istorija

Svarbi diena turintiems daržą: šią daržovę sodinkite šiandien+receptai

VMGonline.lt, 2018-05-08, 7:50


Kokia daržovė gali pravirkdyti net didžiausią kietaširdį? Ne, ne iš juoko! Kalbame apie paprasčiausią svogūną, kuris šiandien švenčia Cibulinį arba šv. Stanislovo dieną. Pasveikinę visus Stanislovus ir Stasius, bėgte šokite prie lysvės – metas sodinti svogūnus! Būtent gegužės 8-ąją, kai žemė jau įšilusi, senoliai laikė tinkamiausia diena juos sodinti ir sėti žirnius.

Kad svogūnai gerai užderėtų, juos sodindavo ankstų rytą, kai dar saulė nepatekėjusi, arba vėlai vakare, kai dar nespėja pasirodyti mėnulis. Viena iš istorijų, apraizgiusių šią dieną, sako, kad vyskupas ir kankinys šv. Stanislovas beprotiškai mėgo žirnienę, pasninkų valgį. Panašių istorijų, patarimų ir gandų yra ir daugiau.

Pavyzdžiui, sakoma, kad žmogus labiau susilies su gamta, jei svogūnus sodins basas, mažiau apsirengęs. Kitas patarimas įdomiai siejasi su pirmuoju – svogūnus sodinti reikia poroje. Vis dėlto, trečiasis pasakymas numuša pirmuosius du – moterų, sodinančių svogūnus, krūtys turėtų būti didelės. Esą tada ir derlius bus geras, o svogūnai išaugs dideli… Nepabandęs nesužinosi!

Gegužės 8 d. taip pat svarbi ir bitininkams. Šią dieną jie spėdavo apie medų, tiksliau, koks jis bus. Jei diena giedra, saulėta – bus daug medaus, jei apsiniaukusi – mažai. Atrodo, kad šiemet laukia geras derlius, ar ne?

Svogūnų dienos proga – keletas gardžių sezoniškų receptų, motyvuosiančių laukti būsimo derliaus

Gaivios žaliosios salotos

Riešutais ir sūriu įdaryti svogūnai

Žaibiškai greita žaliųjų daržovių sriuba su keptais pomidorais

vištiena, mangas, fetos pyragas

Pyragas su karamelizuotais svogūnais ir feta

Sluoksniuotos tešlos kvadratėliai su svogūnais ir aguonomis


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: