naujienos Naujienos

Žymus didžėjus atidaro barą: dieną veiks plokštelių parduotuvė, naktį skambės kokybiška muzika

Auksė Podolskytė, Visvaldo Morkevičiaus nuotr., 2018-06-07, 7:50


Manfredo vardas puikiai žinomas visiems vakarėlių lankytojams ir aistringiems melomanams. „Nesakyk Mamai“, „Metal on Metal“, „Smala“ ir kiti projektai, prie kurių jis prikišo rankas, kalba už save. Visai neseniai į Lietuvą sugrįžęs vienas geriausių elektroninės šokių muzikos kūrėjų ir atlikėjų Lietuvoje ėmėsi dar vienos veiklos – atidaro barą. Kaip sako pats, svajonių vietoje – Nacionalinės filharmonijos pašonėje, gana simbolišku pavadinimu „Amadeus“.

Iki atidarymo likus mažiau nei 24 valandoms, Manfredas VMGonline.lt papasakojo, ko galima tikėtis iš naujos vietos Vilniaus senamiestyje. 

Manfredai, kas slypi už pavadinimo „Amadeus? Kaip jis siejasi su Mocartu?

Visgi esame Filharmonijos pastate, plius ruošiamės būti vieta, kurioje muzikiniam fonui bus skiriamas ypatingas dėmesys. Visa tai kažkaip susikoreliavo su pašėlusio Mocarto paveikslu Milošo Formano kultiniame filme, kurį kolektyve sutartinai mylime. Ir gal net Falco galvoje suskambėjo. Taiklus pavadinimas man yra pusė baro, o šis pas mus atėjo pats, nei galvoti, nei juoba ginčytis neteko nė trupučio.

Gal gali papasakoti apie baro koncepciją?

Iš tiesų, dėl visko kaltos patalpos. Dar tada, kai neturėjome nei „Marso”, nei jokių kitų restoranų, vis praeidavome pro tuometinę „Stiklių“ desertinę ir pagalvodavome, kad tai mūsų svajonių vieta barui. Dabar taip nutiko, kad po kokių 7 metų ta svajonė atėjo pas mus pati.

„Marse“ dėl konflikto su kaimynais muziką turėjome pritildyti visiems laikams, tad taip jau gavosi, kad nors aš esu iš muzikos pasaulio daug labiau nei iš horecos, savo bare muzikinio turinio kurti niekada neturėjau progos, nors jį išmanau daug geriau nei burgerius. Tiesiog manau, kad Vilniuje šiuo metu tinkamas laikas atsirasti nedidelei vietai su kokybiškai skambančia muzika, kuri yra kiek mažiau įpareigojanti nei klubas. Rinkomės mūsų patalpai geriausiai tinkančią garso sistemą, ieškojome geriausių akustinių sprendimų, kad žmonės galėtų ir susikalbėti, ir muzikos pasiklausyti. Turbūt galima pasakyti, kad tai DJ baras, kuriame visai nebūtina šokti, bet jei norisi – irgi niekas netrukdo. Kad šią vietą pripildyti muzika ir dienos metu, pakvietėme mūsų antresolėje įsikurti savo mėgstamiausią įrašų parduotuvę Vilniuje „Discotag“. Iš esmės norėjosi sukurti erdvę, kurioje gera būti pačiam. Dienos metu išgerti kavos, nusipirkti plokštelių, naktį pagroti, paklausyti kitų atlikėjų, kažkur užsukti gėrimui prieš klubą.

Mūsų pirmas baras tapo alubariu, tad naujoje vietoje nusprendėme sukti į kitą pusę – kokteilius ir stipriuosius. Kokteilių baru nežinau, ar galime vadintis, bet surinkome kūrybinga komandą ir stengsimės, kad nors ir nedidelis, 8 –10 kokteilių meniu būtų gyvas ir nuolat besikeičiantis. Startuosime su savo mėgstamiausiais – Bitter Giuseppe, Pisco Sour, Orange Daiquiri.

O ar turėsite nealkoholinių kokteilių?

Vis daugiau žmonių baruose renkasi nealkoholinius gėrimus, tad turėsime nealkoholinių kokteilių iš šviežių vaisių. Pasirinkimas bus, nes palaikysime muzikos parduotuvę ir dienos metu. Ruošiame arbatų meniu, turėsime šiuo metu visų mėgstamo super gėrimo kombučia ar nealkoholinio alaus be gliuteno.

Ar „Amadeus“ bus galima užsisakyti užkandžių ar patiekalų?

Nusprendėme šįkart apsieiti be virtuvės. Turbūt labiau save matome kaip vietą, į kurią žmonės ateina prieš vakarienę aperityvo ar jau po jos, išgerti kokteilio, paklausyti muzikos ir gal net pajudėti. Juk nebūtina po vienu stogu kišti visko. Naktį praalkusiems turėsime greitų baro užkandžių – alyvuogių, marinuotų daržovių, trijų rūšių sūrių ir geros šviežios duonos.

Esi „Marso ir „Drama Burgerbendrasavininkas. Naująjį barą atidarai su draugais. Kas jie?

Su „Drama Burger“ aš jau atsisveikinau. Naują barą atidarome su „Marso“ kolektyvu. Tai aš, Jonas Mažintas, Vygantas Makselė ir Lukas Makselė.

Ar bus lauko terasa?

Lauke turėsime apie 40 sėdimų vietų

Adresas. Pasažo skg. 3, Vilnius

Darbo laikas. Sekm.–Ketv. 13:00–02:00, Penkt.–Šešt. 13:00–05:00.

„Facebook“ paskyra ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: