naujienos Naujienos

Sugrįžimas: po 8 metų pertraukos legendinis „elBulli“ atvers duris ne kaip restoranas

VMGonline.lt, „Instagram“ nuotr., 2019-02-01, 16:00


Prabėgus aštuoneriems metams nuo uždarymo, visame pasaulyje garsus legendinio ispanų šefo Ferrano Adrios restoranas „elBulli“ sugrįžta. Tiesa, pakeitęs pavadinimą ir paskirtį. „ElBulli1846“ veiks kaip laboratorija ir kulinarinių inovacijų muziejus. Skelbiama, kad savo duris jis atvers kitų metų vasarį.

F. Adrios restoranas buvo garsus dėl molekulinės virtuvės, avangardinio požiūrio į gastronomijos meną, trijų „Michelin“ žvaigždučių ir sugebėjimo prestižiniuose restoranų apdovanojimuose „World‘s 50 Best Restaurants“ pelnyti pirmąją vietą rekordinius 5 kartus.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ferran Adrià (@ferran_adria) on

Pasitraukęs iš restoranų pasaulio „elBulli“ būdamas šlovės viršūnėje, garsusis ispanas įkūrė „elBullifoundation“, kad toliau palaikytų gastronominių naujovių filosofiją, dvasią ir skatintų kūrybingumą bei dalintųsi turimomis žiniomis su kiekvienu. Kad jie taptų praeities, dabarties ir ateities patirčių dalimi, leistųsi į ieškojimus ir eksperimentus, kurie padėtų peržengti savo galimybių ribas ir atsiskleisti talentams.

„elBulli1846“ misija yra užtikrinti kokybišką žinių apie restorano gastronominę pusę sklaidą ir viską, kas su tuo susiję“, – 56-erių F. Adrią cituoja Finedininglovers.com. Pavadinime atsiradę skaičiai yra duoklė 1846 metais gimusiam Auguste’ui Escoffierui. Jis laikomas aukštosios virtuvės (pranc. haute cuisine) pradininku.

Su laboratorijos ir kulinarinių inovacijų muziejaus projektu galite susipažinti ČIA.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ferran Adrià (@ferran_adria) on

Nepaisant savo kaip geriausio pasaulyje restorano reputacijos, „elBulli“ patyrė didelių nuostolių ir F. Adrià nusprendė savo dėmesį nukreipti į savo gastronominio palikimo išsaugojimą bei perduoti savo filosofiją ir metodus naujajai šefų kartai. „elBulli1846“ yra būtent to palikimo dalis, 2020-ųjų vasarį atversianti duris buvusio „eBulli“ vietoje, netoli Roses miesto, Katalonijoje, Ispanijoje.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE:


No items found