naujienos Naujienos

Sveikiname: Vilniaus vyno baras įvertintas tarptautiniu mastu

VMGonline.lt, 2018-07-03, 16:00


Vieta, apie kurią kalbame, yra Vilniuje, visai šalia kylančio modernaus meno muziejaus. Tai – 2016-aisiais duris atvėrusi vyninė „Somm“ (pranc. sommelier trumpinys). Narimanto Miežio, Armino Darasevičiaus ir Egidijaus Lapinsko įkurtas vyno baras tapo pirmuoju Lietuvoje, pripažintu ir įvertintu tarptautinio žurnalo „Wine Spectator“ vykdomuose rinkimuose „World Wine List Awards“.

„Somm“ pateko į vieną iš trijų kategorijų, „Award of Excellence“. Iš viso yra 3 kategorijos: aukščiausioji „Grand Award“, „Best Award of Excellence“ ir „Award of Excellence“. Pirmojoje – 91 laimingasis, antrojoje – 1215, o kategorijoje, kurioje įvertintas „Somm“ – 2453.

VMGonline.lt primena, kad šiemet „Somm“ užėmė 9-ąją vietą geriausių Lietuvos restoranų 30-uke.

Iš Estijos tarptautinio žurnalo sąraše atsidūrė restoranas „Leib“, kuris įtrauktas į „99 Places of Taste in the Baltics“, ir antrus metus iš eilės patekęs „Horisont Restaurant & Bar“. Taip pat sąraše atsidūrė 3 vietos, įsikūrusios Latvijos sostinėje: „Gutenberg’s Terrace“, nuo 2016 m. įtraukiamas „Kolonāde. Mūsu stāsti“ ir „Biblioteka No 1“. Šios dvi vietos taip pat yra įtrauktos į Baltijos šalių kelionių gidą „99 Places of Taste in the Baltics“.

Geriausias restoranų vyno kortas žurnalas skelbia ir vertina nuo 1981 m. Daugiau apie apdovanojimus, kategorijas ir jų kriterijus rasite ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: