naujienos Naujienos

Valentino dienos romantika: sužinokite, kokie patiekalai buvo laivo „Titanikas“ restorano meniu

VMGonline.lt, 2018-02-14, 15:00


Daugiau nei prieš 100-metį nuskendusio laivo istorija tapo legendine. Jei per meilės dieną žiūrite 11 „Oskarų“ pelniusį „Titaniką“ („Titanic“, 1997) ar bent niūniuojate žymiąją dainą „My Heart Will Go On“, tuomet neabejojame, kad norėsite sužinoti, kokiais patiekalais 1912-aisiais mėgavosi laivo keleiviai. Laimei, išliko keli meniu egzemplioriai. Vienam išgyvenusių pirmos klasės keleivių Abrahamui Lincolnui Salomonui būtų pavykę neblogai pasipelnyti. Išsaugotą balandžio 14-osios valgiaraštį aukcione jo palikuonis pardavė už 88 tūkst. dolerių.

Boredpanda.com

Prieš valgiaraščio analizę trumpai primename kelis faktus. Lemtinga „Titaniko“ kelionė į Niujorką prasidėjo balandžio 10-ąją, kai jis išplaukė iš Anglijoje esančio Sauthamptono uosto. Pakeliui laivas sustojo Šerbure (Prancūzija) ir Kvinstaune (Airija). Juo plaukė daugiau nei 2 tūkst. žmonių (1324 keleiviai, kurie buvo suskirstyti į 3 klases, ir 908 įgulos nariai). Visi žinome, kaip ir kodėl po 5 dienų ši kelionė baigėsi.

Boredpanda.com nuotr.

Pirma klasė. Kadangi laivas išplaukė iš Didžiosios Britanijos, tad meniu buvo ne vienas tradicinis britų patiekalas, kuris laivu keliavusiems amerikiečiams galėjo skambėti keistai. Pavyzdžiui, balandžio 14 d. pietų valgiaraštyje (grilio, bufeto) buvo iš Lankašyro kilęs krevečių muskato riešuto ir sviesto padaže (angl. potted shrimps) patiekalas, škotiška porų sriuba su vištiena ir ryžiais (angl. cockie leekie), rafinuotai skambantis Egg à l’Argenteuil, t. y. plakti kiaušiniai su smidrais.

Desertų vos keli – angliškas kremas (angl. custard pudding), obuolių morengas ir pyragėliai. Aukščiausia klase keliaujantieji, priešingai nei kitų klasių keleiviai, turėjo privilegiją pasirinkti sūrius – į meniu įrašyti gorgoncolos, kamambero, rokforo, čederio, edamo, stiltono, češyro sūriai.

Dailymail.com nuotr,

Antra klasė. Balandžio 11-ąją „viduriniokų“ pusryčių valgiaraštyje buvo vaisiai, avižų košė, virti apdoroti kukurūzų grūdai be luobelių (angl. hominy), kepti kiaušiniai su šonine, dešrelės su bulvių koše, grikių blyneliai, angliškos bandelės scones ir dar keletas opcijų.

titanic-food-menu-first-second-third-class-passengers-5

Vakarienei – aviena su mėtų padažu, kepta menkė, vištiena su kario prieskoniais, kalakutas su spanguolių padažu, slyvų pudingas, egzotiškai skambantis kokosų riešutų sumuštinis, švieži vaisiai, riešutai, sūris ir amerikietiški ledai.

Boredpanda.com nuotr.

titanic-food-menu-first-second-third-class-passengers-2

Trečia klasė. Jos keleiviai pusryčiams „tenkindavosi“ avižine koše su pienu, rūkyta silke, sūriu ir kumpiu, švediška duona, sausainiais, sviestu ir marmeladu. Pietums žemiausia klase keliaujantys galėjo rinktis ryžių sriubą, keptą jautieną, virtas bulves, kukurūzus, gauti duonos ir sausainių. Vakarienė kukli, pasirinkimų nedaug – sūris, košė ir sausainiai.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: