desertai

Naujųjų metų vakarui – sėkmę nešančių valgių TOP 9

vmgonline.lt, 2017-12-29, 15:42


Daugelyje pasaulio šalių skirtingi valgiai, patiekiami ant Naujųjų metų stalo, turi simbolines reikšmes. Tad gruodžio 31-osios vakarą įsileiskite į savo namus Graikijos, Kinijos, Meksikos ar  kitų šalių virtuvių tradicijas. Papildykite savo šventinį stalą produktais ir patiekalais, simbolizuojančiais sėkmingus ateinančius metus.

„Ragauk Siciliją“ nuotr.
„Ragauk Siciliją“ nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 vynuogių vidurnaktį – sėkmingiems metams

Ant Naujųjų stalo viso pasaulio šalyse rasime įvairių vaisių, tačiau vynuogės turi ypatingą reikšmę. Ispanijoje, Portugalijoje, Meksikoje, Kuboje, Ekvadore, Peru – vidurnaktį, mušant dvyliktai, suvalgoma dvylika vynuogių, simbolizuojančių kiekvieną metų mėnesį. Jei kuri iš jų karti ar rūgšti, tikima, tas mėnuo gali būti sunkesnis.

Riešutai ir sėklos – laimei ir gyvybingumui

Riešutai – naujo gyvenimo simboliai, dažnai dovanojami Naujųjų metų proga, linkint draugams ir šeimai sėkmingos pradžios. Riešutais įdaromi tortai, apibarstomi šventiniai desertai. Kai kuriose kultūrose gaminamas žiedo formos pyragas su riešutais, kaip nesibaigiančio klestėjimo ženklas.

Pistacijos Kinijoje dažnai dovanojamos kaip sveikatos, laimės ir sėkmės simbolis. Žemės riešutai, dar vadinami ilgaamžiškumo riešutais, simbolizuoja gyvybingumą, turtus ir garbę. Kinai prisimena ir saulėgrąžas, kurios tradicinėje šalies kultūroje reiškia būsimus sūnus ir anūkus.

Švedijoje, Norvegijoje ryžių pudinge slepiamas migdolas. Tikima, kad jo radėjas ateinančiais metais gyvens labai turtingai ir klestės ištisus metus. Graikinis riešutas pranašauja sėkmę, jei viduje yra sveikas ir skanus. Jei riešuto vidus yra kartus ar supuvęs – gali griūti planai. Šie riešutai taip pat yra stiprus vyriškumo bei vaisingumo simbolis.

Datulės – klestėjimui

Kinijoje datulės simbolizuoja naują pradžią ir klestėjimą. Šiuos vaisius kinai patiekia džiovintus, valgo kaip užkandį arba, smulkiai supjaustę, ruošia arbatą.

koldūnai su vištiena ir špinatais

Koldūnai – turtams ir gerovei

Kinai, ruošdami Naujųjų metų vaišes, itin didelį dėmesį skiria formoms ir spalvoms. Taip mėgstamus koldūnus jie paruošia lyg aukso ar sidabro liejinius, prašydami turtų ir gerovės.

Granatai – sveikatai

Šiuos vaisius Turkijoje Naujųjų vakarą valgo dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – apvali saldžių sėklyčių forma primena monetas – klestėjimą. Antroji priežastis – raudona vaisiaus spalva, simbolizuojanti sveiką širdį ir vaisingumą. Meksikoje granatų vaisiai ant Naujųjų stalo taip pat simbolizuoja klestėjimą.

makaronai su baklazanu padazu

Makaronai ir ryžiai – ilgaamžiškumui

Daugelyje Azijos šalių ilgi makaronai valgomi Naujųjų metų dieną tikint, kad tai – ilgo gyvenimo simbolis. Japonijoje užkandžiams ruošiami ryžių pyragaičiai, pagaminti iš pūstų, virtų ryžių, užpildytų saldžiųjų pupelių pasta.

Žuvis – sėkmei pritraukti

Šis patiekalas populiarus ir Naujųjų metų šventei gaminamas Vokietijoje, Lenkijoje, Danijoje, Italijoje, Švedijoje ir kitose šalyse tikint, kad žuvis pritrauks sėkmę. Kinijoje žuvis simbolizuoja sėkmingus metus. Jei patiekiama visa – su galva ir uodega, tuomet tikima, kad visi metai bus klestintys.

Kiauliena – gerovei ir progresui

Austrijoje, Vengrijoje, Italijoje, Kuboje ir kitose šalyse kiauliena yra gerovės, sėkmės ir laimės bei sotaus gyvenimo simbolis. Kuboje ir Ispanijoje kiaulė simbolizuoja progresą ir inovacijas. Ispanai kepa kiaulės formos sausainius ir kitus pyragėlius.

desertai

Desertai – ne tik saldžiam gyvenimui

Kiekviena šeimininkė, ruošdama vaišes Naujųjų metų vakarui, desertui skiria ypatingą dėmesį. Tikima, kad desertai pranašauja saldų gyvenimą, tad kinai šios šventės proga būtinai vaišinasi ryžių pyragu, gardintu žemės riešutais bei sezamo sėklomis – laimės simboliais.

Meksikiečiai, tikėdamiesi sėkmingų metų, gamina žiedo formos duonos pyragą, įdarytą cukruotais vaisiais. Puiki jų alternatyva – įvairūs mėgstami džiovinti vaisiai.

Graikijoje gaminamas pyragas Vasilopita. Tai apskritas kavos pyragas, paprastai gaminamas su migdolais. Į pyrago vidų įdedama moneta. Graikai tiki, kad asmenį, radusį monetą, ateinančiais metais lydės sėkmė.

 

 


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: