patarimai

Neatidėkite paskutinei minutei: ypatingų dovanų gidas Motinos dienai

Agnė Pačekajė, 2018-05-02, 18:10


Paklausus mamos, ko ji norėtų dovanų, neretai išgirstame, kad nieko pernelyg ir nereikia. Belieka patiems sukti galvą, kas galėtų būti tas lobis, kurį galėtume apibūdinti kaip stebuklą, kuriam atsiradus namuose negalėsime suvokti, kaip galėjome be jo gyventi. „iittala“ pateikia net šešias dovanų mamai idėjas, leisiančias įžvelgti stebuklus kasdienybėje.

„iittala“ nuotr.

Nauji gėlių namai

Tegul mamai dovanojamos gėlės persikelia į naujus namus, kurie asocijuotųsi su gamtos harmonija ir gyvybingumu: pirmu pavasario lietum, rasota pieva, aplytu ramunės žiedu… Šį pojūtį dovanos unikalus, reljefiškas Kastehelmi vazos lašelių dizainas, įkvėptas ryto rasos. Nustebsite išvydę, kaip ši elegantiška vaza įsilies į bet kokį interjerą (ji idealiai tinka nesudėtingoms puokštėms), bet jame nepaskęs ir išlaikys savo unikalumą. Belieka pasirinkti spalvą: nuo gyvybingos vandens mėlynos, ryškios samanų žalios, rafinuotos pilkos iki klasikinės skaidraus stiklo vazos.

„iittala“ nuotr.

Sparnuotas draugas

Tobulesnės dovanos mamai (ir ne tik jai) nesugalvosi. Apie unikaliuosius rankų darbo Oiva Toikka paukščius galima kalbėti be atvangos, ir vis tiek nesugebėsime atskleisti viso jų žavesio, kuriuo spinduliuoja aptakios sparnuočių formos. Tai interjero detalės, gimusios iš beribės fantazijos ir ypatingo stiklo pažinimo, leidusios Oivai Toikkai kartu su „iittala“ stiklapūčiais kurti mažyčius gyvenimo stebuklus. Stebėdamas gamtą ir sekdamas savo aistra stiklui Toikka sukūrė daugiau nei 400 paukščių per pastaruosius keturiasdešimt metų. Kiekvienas paukštis yra pučiamas atskirai, todėl jis toks pat unikalus, kaip ir jo būsimas šeimininkas. Šie paukščiai atrodo tarsi gyvi, o nutūpę interjere šiam taip pat sukeikia pliūpsnį žaismingumo. O svarbiausia – kaskart pažvelgusi į paukštį mama prisimins jus.

„iittala“ nuotr.

Brangenybių saugykla

Kadaise mums tvarkos pagrindus įdiegusios mamos nepaprastai apsidžiaugs praktiška ir kartu interjerą itin pagražinančia dovana – „Vitriini“ daugiafunkce dėžute. Tai lengvai pritaikomas ir stilingas sprendimas smulkučiams daiktams (pavyzdžiui, raktų, juvelyrinių dirbinių, aksesuarų, sagų, sąvaržėlių ir kt.) namuose laikyti. Maža to, tai kur kas daugiau nei paprasta priemonė niekučiams susidėti. Išsispręs amžina dilema, kaip sudėti smulkius daiktus, kad jie atrodytų ne tik tvarkingai, bet ir toliau būtų matomi bei lengvai atrandami. „Vitriini“ dėžutės, gaminamos įvairių spalvų, kelių dydžių, atrodančios tarsi spalvoti ledo kubeliai, leis jūsų mamai susikurti savo kompoziciją, kuri ne tik puoš interjerą, tačiau ir atliks labai reikalingą ir praktišką saugojimo, eksponavimo funkciją.

„iittala“ nuotr.

Pasaka kavos puodelyje

Ar prisimenate savo pirmąjį arbatos puodelį? Tikriausiai, kaip ir pirmasis servizas, jis buvo margintas žaismingais raštais ir piešinukais, ir dėl tokio unikalaus lobio jūsų mama visuotinio stygio laikais turėjo ilgokai stovėti eilėse. Dabar atėjo metas pasirūpinti mamos kavos gėrimo ritualu ir padovanoti vieną mieliausių puodelių iš legendinių „Moomin“, Taika kolekcijų, kuriose kiekvienas indas pasakoja savo istoriją ir vos į jį pažvelgus nejučia priverčia šypsotis. Mamai –minimalizmo mėgėjai – taip pat bus iš ko rinktis: nuo funkcionalių „Teema“ iki išskirtinių „Sarjaton“ puodelių.

„iittala“ nuotr.

Stiklo žaidimai

Taurė, kuri net vandenį joje paverčia ypatingu. Taip „iittala“ gerbėjai apibūdina taures iš ne vieną dizaino apdovanojimą Suomijoje ir už jos ribų pelniusios „Essence“ kolekcijos, kurtos garsiojo Alfredo Häberli, norėjusio sukurti kuo universalesnes taures, kurias būtų galima naudoti kuo įvairesniam vynui (įdomu tai, kad Häberli kūrybai įtakos turėjo ir jo šeimos nariai, dirbantys viešbučių bei restoranų versluose). Tokia patirtis ir žvilgsnis iš arčiau, tiek naudotojų, tiek ekspertų akimis, padėjo kruopščiau apmąstyti ir sukurti išskirtinį dizainą. Jau vien faktas, kad stovėdamos šalia viena kitos taurės sukuria nepaprastą pusiausvyros pojūtį, nes jų koteliai yra to paties dydžio, priverčia žavėtis. Tai taurės, kurios leis įžvelgti stebuklus kasdienybėje – dalykus, kuriuos kadaise mus mokė įžvelgti mamos.

„iittala“ nuotr.

Pjedestalas

Tegul mamos kepami šedevrai nuo šiol persikelia ant jų verto pjedestalo, kuris net paprastam obuolių pyragui leis pasijusti kilmingam. Elegantiškai atrodančios ir labai praktiškos (nežinia, ar egzistuoja kitos tortinės, taip tinkančios prie visko) „Kastehelmi“ tortinės leis pateikti savo kulinarinius šedevrus prabangiame šviesos žaisme. Kaip ir kiekvieno šios kolekcijos dirbinio, taip ir tortinės paviršius atrodo lyg nusėtas žvilgančiais burbuliukais, tarsi rasos lašeliais ankstyvą vasaros rytą nugulusiais ant žolynų, žėrinčiais prieš saulę lyg brangakmeniai.

Šias ir kitas prekes rasite ginalasinterjeras.lt


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: