naujienos Naujienos

„Vegfest LT Kaunas“ programoje – pusšimtis prekeivių, mitybos ir sveikatingumo specialistų paskaitos (programa)

Elija Stonkutė, VMGonline.lt,, 2018-08-15, 13:00


Rugsėjo 8 d. Kaune vyks antrą kartą rengiamas augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“. Jau paskelbta jo paskaitų programa.

„Vegfest LT“ renginiai yra skirti populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenseną. Festivalis Kaune bus jau septintasis šio ciklo renginys, Kaune organizuojamas antrąjį kartą. Jį sudarys mugė, vyksianti rugsėjo 8 d. Nepriklausomybės aikštėje greta soboro, bei paskaitų programa, rengiama rugsėjo 4–8 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje.

Į mugę susirinks daugiau nei pusšimtis veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio. „Sulauksime ir nuolatinių renginio dalyvių, ir tų, kurie dalyvaus pirmą kartą“, – sakė renginio sumanytoja, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų produktų, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t. t. „Bus galima ne tik paskanauti visokių įdomybių, bet ir daugelio prekių įsigyti pigiau nei parduotuvėse“, – žadėjo Ventė.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

Paskaitų programa šiemet rengiama kartu su neseniai Kaune duris atvėrusia Gyvensenos medicinos klinika. Darbo dienomis paskaitos vyks nuo 17:30 val.: rugsėjo 4 d. – gydytojo Mindaugo Dūdonio paskaita „Gyvensenos įtaka sveikatai“, rugsėjo 5 d. – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorės mitybos mokslininkės Dalios Selmokienės paskaita „Optimali augalinė mityba rudenį. Mokslas ir praktika“, rugsėjo 6 d. – gydytojos, gyvensenos medicinos specialistės Eglės Minkevičienės paskaita „Gyvensenos medicina – padedame žmonėms, kad jie galėtų padėti patys sau“, rugsėjo 7 d. – sveikos gyvensenos populiarintojo Pauliaus Jaruševičiaus paskaita „Kodėl verta gyventi sveikai? Gyvensenos keitimo praktikos“.

Rugsėjo 8-ąją, renginio dieną, 16 val. vyks sportininko, sporto trenerio ir mitybos specialisto Andžej Michmel paskaita „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“ Įėjimas į mugę bei paskaitas nemokamas.

„Vegfest LT“ idėją V. Viteikaitė atsivežė iš užsienio – Vakaruose panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia daugybės lankytojų. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016 m. ir iškart išpopuliarėjo. Šiuo metu rengiami net keli „Vegfest LT“ renginiai per metus. Šį rudenį be festivalio Kaune bus surengtas ir nedidelis renginys sostinėje – „Vegfest LT Vilniaus ruduo“, kuris vyks rugsėjo 14–16 d. ir bus dešimtmetį švenčiančios Tautų mugės dalis.

„Rinktis veganizmą yra gana daug priežasčių, žmones stabdo tik nenoras keisti įpročių ir įsitikinimas, kad augalinis maistas blankus. Tai visiška netiesa – ateikite į „Vegfest LT“ ir patys tuo įsitikinsite“, – žadėjo renginio organizatorė. Pasak jos, apsilankę renginyje nustebinti būna net užkietėję mėsavalgiai.

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT“ renginius galima rasti ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: