naujienos Naujienos

„Kulinarinio detektyvo“ dalyvė Ligita: sukimasis virtuvėje – šeimą suartinanti veikla

VMGonline.lt, Vytautės Ribokaitės nuotr., 2019-05-28, 7:50


Praėjusio sekmadienio „Kulinarinio detektyvo“ dalyvė Ligita, gyvenanti Kaune, šiuo metu yra mama pilnu etatu: anksčiau dirbusi darželio auklėtoja, dabar ji savo visą dėmesį atiduoda mažylei dukrai. Ligita sako mėgstanti gaminti ekspromtu, o savaitgaliais gamina kartu su vyru – tai smagi šeimos veikla, nes prisijungia ir dukra. VMGonline.lt dalyvė papasakojo apie mažus, bet ypatingus kasdienio gyvenimo momentus.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Iš kur semiatės įkvėpimo patiekalams? Ar tiesiog matote produktus ir automatiškai galvoje dėliojasi variantai, ar galbūt mėgstate paskaitinėti receptus internete, sekti mėgstamus tinklaraštininkus, kulinarijos pasaulio įžymybes?

Dažniausiai įkvėpimas ateina savaime, iš tų produktų, kuriuos matau ir tuo metu turiu savo šaldytuve ir spintelėse. Receptus paskaitinėti mėgstu, tačiau juos pakeičiu savaip, o dažniausiai seku „Beatos virtuvę“, taip pat jau kuris laikas domiuosi VMG.

Ar mielai eksperimentuojate? Gal yra buvę kokių juokingų nutikimų virtuvėje su eksperimentais? O gal atvirkščiai, esate atradusi pamėgtus receptus ir jų visuomet laikotės?

Mūsų namuose gaminimas dažniausiai būna eksperimentinis. Tačiau turiu net kelis receptus, kuriuos ruošiu ne pirmą kartą: pirmiausiai, tai kondensuoto pieno keksiukai, į kurių tešlą galima dėti viską, ką tik sugalvojate (riešutus, džiovintus vaisius, ir apskritai, ką mėgstate), taip pat vištienos filė kepsniukai, apvolioti džiuvėseliuose ir pasirinktuose prieskoniuose. Na, tokie paprasti patiekalai, kuriuos ruošiant galima ir kurti.

Kokių produktų visada galima rasti jūsų šaldytuve? Ir kodėl?

Mūsų šaldytuve visada galima rasti batono, kiaušinių ir daržovių. Dažniausiai kepame karštus sumuštinius, gaminamės kiaušinienę ir daromės salotas.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

O ar yra produktų, kurių nėmgstate? Galbūt ir patiekalų, kurių niekada negamintumėte?

Labiausiai nemėgstu džiovintų vaisių, tad su jais patiekalų nei pati nevalgau, nei gaminu.

Ar dažnai lankotės restoranuose? Gal turite kokių pamėgtų vietų, kurias rekomenduotumėte skaitytojams? Ir galbūt einate į kokius nors restoranus turėdama ten konkretų mėgstamą patiekalą, tarkim, mėgstamiausią picą?

Restoranuose tenka lankytis gan dažnai, per mėnesį bent kelis kartus. Kaune yra picerija „Bella Italia“, kurioje picos tiesiog dieviškos. Ten jos storapadės ir tikrai labai skanios, tad šitą vietą rekomenduoju 100 proc. Kadangi šioje kavinėje su vyru esame išragavę nemažai picų,  vienos išskirti negalėčiau. Kita vieta yra „Čili Pica“. Šioje kavinėje dažniausiai lankausi su draugėmis, nes čia skani kava, o iš patiekalų galiu rekomenduoti vištienos suktinukus, kuriuos patiekia su bulvytėmis.

Auginate mažą dukrą. Kaip suprantu, dukrai irgi patinka prisijungti prie gaminimo, tiesa? Ar mažoji jau išreiškė, kas jai (ne)patinka, ar sėkmingai valgo viską?

Dažniausiai gaminimo metu ji sėdi kėdutėje ir ragauja tai, ką tuo metu pjaustau. Ir kol kas sėkmingai ji valgo viską, ką paruošiu!

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Su skaitytojais Ligita pasidalijo karštų sumuštinių receptu, kurio išmoko iš savo vyro. Recepte Ligita pateikia ingredientus, kuriuos dažniausiai pati naudoja, tačiau juos galima pakeisti pagal skonį. Pavyzdžiui, kartais ji vietoje pomidorų deda paprikas, o vietoje žalių agurkų – marinuotus.

Jums reikės:

4-5 mėgstamo batono riekelių (naudokite tiek, kiek norite pasigaminti sumuštinių)

1-2 pomidorų

0,5-1 pakelio sūrio

Pusės mėgstamos dešros (tinka bet kokia)

1-2 agurkų

Pomidorų padažo

1-2 kiaušinių

  1. Pirmiausiai batono riekeles pamirkykite į kiaušinio plakinį, kuriame gali būti ir mėgstamų prieskonių. Batoną dėkite į keptuvę, apkepinkite, kol gražiai apskrus.
  2. Uždėkite pomidorų padažą, dešrytę, pomidorus, sūrį ir viską, ką mėgstate, ir užtarkuokite sūrio. Tuomet grąžinkite sumuštinius atgal į keptuvę, ir uždengus dangtį palaukite, kol sūris išsilydys. O jei turite mikrobangų krosnelę, galite pašildyti ir ten.

KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: