naujienos Naujienos

Prasidėjo ketvirtą kartą rengiami „30 geriausių restoranų“ rinkimai: sužinokite, kokios naujovės laukia šiais metais

VMGonline.lt, 2019-04-09, 17:51


Šiandien startavo jau ketvirtąjį kartą vykstantys „30 geriausių restoranų“ rinkimai. Specialaus renginio metu Gero maisto akademija kartu su pagrindiniu projekto partneriu – indų ir interjero prekės ženklu „iittala“ – paskelbė trumpąjį restoranų sąrašą, iš kurio virš 100 Gero maisto akademijos narių rinks savo 2019-ųjų favoritus. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, trumpajame 60 restoranų sąraše – akivaizdi projekto plėtra už Vilniaus ribų ir netgi 12 geografinių lokacijų visoje Lietuvoje. Taip pat spaudos konferencijos metu buvo pranešta apie dar tris apdovanojimų naujienas.

„Restoranų verslas yra labai dinamiškas, todėl kasmet turime rinkos naujokų ir tų, kuriuos tenka išbraukti. Tačiau yra ir tokių, kurie nepatenka į restorano sąvoką, bet yra ryškūs ir verti dėmesio. Taip pat yra žmonių, be kurių Lietuvos gastronomija būtų kur kas prėskesnė. Dėl šios priežasties projekte atsirado naujienų“, – sako Gero maisto akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

Akimirka iš pristatymo. Gediminas Gražys Photography nuotr.

Kiekvienas galės atiduoti savo balsą

Specialių pietų metu pernai geriausiu restoranu Lietuvoje pripažintame „Džiaugsme“ Gero maisto akademijos Taryba pristatė šių metų projekto naujienas. Iki šiol tris metus iš eilės buvo renkami tik 30 geriausių restoranų. Tačiau šiemet nuspręsta sukurti kelias ypatingas nominacijas, kurios plačiau įvertintų maisto kultūros kūrėjus Lietuvoje.

„Restoranų verslas yra visiškai priklausomas nuo žmonių darbo ir jų talentų. Todėl šiemet „30 geriausių restoranų“ apdovanojimų metu pirmą kartą bus įteiktas įvertinimas už nuopelnus Lietuvos gastronomijai“, – spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė ir Gero maisto akademijos Tarybos narė Evalda Šiškauskienė.

Akimirka iš pristatymo. Gediminas Gražys Photography nuotr.

Taip pat šiemet Gero maisto akademijos Taryba iškėlė ir antrąjį apdovanojimą – maitinimo įstaigai, kuri nepatenka į restorano apibrėžimą, tačiau per metus stipriai prisidėjo prie Lietuvos gastronomijos įvairovės.

Galiausiai bus išpildyta ir ilgai laukta Žmonių pasirinkimo nominacija. Iki šiol išlaikant kuo didesnį kokybinį standartą šalies restoranus vertino akademija, kurią sudaro industrijos profesionalai (someljė, šefai, maisto blogeriai, rašytojai ir pan.). Tačiau šiemet ir restoranų lankytojai galės balsuoti už jiems iš trumpojo sąrašo labiausiai patikusį restoraną.

Akimirka iš pristatymo. Gediminas Gražys Photography nuotr.

„30 geriausių restoranų“ reprezentatyviausias restoranų gidas Lietuvoje

„30 geriausių restoranų“ balsavimas akademijos viduje jau prasidėjo, o rezultatai nuo 30-os vietos bus pradėti skelbti jau gegužės pabaigoje, apdovanojimų ceremonija numatyta birželio pabaigoje, praūžus „50 geriausių restoranų pasaulyje“ apdovanojimams.

Tokie restoranų vertinimai vyksta pasauliniu mastu, kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuvoje toks projektas vyksta jau ketvirtą kartą ir įgauna vis daugiau populiarumo ne tik Lietuvoje, bet užsienyje – jis dažnai tarnauja kaip gidas į mūsų šalį atvykstantiems svečiams.

Rinkimus organizuoja Gero maisto akademija kartu su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir žurnalu „Geras Skonis“.

Akimirka iš pristatymo. Gediminas Gražys Photography nuotr.

„30 geriausių restoranų“ sklaida užsienyje vykdoma bendradarbiaujant su turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“. Projekto pagrindinis partneris – indų ir interjero detalių prekės ženklas „iittala“.

„iittala“ kuria originalius šiaurietiško dizaino indus ir interjero detales namams. Šis šiaurietiškas prekės ženklas nuo pat 1881 m. skatina savo individualumo išraiškas, o šiais metais „iittala“ pristato naujausią indų kolekciją „Raami“, kuri kuria subtilią ir jaukią atmosferą maistui ir įdomiems pokalbiams prie stalo.

Projekto trumpasis sąrašas, iš kurio renkami šalies geriausi 2019 m. restoranai:

Vilnius

14 Horses

Amandus

Astorija Brasserie

Böff

Da Antonio

Dine

Džiaugsmas

El Mercado

Ertlio namas

Gaspar’s

Imperial

Lauro Lapas

Mabre

Marche

MEAT

Mykolo 4

Nineteen18

Selfish

Sofa de Pancho

Somm

St. Germain

Stebuklai

Stikliai

Sweet Root

Telegrafas

Ti’ana

Time

Trinity

Kaunas

Dia

Ieti

Medžiotojų užeiga

Monte Pacis

Nüman

Piano Piano

Snobas

uoksas

Klaipėda

Ararat All Suites hotel

Meridianas

Momo Grill (taip pat ir Kaune)

monai

Birštonas

Moon, Vytautas Mineral SPA

Druskininkai

Keturi vėjai, Grand SPA Lietuva

SPA Vilnius

Toli Toli

Velvetti

Labanoras

Labanoras

Nida

Nerija

Nidus

Palanga

4

Onorė

Palangos Vanagupė

Pušų Paunksnėje

Restaurant Palanga

Vila Komoda

Žuvinė (taip pat ir Vilniuje)

Plateliai

SALA Resort

Šiauliai

Avenue Brasserie

Trakai

Apvalaus stalo klubas

IDW Esperanza Resort

Ventė

Šturmai (taip pat ir Vilniuje)


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: