra gana krakmolingos, o tai svarbu gaminant cepelinus, kepant bulvinius blynus ar kugelį.

Geltonųjų bulvių odelė plona, todėl jas galima gaminti ir neluptas. Jas tinka gruzdinti, virti, kepti keptuvėje ar orkaitėje, gaminti salotas.

Iš raudonųjų pirmenybę teikiame „Laurai“. Po lygia raudona odele slypi geltonas saldoko skonio minkštimas, kuris išlieka gana tvirtas. Todėl raudonodės idealiai tinka skrudinti, kepti, salotoms ar troškiniams, taip pat sriuboms ir, be abejo, cepelinams formuoti.

Nedidelės mėlynosios bulvės yra krakmolingos, todėl tinka ten, kur reikia išlaikyti formą: traškučiams gaminti, kepti, salotoms. Jeigu norisi, jomis galima paspalvinti ir paprastą bulvių košę.


 



Gardžių atradimų.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page