naujienos Naujienos

Neatsiejamą Paryžiaus atributą norima įtraukti į UNESCO sąrašą

Auksė Podolskytė, Instagram.com nuotr., 2018-06-13, 7:50


Filosofų, rašytojų ir dailininkų pamėgti, įamžinti ne viename filme, šlovinti knygose Paryžiaus kavinės ir bistro yra tarsi gyvi paminklai, atspindintys sostinės veidą, šio miesto art de vivre. Time.com praneša, kad šių vietų savininkai siekia, jog bistro atsidurtų UNESCO nematerialaus paveldo sąraše.

Savininkų, susibūrusių į asociaciją, teigimu, bistro ir kavinės yra unikalios vietos, vienijančios skirtingų profesijų, kultūrų ir tikėjimų atstovus, nyksta. Teigiama, kad per pastarąjį 20-metį tradicinių Paryžiaus bistro sumažėjo perpus. Šiuo metu jų suskaičiuojama kiek mažiau nei 2 tūkst. Seniausiasis – „Procope“ (nuotr. žemiau) – mena XVII a.

Una publicación compartida de Ericsauf (@ericsauf) el

Asociacijos narių nuomone, įtraukimas į UNESCO sąrašą galėtų padėti išsaugoti bistro ir kavinių terasų tradiciją. Dėl šios priežasties susivienijimas prašymą Prancūzijos kultūros ministerijai įteiks rugsėjį.

Anot asociacijos prezidento ir restorano „Le Mestutet“ šefo Alaino Fontaine, tikrame bistro kava kainuoja 1 eurą, o dienos patiekalas kartu su taure vyno – 12 eurų. Praeityje miesto bohemos pamėgti „Le Dome“, „La Rotonde“, „La Closerie des Lilas“, „Les Deux Magots“, „Café de Flore“ tokių kainų tikrai nebesiūlo.

Dėl augančių nuomos kainų konkurencijos su greitaisiais ir kitais restoranais tęsti tradiciją tampa sudėtinga. Telegraph.co.uk taip pat mini, jog viena problemų – ilgos darbo valandos, pagal kurias šeimų verslams veikti sekasi sunkiai.

Konkurencija dėl to, kas pateks į šį kas dvejus metus pildomą sąrašą, yra. Eilėje rikiuojasi prancūziškas batonas ir Paryžiaus bukinistai – knygų pardavėjai. Šių žaliaspalviai stendai, išdėlioti lygiagrečiai su Senos upe, sudaro didžiausią pasaulyje knygyną po atviru dangumi.

Šiame UNESCO sąraše yra indoneziečių batika, mongolų atliekamas kupranugarių užkalbėjimo ritualas, Neapolio žongliravimas itališkomis picomis, iranečių laivų statyba.

Parengta pagal Time.com ir Telegraph.co.uk.

Apie kavinę-braseriją „Le Brebant“, kurią dievina vietiniai, skaitykite ČIA. Į kokį bistro tekini eitumėte jūs?


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: