naujienos Naujienos

Planuojate iškylą? 7 auksiniai patarimai padės išvengti vabzdžių

VMGonline.lt, 2018-06-13, 18:30


Iškylos gamtoje neabejotinai yra vienas didžiausių vasaros sezono džiaugsmų. Ir, nors svajojant apie pikniką, prieš akis iškyla idiliškas vaizdinys, poilsį gamtoje neretai apkartina tokie neišvengiami vasaros palydovai kaip uodai, bitės ar musės. Ką daryti, kad maistu gryname ore galėtumėte mėgautis nesukdami galvos dėl aplink zujančių įkyrių vabzdžių? Kitą kartą susiruošę iškylauti, prisiminkite šiuos patarimus.

Stocksnap.io nuotr.
  1. Saugokitės lizdų. Daugelis bičių tampa aršesnės, jei jaučia, kad jų lizdui kilo grėsmė. Jeigu laikysitės atokiau nuo jų lizdų, mažai tikėtina, kad bitė bus linkusi jums įgelti, nebent justų grėsmę ir tai iššauktų jos instinktą gintis.
  2. Apgalvokite gėlių išdėstymą savo vidinio kiemo teritorijoje, o jei pikniką rengiate ne nuosavo kiemo aplinkoje, rinkitės vietą, esančią atokiau nuo gėlių. Bitės turi ypatingą skonį gėlėms, todėl reikėtų vengti vietų, kuriose jus supa gražūs žiedai. Pavyzdžiui, laukinės gėlės, levandos, saulėgrąžos, paprastosios rykštenės, sausmedžiai. Taip pat reikėtų vengti pikniką rengti vietose, kur auga kopūstai, raudonėliai bei čiobreliai.
  3. Venkite vabzdžius traukiančių dirgiklių. Norėdami neprivilioti bičių, venkite gėlėtų drabužių ir saldaus kvapo kvepalų, losjonų ar apsaugos nuo saulės kremų. Siekiant apsisaugoti nuo uodų, reikėtų rinktis lengvus, šviesių spalvų drabužius, kurie dengia rankas ir kojas, mat uodus traukia tamsios spalvos.
  4. Laikykite maistą uždaruose induose. Kadangi bitės ir kiti vabzdžiai mėgsta tą patį maistą ir gėrimus, reikia pasirūpinti tinkamu jų laikymu. Kai nevalgote, indus su maistu laikykite uždarus. Taip pat nedelskite ir išvalykite išsiliejusius gėrimus ar surinkite trupinius. Gėrimus verčiau gerkite iš plastikinių puodelių, nes skardinės yra mėgstama vabzdžių slėptuvė. Kas pasitarnaus dar geriau nei plastikiniai puodeliai? Puodeliai su dangteliais! Kai baigsite valgyti, išmeskite šiukšles į sandarius konteinerius kuo toliau nuo iškylos vietos.
  5. Rinkitės vietą, kuri būtų kuo toliau nuo šiukšliadėžių.  Išsirinkę vietą piknikui, apsidairykite, ar netoliese nėra šiuklėms skirtų konteinerių. Ypač musės mėgsta pūvančias daržoves, vaisius ar kitas maisto atliekas. Jei norite pasidžiaugti grynu oru ir rengti pikniką nuosavame kieme, pasirūpinkite, kad šiukšlių konteineriai būtų kuo toliau nuo tos kiemo dalies, kurioje praleidžiate daugiausia laiko.
  6. Pasitikrinkite, ar iškylai pasirinktoje aplinkoje nėra stovinčio vandens. Tvenkiniai, vaikų baseinai ir netinkamai nusausinti kiemai gali pritraukti uodus. Netgi mažas buteliuko dangtelis gali būti jų veisimosi vieta. Norėdami išvengti nemalonaus zvimbimo ir įgėlimų, visada stenkitės nusausinti stovintį vandenį kieme, vaikiškus baseinus, iškylaukite atokiau nuo tvenkinių ar kitų nuolatinių gėlo vandens šaltinių.
  7. Pasirūpinkite vabzdžius atbaidančiomis žolelėmis. Yra keletas žolelių su eteriniais aliejais, kurios atbaido muses ir kitus vabzdžius.  Stiklainis ar vazelė su bazilikais, levandomis, citrinžole, rozmarinu ar mėtomis ne tik nuvaikys vabzdžius, bet ir taps gardžiai kvepiančia iškylos puošmena.

Parengta pagal Kitchn.com ir Goodhousekeeping.com.

Žinote daugiau būdų, kurie per iškylą padėtų išvengti vabzdžių? Pasidalinkite komentaruose!


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: