naujienos Naujienos

Raktas į sėkmę, kurį atrado stipriausi pasaulyje

VMGonline.lt, 2018-05-29, 18:23


„Facebook“, „Uber“, „Salesforce“. Milžiniškas ir sėkmingas kompanijas sieja didžiulis dėmesys komandos formavimui. Kitaip tariant, šios veiklos nesibaido tokie Silicio slėnio grandai, pas kuriuos suplaukia didžiausi talentai iš viso pasaulio. Nes tai – reikalinga. Verslo milžinų pasirinkti būdai – ne tik atraktyvūs, bet, svarbiausia, efektyvūs. Darnus komandinis darbas padeda taupyti laiką ir, žinoma, pinigus.

desertų šou

Ką apie komandos formavimą kalba skaičiai?

Komandos formavimas padeda darbuotojams geriau pažinti vieni kitus ir atrasti savo vietą įmonėje. Juk darbas – tai ne tik oficialus pareigų vykdymas, o ir platesnis įmonės veiklos matymas.

Tyrimai rodo, kad kompanijų, kurių darbuotojai yra įsitraukę, pelnas 2 kartus didesnis, taip pat generuoja 2,5 karto didesnes pajamas. 87 proc. įsitraukusių darbuotojų yra mažiau linkę palikti savo darbovietę.

Kaip pasirinkti?

Komandos formavimų pasiūla, kaip žinia, didelė. Galima rinktis tiesiog kartu su visa komanda išvažiuoti į gamtą, galima komandinio darbo mokytis užsiimant aktyvia veikla, pavyzdžiui, žaidžiant ar sportuojant.

Viena naujausių krypčių – kulinarija. Su šia sritimi susijusios veiklos įmonėms – restorano simuliacija, maisto ruošimas lauke, tradicinių virtuvių kulinariniai kursai, įvairūs iššūkiai – sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Tai daugiausia lemia kūrybiškumas – niekas nepaneigs, kad maisto ruošimas yra būtent toks, ypač jei tam sukuriamos specialios sąlygos. Be to, ruošti patiekalus komandoje kur kas smagiau nei vienam namuose, todėl šia veikla mėgaujasi net ir tie, kurių kulinarinės žinios pasibaigia kiaušinių virimu.

„Ne visi galime būti puikūs sportininkai ar drąsūs žaidėjai. Jei žinome, kad nesame šiose srityse stiprūs – tai dar labiau išryškėja, kai turime pasirodyti prieš savo kolegas ir nuo mūsų priklauso komandos sėkmė.

Mano nuomone, maistas yra viena tų retų sričių, kuri yra artima mums visiems. Kodėl? Juk visi turime bent minimalius įgūdžius ir žinome, kokie skoniai mums patinka. Todėl būtent komandos formavimas pasitelkiant maistą dovanoja ne tik geras emocijas, bet ir padeda atsikratyti įvairių baimių bei išlaisvina kūrybiškumą. Juk čia nėra jokių nustatytų taisyklių, tai reiškia, kad nebus ir pralaimėtojų“, – sako Alfas Ivanauskas, VMG idėjinis lyderis.

Komandos formavimo nauda akivaizdi:

  • Padeda darbuotojams geriau pažinti ir suprasti vienam kitą neformalioje aplinkoje
  • Vadovai daugiau sužino apie savo komandą
  • Kelia darbuotojų motyvaciją
  • Suteikia teigiamų emocijų ir energijos toliau dirbti komandoje
  • Įtraukia į komandą tiek naujus, tiek ilgiau dirbančius
  • Skatina kūrybišką mąstymą

VMG savo komandos formavimo renginių sąrašą papildė užsiėmimais, kurie apima ne tik maisto gamybą. Tai – pratybos, per kurias dalyviai atranda naujus talentus, tobulina savo žinias ir išjudina vaizduotę kasdienos kūrybai. Šios vasaros VMG pasiūlymų meniu – nuo 5 skonių kelionės į Vietnamą iki ledų dirbtuvių.

Užsisakę VMG užsiėmimą savo įmonės kolektyvui, NEMOKAMAI gaukite Alfo Ivanausko knygą „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“, kuri pasauliniuose „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose užėmė antrąją vietą tarp geriausių kulinarinių TV laidų vedėjų knygų.

Vaizduotę žadinančius VMG pasiūlymus rasite ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: