top of page

Savamokslis virtuvės šefas Hestonas Bliumentalis pristato naujieną

Filmo verta biografija galintis pasigirti savamokslis virėjas iš Didžiosios Britanijos Hestonas Bliumentalis nuo šiol gali pasigirti dar vienu įgyvendintu iššūkiu. Juo mėgautis galės ne tik virtuvės šefai.

„Baltic Pictures“ nuotr.


GENIJAUS ISTORIJA Molekulinės virtuvės pradininkas, virtuvės šefas Hestonas Bliumentalis dabar yra savo didžiausiame klestėjimo pike. Apdovanoto trimis „Michelin“ žvaigždutėmis restorano „The Fat Duck“, esančio Brėjuje, Anglijoje, savininkas vadinamas vienu įtakingiausiu pasaulio virėju. Hestonas Bliumentalis sugebėjo maisto gaminimą paversti aukščiausio lygio potyrių šou. Ir kalbame ne tik apie eksperimentus su klientų skonio receptoriais, bet ir apie garso, lytėjimo, regos potyrius, dėl kurių pasaulis kasdien eina iš proto. Tačiau viso to galėjo ir nebūti, jei garsenybė nebūtų drįsusi žengti svarbaus karjeros žingsnio, iš esmės pakeitusio jo likimą ir padovanojusio filmo vertą biografiją.

„Baltic Pictures“ nuotr.


Būdamas 18 metų Hestonas tapo restorano mokiniu, tačiau jau po savaitės šį darbą metė. Po to jis dirbo daugelį kitų darbų. „Esu dirbęs tiesioginių pardavimų, skolų išieškojimo ir net buhalterijos srityse. Tačiau mano tikroji aistra buvo valgiai. Jeigu aš neužsiimu kikboksu, tada gaminu 20 skirtingų rūšių „creme brulee“, – „The Telegraph“ interviu atskleidė Hestonas. 1995 metais Brėjuje jis įsigijo apleistą pubą ir įkūrė restoraną, kurį žino kiekvienas gurmanas pasaulyje, t. y. „The Fat Duck“. Dešimtmečio jubiliejaus proga restoranų žurnalas „Restaurant Magazine“ jį paskelbė geriausiu restoranu pasaulyje. „The Fat Duck“ iki šiol išlieka trijų geriausių pasaulio restoranų trejetuke. Šis restoranas yra vienas iš Hestono verslų, iš viso jis yra įdarbinęs apie 750 žmonių.


Dar 2006 metais Bliumentalis gavo Britų imperijos ordiną už indėlį į britų gastronomijos populiarinimą ir puoselėjimą, o 2013 metais jam buvo suteiktas asmeninis herbas. 2014 metais jis padarė neįtikėtiną dalyką – savo garsųjį restoraną šešiems mėnesiams perkėlė į Melburną, Australiją, kad po to iš naujo atidarytų Brėjuje, Anglijoje. Ir jam pavyko, nes sugebėjimas rizikuoti, stebinti, mąstyti ne klišėmis – vienas pagrindinių šio garsaus šefo privalumų. Maža to, Hestonas atstovauja moksliniam požiūriui į maisto gaminimą. Ne veltui Redingo, Bristolio ir Londono universitetai Bliumentaliui skyrė mokslinius garbės laipsnius ir paskyrė Karališkosios chemikų draugijos nariu. Savo ruožtu Karališkoji chemikų draugija Bliumentalį pavadinusi vienu iš 175 visų laikų garsiausių chemikų.

„Baltic Picture“ nuotr.


VIRTUVĖS PROFESIONALŲ ISTORIJA O dabar susipažinkime su dar viena legenda – „Sage“. „Sage“ – aukščiausios kokybės virtuvės prietaisų prekės ženklas, kurio istorija – ne mažiau įspūdinga. „Sage“ produkciją gamina pasaulyje žinoma Australijos įmonė „Breville“, kuri jau 85 metus gerina ir lengvina žmonių kasdienybę. 1932 metais Melburne, Australijoje „Breville“ įkūrė du jauni verslininkai Bill O’Brien ir Harry Norville. Įmonės pavadinimas yra abiejų pavardžių junginys. Jau nuo pirmosios dienos svarbiausi dalykai kompanijai yra inovacijos ir dizainas. Pradedant 1974 metais sukurtu užkandžių ir sumuštinių skrudinimo prietaisu bei 1999 metais „Juice Fountain™“ sulčiaspaude su plačia padavimo anga ir baigiant šiuolaikiniais „Professional 800 Collection®“ bei išmaniosiomis virtuvės technologijomis – „Breville“ jau yra įkvėpusi kelias pirkėjų kartas. Iš nedidelės įmonės „Breville“ tapo legendiniu Australijos prekės ženklu. Šiuo metu „Breville“ produktai turi įvairius prekės ženklus, tuo tarpu „Sage“ prietaisai yra prieinami ir žinomi beveik visame pasaulyje. Iki šiol Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje ši technika buvo parduodama su „Stollar“ prekės ženklu.

„Baltic Pictures” nuotr.


LEGENDŲ SĄJUNGA Hestonas Bliumentalis, vadovaudamas restoranui, rašydamas knygas, atlikdamas tyrimus ir dalyvaudamas televizijos laidose, tuo pat metu užsiima dar vienu svarbiu dalyku – išmaniaisiais „Sage“ virtuvės prietaisais. 2013 metais „Sage“ pradėjo bendradarbiauti su šiuo vienu įtakingiausiu pasaulio virėju – Hestonas tapo šio prekės ženklo ambasadoriumi ir dar tais pačiais metais visiems kulinarijos entuziastams tapo prieinama ypatinga produktų linija – „Sage by Heston Blumenthal“, kurią sudarė 16 tuo metu inovatyviausių produktų. Savo ruožtu šiemet vartotojus pasieks jau 35 unikalūs taip pat išmanieji virtuvės prietaisai.

„Baltic Pictures“ nuotr.


Beje, dar prieš Hestonui susitinkant su pačiais „Sage“ įmonės atstovais, šie prietaisai jam jau kėlė tik geriausius prisiminimus. Filmuojant laidą „Heston’s Feasts“, Hestonas su savo komanda stengėsi pagaminti didžiausią pusryčių bandelę pasaulyje ir būtent šiam reikalui į pagalbą atėjo „Sage“ skrudintuvai. Iš devynių skrudintuvų Hestonas su pagalbininkais sumeistravo vieną didelį, kad galėtų pagaminti milžinišką pusryčių skrebutį.

„Baltic Picture“ nuotr.


AUKŠČIAUSIO LYGIO REZULTATAI – KIEKVIENO MŪSŲ VIRTUVĖJE „Sage“ yra senamadiškas anglų kalbos žodis, kuris reiškia išmintį ir atitinka šio prekės ženklo filosofiją. Taigi, kiekvienam maisto gaminimo entuziastui siūlo aukščiausios kokybės prietaisus, kurie tuo pačiu metu supaprastina gaminimo procesą ir leidžia išlaikyti patiekalo skonį, kvapą bei struktūros niuansus. Tam, kad patiekalas patenkintų net reikliausią gurmaną! Ir viskas gali gimti tiesiog jūsų namuose!!! O smagiausia, kad „Sage by Heston Blumenthal“ produktai, 2013 metais pirmą kartą pristatyti Didžiojoje Britanijoje, nuo 2017 metų vasario mėnesio pasirodė visoje Europoje. Taigi, aukščiausių rezultatų virtuvėje nuo šiol galite siekti ir jūs.

Naujausi įrašai

bottom of page