naujienos Naujienos

VMG gelbėja bananus: pyragas, kuriame jie šoka tango su šokoladu (receptas)

VMGonline.lt, Jūratės Ivanauskaitės-Valantinės nuotr., 2019-02-25, 13:00


 Socialinės akcijos „Išgelbėk vienišą bananą“ įkvėptoje, gardžiausių VMG komandos receptų su bananais serijoje jau puikuojasi trys fantastiški receptai: šios akcijos sumanytoja bei „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė Elžbieta Monkevič pristatė šaltą bananinę kavą, VMG pardavimų ir plėtros vadovė Skirmantė Narmontaitė atskleidė gardžiųjų bananinių keksiukų receptą, o VMG fotografė Jūratė Ivanauskaitė-Valantinė pasidalijo savaitgalio blynelių su bananais idėja.

Šiandien dėmesio centre VMG reklamos ir projektų vadovės Godos Jokubaitienės bananinis pyragas, kurį ji pasakoja atradusi paskutiniajame „Verdu ir kepu“ žurnalo numeryje. Godos kepinys yra grynas įrodymas, kad patiekalai pagal žurnalo receptus pavyksta ne tik  profesionalams! Be to, kad bananus naudoja gardiems kepiniams, Goda mėgsta jais mėgautis ir ryte, gurkšnodama kavą.

Šokolado ir bananų pyragas (6-8 asm.)

100 g sviesto

100 g cukraus

2 kiaušinių

150 g juodojo šokolado

3 prinokusių bananų

2 šaukštelių kepimo miltelių

250 g miltų

50 g kakavos

Žiupsnelio druskos

Plakamosios grietinėlės (patiekti)

  1. Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C. Kepimo popieriumi išklokite arba keksinę formą (11×30 cm), arba stačiakampę (22×22 cm).
  2. Sviestą ištirpinkite, suberkite cukrų, išmaišykite ir šiek tiek atvėsinkite.
  3. Po vieną įmuškite kiaušinius ir išmaišykite.
  4. Susmulkinkite šokoladą.
  5. Bananus lengvai patrinkite šakute, gali likti ir didesnių gabaliukų. Bananus ir sviestą su kiaušiniais sudėkite į vieną indą. Viską suplakite. Suberkite persijotus su kepimo milteliais miltus, kakavą ir druską. Išmaišykite. Pabaigoje įmaišykite smulkintą šokoladą.
  6. Sukrėskite tešlą į formą ir kepkite apie 50 min. Ar keksas iškepęs, tikrinkite mediniu iešmeliu. Pradžioje keksą trumpai paaušinkite formoje, po to išimkite ir aušinkite ant grotelių.
  7. Plaktuvu išplakite grietinėlę ir patiekite kepinį su ja.

KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: