top of page

„Tasting Trinity“: memuarai maisto formoje su šefu Dmitrij Berman

Prieš apsilankydami „Trinity“ restorane ketvirtadienio vakarą galvojome, kad prisiminimai gali būti įamžinami tik nuotraukose ar piešiniuose. Pasirodo, tų įamžinimo formų yra daugybė ir viena jų, galbūt net viena geriausių, yra maistas. Juk žmones ar įvykius mums kartais primena netikėtai užuodžiamas kvapas, o skonis, pasirodo, atlieka tokią pačią funkciją – atgaivina atmintį. Tai puikiausiai įrodė šefas Dmitrij Berman antrą kartą vykusioje „Tasting Trinity“ degustacijoje.

Dmitrij Berman (Eglės Gilytės nuotr.)


Šis degustacijų ciklas – „Trinity“ šefo Daliaus Aleksiejevo idėja. Jis į savo virtuvę įsileidžia šefus iš kitų restoranų ir leidžia parodyti ne tik savo sugebėjimus, bet ir perteikti, kas, jų manymu, yra kitokia, įdomi, fantazijai ribų neturinti virtuvė ir geras maistas. Pirmoji degustacija su šefu Bernardu Anužiu vyko vos daugiau nei prieš mėnesį ir tai buvo miesto, kuriame šefas dirba, – Palangos virtuvės subtilybių realizacija Vilniuje. Dabar estafetė buvo perleista tikram vilniečiui, turinčiam žydiško kraujo ir didžiulę patirtį. Ja šefas Dmitrij ir dalijosi viso vakaro metu.

Vakaras prasidėjo nuo beigelio ir įdomios konsistencijos užtepėlės. „Čia žydiškas shmaltz’as – taukai, – paaiškina Dmitrij. – Taip jį mėgsta valgyti mano tėtis.“ Shmaltz  buvo pagamintas iš ančių taukų, antienos traškučių, kietai virto kiaušinio ir česnakų laiškų. Beigelis – lengvai apskrudęs, auksinės spalvos, minkštas ir keptas nepaprastai – ant ąžuolinių malkų. Galbūt todėl visas patiekalas įgauna autentikos ir tikrumo, tokį net ne restoraninį, o jaukių namų skonį.

Beigelis su žydišku šmarcu (Eglės Gilytės nuotr.)


Antrasis patiekalas – salotos. Tai – prisiminimas iš tų laikų, kai Dmitrij Berman bandė įsidarbinti restorane pas šefą, kuris yra dirbęs daugybėje „Michelin“ žvaigždėmis įvertų restoranų. „Prieš darbindamasis sumaniau pirmiausia tame restorane pavalgyt. Net negaliu nusakyti, kokį įspūdį man paliko paprasčiausios salotos su sezamų padažu ir rikotos sūriu. Taip paprasta, tačiau kartu ir ypatinga.“ Salotos, primenančios pagaliau atėjusį pavasarį: burokėliai, ridikėliai, brokoliai, topinambai. O vietoje rikotos sūrio Dmitrij sumanė kreminį sūrį sumaišyti su pastarnokų piurė. Šis derinys gaivioms salotoms su sūriu sezamų padažų pridėjo šiek tiek saldumo ir soties.

Burokėlių, ridikų bei brokolių salotos su sezamų padažu ir kreminiu sūriu gardintu pastarnokų piurė (Eglės Gilytės nuotr.)


Prieš patiekdamas trečiąjį patiekalą, šefas prisipažino: „Nepykite, jei nesijaučiate kaip restorane, bet aš mėgstu paprastą maistą.“ Kadangi mes žinome, kad paprastumas dažniausiai nugali, nekantraudami laukėme, ką gi gausime šįkart. Tai buvo jautienos sultinys su citrinmedžio, kurį augina pats šefas, lapais vietoje lauro lapų. Sultinyje, patiektame ant sauso ledo, plūduriavo poro koldūnai su kiaulienos ir jautienos bei įvairiausių žolelių įdaru. Kaip ir numanėme, paprastumas išties sužavėjo, o citrinos kvapas nepaleido mūsų visą vakarą.

Koldūnai su jautienos ir kiaulienos įdaru (Eglės Gilytės nuotr.)


Sultinys, pilamas ant sauso ledo: paprastas patiekalas paverčiamas įspūdingu reginiu (Eglės Gilytės nuotr.)


Po šio patiekalo buvo patiektas tradicinis „Trinity“ digestyvas – šerbetas. Šįkart tai buvo vyšnių šerbetas, šefo Dmitrij mėgstamiausias. Su šlakeliu degtinės ir peletrūno lapeliu. Vos spėję atsigaivinti, ant stalo išvydome keptą šoninę. „Mano manymu tai du labai neįvertinti produktai Lietuvoje, – pradėjo D. Berman. – Tai šoninė ir perlinės kruopos.“ Šoninė buvo troškinama žemoje temperatūroje 12 valandų, po to žlegiama ir dar kartą kepama. O iš kruopų buvo pagamintas à la daugiaryžis. Padažui buvo panaudotas obuolių sidras, nes, šefo Dmitrij manymu, kiauliena ir obuoliai puikiai dera tarpusavyje. Valgydami šį patiekalą pastebėjome, kad šefas mėgsta druską ir sūresnį maistą. Tai jautėsi ir sultinyje, ir valgant perlines kruopas. Tačiau dėl skonio nesiginčijama, kiekvienas šeimininkas druskos deda skirtingai, tad šį menkniekį staigiai pamiršome valgydami šoninę. Minkšta ir sodraus skonio mėsa buvo soti ir nepalyginama su kitomis mūsų ragautomis šoninėmis. Dmitrij sakė tiesą – šis produktas dažnai yra nuvertinamas ir ruošiamas taip, kad marinatai užgožtų patį kiaulienos skonį. Šįkart buvo ne taip, tad likome maloniai nustebinti.

Šoninė su perlinėmis kruopomis (Eglės Gilytės nuotr.)


Jeigu prieš tai kiekvienas patiekalas buvo visuma iš vieno ar kito Dmitrij gyvenimo etapo, tai desertui pagaminti buvo surinkti skirtingi išgyvenimai. „Kai kurie jų yra seni, kai kurie yra absoliučiai švieži. Iš senųjų – ledai su krapais, o kriaušė yra tai, ką mėgstu dabar. Ji nuplikyta kiniška lapsang juodąja arbata“, – pasakoja D. Berman. Prie ledų ir kriaušės buvo patiektos dar dvi tekstūros: visai nesaldi agurkų želė ir trupintas vanilinis sausainis. Pats Dmitrij prisipažino, kad nėra desertų mėgėjas ir tai buvo akivaizdu, mat desertas nebuvo toks saldus ir prašmatnus, kokį jį paruoštų smaližiai, greičiau gaivus ir lengvas, ko būtent ir reikėjo po sočios vakarienės.

Arbata plikyta kriaušė su krapų ledais (Eglės Gilytės nuotr.)


Išgėrus paskutinį gurkšnį vyno ir padėkojus „Trinity“ personalui, jau stojomės išeiti, kai išgirdome Dmitrij balsą: „Palaukite, jūsų dar laukia siurprizas.“ Siurprizus dieviname, tad likome sėdėti. Pasirodo, kol D. Berman sukosi salėje ir pristatinėjo savo patiekalus svečiams, „Trinity“ šefas Dalius nesnaudė. „Štai kas būna, kai palieki ne mažesnį profesionalą virtuvėje“, – juokiasi Dmitrij. Šefas Dalius sumanė likusią koldūnų tešlą plonai supjaustyti ir išvirti aliejuje, tad po deserto gavome dar vieną netikėtą desertą – žagarėlius iš koldūnų tešlos, apibarstytus kmynų cukrumi. Likome ne tik maloniai nustebinti ir apsalę, bet ir sužavėti Daliaus išradingumo.

Žagarėliai iš koldūnų tešlos (Eglės Gilytės nuotr.)


Paklaustas apie savo ateities planus, šefas Dmitrij pasakoja, kad jau nusipirkęs, kaip pats pavadina, valgyklėlę Baltupiuose („Žinau, nestandartinis ėjimas“, – sako šefas) ir ruošiasi naujam startui: „Daug negalvodamas pavadinau šią vietą „Stalovke“, tad jei jau kažkur matote šį užrašą, žinokite – tai mano.“ Pažadėjome jam, kad su VMGonline.lt komanda apsilankysime šiame restorane naujos vietos rubrikai, tad šia degustacija šefo Dmitrij Berman istorija toli gražu nesibaigė, o tik prasidėjo.

„Tasting Trinity“ degustacijų ciklas Degustacijos kaina žmogui: 40 Eur Sekite „Trinity“ „Facebook“ paskyrą ir apie kitas degustacijas sužinosite pirmieji Daugiau informacijos telefonu (8-666) 74777 arba www.trinityvilnius.lt

Naujausi įrašai

bottom of page