naujienos Naujienos

Sprendžiasi legendinės sostinės ledainės likimas: atgaivinti apleistą pastatą panoro du verslai

VMGonline.lt, Augustės Tamulytės nuotr., 2018-08-20, 17:30


Vilniaus Gedimino kalno papėdėje kadaise veikusios legendinės kavinės-ledainės „Rotonda“ patalpomis susidomėjo vos du verslai. Viešajame konkurse dėl šio pastato nuomos dalyvauja kelias muzikos prekių parduotuves bei muzikinį klubą turinti UAB „Tamsta“ ir grožio saloną Vilniuje valdanti UAB „Beauty Look Express“. VMGonline.lt nusprendė pasidomėti, kaip ilgus metus apleistą nostalgišką sostinės vietą gaivintų abu konkurso dalyviai.

Su už projektą atsakingais UAB „Tamsta“ atstovais susisiekti nepavyko. Kito konkurso dalyvio „Beauty Look Express“ atstovas Konstantinas Terekhinas atskleidė, kad ledainės atkurti neketina. Jų planuose – elektrinių paspirtukų nuoma, taip pat ekskursijų, pasitelkiant šias transporto priemones, organizavimas, prekyba su Vilniumi susijusiais suvenyrais.

Svarstoma įrengti ir panašios kaip „Narvesen“ koncepcijos vietą, kurioje būtų galima įsigyti kavos, sumuštinių. K. Terekhin pasidalijo mintimis, kodėl legendinę kavinę menantis statinys sulaukė tik kelių verslų dėmesio. „Galbūt sunku įvertinti kaštus, kiek reikės visko renovuoti viduje ir, nenorėdami rizikuoti, žmonės nesiėmė“, – svarsto pašnekovas.

Savivaldybės teigimu, šiuo konkursu itin susidomėję buvo maždaug 5 juridiniai ir fiziniai asmenys, tad panašaus dalyvių skaičiaus, esą, ir buvo tikėtasi. Kaip rašoma savivaldybės išplatintame pranešime spaudai, konkurso laimėtoją lems du kriterijai: 40 procentų – pasiūlyta kaina, 60 procentų – idėjos išskirtinumas. Bus atsižvelgiama į tai, kokią kultūrinę programą, renginių įvairovę gali pasiūlyti pretendentai, taip pat svarbu, ar siūloma veikla truktų visą dieną.

Su konkurso nugalėtoju nuomos sutartis bus sudaroma penkeriems metams. Jai pasibaigus, nuomininkai turės galimybę ją pratęsti dar trejiems. Laimėtojai turės teisę keisti pastato vidaus apdailą, atlikti remontą ar įsirengti lauko kavinę.

VMGonline.lt primena, kad jau ne vienerius metus vasaros kavinė „Rotonda“ stovi apleista. 6-ajame dešimtmetyje suprojektuotas ir pastatytas statinys priskiriamas pokario sovietinei architektūrai. Anuomet ši Gedimino kalno papėdėje įsikūrusi vieta traukė pagurkšnoti kavos ar pasimėgauti ledais. Čia mėgdavo rinktis menininkai, Vilniaus dailės akademijos studentai.

Kas taps nuomos konkurso laimėtoju ir turės galimybę naujam gyvenimui prikelti šią sostinės vietą, paaiškės jau greitai, rugpjūčio 24 dieną.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: