naujienos Naujienos

Veganai kalendoriuje jau brauko dienas: liko 2 mėnesiai iki neeilinės šventės

Miglė Šalavičiūtė, 2018-04-09, 18:30


Prekybos centro VCUP 5 aukšto fojė ir viršutiniame aukšte esanti automobilių stovėjimo aikštelė už 2 mėnesių pavirs į vasaros festivalį su kalnais užkandžių, desertų ir gėrimų, ekologiškų produktų, kosmetikos, drabužių, papuošalų ir kito gėrio. Čia birželio 9 d. ten vyks didžiausias Lietuvoje augalinio maisto renginys – „Vegfest LT”.

Be mugės šių metų programoje – pranešimai, kuriuos skaitys keletas visame pasaulyje garsių pranešėjų. Į renginį atvyksta garsus amerikiečių kultūristas Korinas Suttonas, skaitysiantis pranešimą apie veganinės mitybos paslaptis. Viena žymiausių pasaulio veganių psichologė Melanie Joy pasakos kaip sutarti poroje, kai mitybos įpročiai skiriasi. Vedų žinovas Darius Ražauskas kalbės apie tai, kaip mityba daro įtaką gyvenimo sėkmei, o gydytoja Aiva Vaivarienė atskleis į daugeliui ramybės neduodantį klausimą – ar gali vaikai būti veganais, vegetarais ir žaliavalgiais. Taip pat vyks maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, koncertai, veiks informacijos taškas, kuriame – lankstinukai, žurnalai, kortelės su receptais. Be to, bus galima pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais.

Iki šiol keturi buvo surengti Vilniuje bei vienas Kaune. „Tai renginiai, skirti populiarinti veganizmą ir augalinę mitybą“, – sakė šventės iniciatorė, Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenanti Ventė Viteikaitė apie šeštąjį „Vegfest LT“ ciklo renginį. Idėja organizuoti šį renginį jai kilo apsilankius Londone vykstančiame didžiausiame Europoje veganų festivalyje „Vegfest UK“. Pastarasis renginys trunka 2 dienas ir sutraukia daugiau nei 25 tūkst. lankytojų.

Kaune įsikūrusi „Mokslo kavinė“ garsėja maisto eksperimentais ir renginyje pateiks įvairių naujovių, pavyzdžiui, žemės riešutų sviesto su česnaku. Organizatorių nuotr.

„Būti vienoje erdvėje su tūkstančiais bendraminčių buvo neapsakomas jausmas. Nutariau, kad panašaus renginio jau reikia ir Lietuvoje – čia veganų bendruomenė itin didelė ir toliau plečiasi“, – istoriją pasakojo mergina, renginius organizuojanti ne tik Lietuvoje.

„Datulės LT“ mugėje prekiaus iš Saudo Arabijos gabenamomis natūraliomis datulėmis, jų pasta, sirupu bei datulėmis termiškai neapdorotame šokolade. Organizatorių nuotr.

Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016-ųjų rudenį. Į jį suplūdo nerėgėtas lankytojų skaičius – nenuostabu, kad prekės baigėsi per keletą valandų, o žurnalistai renginį lygino su „Lidl“ atidarymu. Ši sėkmė renginio organizatorius paragino imtis darbų dar energingiau. „Šiuo metu organizuojame tris renginius per metus – vasaros festivalį ir kalėdinę mugę Vilniuje bei rudeninę mugę Kaune, – pasakojo V. Viteikaitė. – Be to, šiuo metu vyksta derybos ir dėl renginio Klaipėdoje“.

Mėgstantiems bulvių traškučius bus pasiūlyta alternatyva – anglų įmonės „Eat Real“ traškučiai iš lęšių, avinžirnių, bolivinės balandos ir t. t. Organizatorių nuotr.

Šis vasaros festivalis yra didžiausias „Vegfest LT“ renginys. Šiemet jis vyks ten pat, kur ir pernai – prekybos centro VCUP penkto aukšto fojė bei viršutiniame automobilių stovėjimo aikštelės aukšte atvirame ore. Renginio metu veiks veganiškų prekių mugė, kurioje – daugiau nei 100 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių, mėsos ir pieno produktų pakaitalų, ekologiškų prekių, kosmetikos, literatūros apie sveiką gyvenseną, receptų knygų, drabužių, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t. t.

Pirmoji Lietuvoje internetinė makrobiotikos parduotuvė „Skaidri etiketė“ veganams siūlo medų keisti ekologišku ryžių sirupu. Organizatorių nuotr.

„Mugės dalyvius atrenkame itin kruopščiai – stengiamės, kad produktų įvairovė būtų kuo didesnė, lankytojai galėtų išbandyti įvairių maisto įdomybių. Tai nėra įprasta miesto mugė su jau šimtą kartų matytais prekeiviais“, – teigė V. Viteikaitė. Pasak jos, didelis dėmesys renginyje skiriamas sveikai gyvensenai – mugėje bus galima įsigyti saldumynų be cukraus, miltų, kepinių be glitimo, daugiau sužinoti apie nesveikų produktų alternatyvas.

„Į renginį kviečiame visus, kurie domisi veganizmu, augaline mityba, sveika gyvensena, ar tiesiog tuos, kurie mėgsta išbandyti naujoves. Festivalio atmosfera – labai pozityvi ir atvira“, – džiaugėsi Ventė.

Įėjimas į renginį – nemokamas.

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT“ vasaros festivalį: https://www.facebook.com/events/527631654282161/


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: