naujienos Naujienos

Šį šeštadienį Druskininkuose visi galvos tik apie sūrį: sūrininkai kvies šimtmečio nuotraukai, publika rinks savo favoritą

VMGonline.lt, 2018-08-09, 9:40


Šeštadienį 12 val. Druskininkų Pramogų aikštėje susirinkę smulkieji sūrininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos kvies visus sūrio mylėtojus bendrai šimtmečio nuotraukai, po kurios prasidės penktasis Sūrių festivalis.

Festivalio programoje numatytas dar vienas svarbus vaidmuo lankytojams – išrinkti mėgstamiausią publikos sūrį. Paragavę visų konkurse dalyvaujančių sūrių, kiekvienas galės atiduoti balsą už labiausiai patikusį. 15 val. bus apdovanotas šio sūrio autorius bei sūrininkai, pagaminę geriausius avių, ožkų, karvių, kietuosius, pelėsinius, šviežius ir kitokius sūrius.

Valerijos Stonytės nuotr.

Renginio metu vyks keturios profesionalios degustacijos. Paulius Jurkevičius („15min“ gastronomijos apžvalgininkas) pristatys keturis brandintus pekorinus, Hubertas Hironas (Prancūzija) kvies paragauti Prancūzijos kalnų sūrių, Mirekas Sienkiewiczius (Lenkija) supažindins su 6 Europos šalių sūriais, o Ieva Martinkutė ir Tomas Josas pristatys čempionus – praeituose sūrių konkursuose laurus skynusius sūrius. Jubiliejinėje sūrininkų mugėje dalyvaus 20 gamintojų, atkeliavusių iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Veiks gamtos mokykla, tapybos bei muilo burbulų dirbtuvės vaikams, bus eksponuojami pasaulio kulinarijos olimpiados vicečempionės Vitos Brūzgienės drožinėti sūriai ir jeigu snigs – tai sūriais.

Sūrių festivalis vyks rugpjūčio 11 d., 12–18 val., Druskininkuose, Vilniaus al. 24, Druskininkų Pramogų aikštėje.

Renginio programa:

12:00 Festivalio atidarymas

12:00–18:00 Sūrininkų mugė

12:00–17:00 Degustacijos (reikalingi išankstiniai bilietai)

15:00 Sūrių konkurso apdovanojimai

18:00 Pabaiga

Informacija apie renginį „Facebook“.

Skaitykite apie praėjusių metų festivalį:

Sūrių festivalis 2017: sūrininkai prašo nuo karščio gelbėti ne tik save, bet ir mugės sūrius (tik VMG)

Po kvapą gniaužiančių sūrių rinkimų išsiaiškinta, kas šįmet Lietuvoje išspaudė geriausią (tik VMG)


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: