naujienos Naujienos

Veganų džiaugsmui: rugsėjį laukia du augalinei mitybai skirti renginiai

Elija Stonkutė, 2018-07-30, 10:30


Pirmąjį rudens mėnesį augalinio maisto gerbėjų laukia du renginiai – rugsėjo 8 d. Kauno Nepriklausomybės aikštėje, greta Soboro, vyks festivalis „Vegfest LT Kaunas“, o rugsėjo 14–16 d. Tautų mugės metu Vilniaus Totorių gatvėje įsikurs „Vegfest LT Vilniaus ruduo“.

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ organizuojamas nuo 2016-ųjų. „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jo organizatorė, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė. Iki šiol buvo surengti šeši „Vegfest LT“ renginiai – penki Vilniuje ir vienas Kaune.

Lankytojų lauks veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir kita programa. „Kaune mugė bus kiek didesnė nei Vilniuje, o Vilniuje išsiskirs tuo, kad šįkart Tautų mugės prašymu joje dalyvaus kaip niekuomet daug prekybininkų iš užsienio“, – pasakojo V. Viteikaitė.

„Vegfest LT“ vasaros festivalio akimirka. Valerijos Stonytės nuotr.

Savo produkciją pristatys gamintojai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Renginyje prekiauti leidžiama tik tokiomis prekėmis, kuriose nėra gyvūninės kilmės sudėtinių dalių bei kurios nėra testuotos su gyvūnais.

Atėjusieji galės paragauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.

„Tai pirmieji mūsų renginiai viešose, o ne privačiose erdvėse“, – džiaugiasi Ventė. Tiesa, nesklandumų išvengti nepavyko – renginys Kaune turėjo vykti visai kitoje miesto vietoje. Jau buvo apie tai paskelbta ir socialiniuose tinkluose, ir žiniasklaidoje, kai paaiškėjo, jog savivaldybė tai dienai toje vietoje yra išdavusi leidimą dar vienam renginiui. „Gerai, kad greitai apsižiūrėjome. Mūsų renginį teko perkelti į Nepriklausomybės aikštę“, – sakė Ventė.

Valerijos Stonytės nuotr.

Visą renginio savaitę Kauno miesto Vinco Kudirkos bibliotekoje vakarais vyks paskaitos – nuo pirmadienio iki penktadienio jas skaitys neseniai Kaune duris atvėrusios Gyvensenos medicinos klinikos gydytojai, o šeštadienio popietę į paskaitą „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“ pakvies žinomas sportininkas, sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel. Speciali edukacinė programa bus surengta ir Vilniuje.

Įėjimas į renginius bei paskaitų programa – nemokamai.

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT Kaunas“ ieškokite ČIA

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT Vilniaus ruduo“ rasite ČIA


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: