patarimai

Netradicinių ir labai lankytinų vietų Tel Avive TOP

VMGonline.lt, 2018-01-09, 7:50


Esate girdėję posakį „Haifa dirba, Jeruzalė meldžiasi, Tel Avivas linksminasi“? Antras pagal dydį Izraelio miestas tikrai nemiega. Modernųjį didmiestį kai kurie net vadina Sodomos ir Gomoros miestu. Apžvelgiame keletą lankytinų taškų ne tik Tel Avive, bet ir jo priemiestyje Jafoje.

Bauhaus architektūra. Tel Avivas garsėja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais Bauhaus stiliaus pastatais (jų yra net 4000!), kurie vadinami baltuoju miestu. Architektūros stilių 3-iajame dešimtmetyje atvežė iš Vokietijos į Tel Avivą pradėję keltis žydai. Kiekvieną šeštadienį miesto savivaldybė organizuoja nemokamus turus anglų kalba, kurių metu supažindinama su šiuo architektūros stiliumi.

Promenada arba krantinė – populiari Tel Avivo gyventojų pasilinksminimo vieta. Dieną mėgaujamasi saule ir jūra, vakarais – važinėjama dviračiu, einama į visai šalia įsikūrusius barus ir restoranus.

Senasis Jafos uostas – vienas seniausių pasaulyje. Geografinė uosto vieta lėmė, kad jis puikiai tiko laivybai, todėl per jį ėjo senasis jūrų prekybos kelias Via Maris.

Senoji traukinių stotis Jafoje HaTachana. 19 a. iškilusi stotis po renovacijos tapo kavinių, restoranų ir vietos dizainerių butikų kompleksu. Rekomenduojame nepraleisti čia vykstančio nedidelio savaitinio turgaus, kuriame ne tik prekiaujama įvairiais aksesuarais, bet ir galima nusipirkti gatvės maisto.

Karmelio turgus – žinomiausia ir didžiausia turgavietė visame mieste. Nuo drabužių iki elektronikos prekių, nuo šviežių vaisių iki svaiginančiai kvepiančių prieskonių… Čia yra visko!

Zielinski ir Rozen parfumerijos parduotuvėje susipina kvepalų, muilo ir aromatinių žvakių kvapai. Visuomet svajojote apie specialiai jums sukurtus kvepalus? Industrinio stiliaus parduotuvėlės savininkas Erezas Rozenas gali šį norą išpildyti – savo klientams jis kuria individualius kvepalus. Originalus suvenyras!

Tel Avivo sinemateka – sinefilų šventovė, savo duris atvėrusi 1973 m. Joje reguliariai rodomi vietiniai ir užsienio kino filmai, vyksta tokie kino festivaliai kaip tarptautinis Tel Avivo LGBT filmų festivalis „TLVFest“, tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Doc Aviv“ ir dar keletas kitų.

Neve Tzedek – vienas stilingiausių ir pirmųjų miesto rajonų, kuriame apsigyveno žydai. Jei jums patinka nardyti siauromis ir jaukiomis gatvelėmis, žvilgčioti į nedidelių parduotuvių vitrinas, nepraleiskite progos užsukti. Pamiršite, kad esate pusės milijono gyventojų turinčiame mieste.

Basma Coffee. Arabiško stiliaus kavinukė, kurioje širdis apsąla nuo rytietiškų gardėsių saldumo, o į realybę sugrąžina stipri autentišku būdu ruošiama kava.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: