(Ne)karališki Elžbietos II mitybos įpročiai: daugiau sausainiukų ir mažiau krakmolo

VMGonline.lt, 2017-08-26, 7:50


Karališką puotą įsivaizduotume nuo maisto gėrybių lūžtančio stalo, bet pasirodo, kad iš tikrųjų keptas šernas ant karalienės Elžbietos II stalo guli tik labai retomis progomis. Buvęs karalienės virtuvės šefas yra prasitaręs, jog Elžbieta II visai nėra foodie: „Ji valgo tam, kad gyventų, ir taip stipriai nemyli maisto, kaip princas Filipas, kuris apie maistą galėtų kalbėti ištisą dieną.“

 


In the kitchens of Buckingham Palace, the final preparations for the #ColombiaStateVisit Banquet are made.

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Nors ir neišranki, Elžbieta yra griežta virtuvei. Jos pagrindinė taisyklė – jokio krakmolo, o tai reiškia – jokių makaronų, bulvių ir ryžių. Karališkasis meniu yra sudaromas taip: du kartus per savaitę karalienei yra pateikiamas vyriausiojo šefo sudarytas meniu su galimais patiekalų variantais, kuriuos Elžbieta pasirenka arba išbraukia.

 


The scene is set in the Ballroom of Buckingham Palace for tonight’s #ColombiaStateVisit Banquet

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Savo rytus karalienė pradeda su porcelianiniu puodeliu „Earl Grey“ arbatos ir keliais sausainiukais. Tai išauga į pusryčius su vaisiais ir koše. Kartais tai gali būti skrebutis su marmeladu, ypatingomis progomis – plakta kiaušinienė su rūkyta lašiša ir trumais. Pabrėžiama, kad karalienė renkasi tik rudus kiaušinius, nes tokie kiaušiniai jai atrodo skanesni.

 


Prieš pietus karalienė leidžia sau išlenkti aperityvo su džinu. Pietūs paprasti ir sotūs – žuvis su daržovėmis ar vištiena su salotomis. Anot šefo, mėgstamiausias karalienės patiekalas yra keptas jūros liežuvis su apkeptais špinatais ir cukinijomis.

 


Kaip ir pridera tikrai anglei, karalienė niekuomet nepraleidžia popiečio arbatėlės su vieno kąsnio sumuštiniais ir mėgstamais pyragais su medumi, imbieru, vaisiais ir šokoladiniais sausainiais. Yra žinoma, kad karalienė ypač dievina šokoladą ir tortą su šokoladiniais sausainiais, kuris buvo patiektas ir anūko Viljamo vestuvėse.

 


Around 20,000 slices of cake, 20,000 sandwiches and over 27,000 cups of tea are served at a Garden Party at #BuckinghamPalace.

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Vakarienei – jautienos, elnienos, fazano ar lašišos filė. Iš mėsos yra ruošiami kepsniai su grybų, grietinėlės ir viskio padažu. Dieną Elžbieta II pabaigia šampano taure.

 


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: