top of page

Kaip atrodo Simonos Nainės valgomojo stalas rudenį?

Kad ir kaip liūdna, vasara (bent jau pagal kalendorių) baigėsi. Sandėliukuose jau išrikiavome uogienes, vietoje šviežių daržovių greitai pradėsime ieškoti raugintų arba marinuotų produktų, grybautojai jau sapnuoja baravykų derlių, o šaldikliuose laukia kilogramai šaldytų uogų. Simona Nainė atskleidžia, kaip ruduo patobulina jos mitybos įpročius ir kokios gėrybės keliauja į jos lėkštę paspaudus pirmosioms šalnoms.

Metas namų jaukumui

Simona pasakoja, kad ruduo, pirmiausia, pakoreguoja jos darbo planus. Jei vasarą galima sau leisti ilgus pusryčius, pietus ar vakarienes mieste, vėsiuoju metų periodu tai, nori ar nenori, baigiasi: „Rudenį dažniau būname namuose. Užsidaro lauko terasos, o per lietų, vėją ir šaltį nesinori eiti valgyti į restoranus. Taip, oras kiek pakoreguoja planus ir valgymo įpročius, tačiau tai nėra blogai. Rudenį norisi namučiuose būti kuo dažniau ir tai yra puiki proga daugiau laiko leisti su artimaisiais ir virtuvėje suktis pačiam.“

Simona, pasakodama apie savo rudens planus, nepamiršta pridurti ir pagrindinių produktų bei patiekalų, kurie atsiduria ant jos stalo atvėsus orui. Štai kaip šis sąrašas atrodo:

1. Sriubos. „Gal dėl to, kad atvėsta oras, rudenį ant stalo tikrai karaliauja sriubos“, – pradeda pasakoti Simona. Išties, sriubos yra itin maistingas ir naudingas produktas skysčiams organizme palaikyti, virškinimui gerinti ir paprasčiausiai kūno šilumai atkurti. Visi žino, kad šilta daržovių sriuba vėsią dieną sutvarkys ne tik nuotaiką – ir reikia tuo naudotis.


sriuba1

2. Mėsa. Jau ne pirmame interviu Simona Nainė atskleidžia, kad ant jos valgomojo stalo karaliauja mėsa ir tai, bėgant sezonams, nesikeičia. Tiesa, moteris pripažino, kad vasaros metu garnyru prie mėsos tampa šviežios daržovės iš artimųjų daržo, o rudenį lėkštėje pradeda vyrauti įvairios kruopos ar batatai. „Mes gyvename puikiais laikais, kai vasaros pabaiga dar nereiškia, jog atėjo ir daržovių bei vaisių pabaiga. Kitų metų laukti nereikia – gėrybių turime čia ir dabar. Gal jos parduotuvėje ir ne tokios šviežios ar organiškos, tačiau tikrai negalime skųstis jų kokybe, – pasakoja Simona. – O faktas, kad prie mėsos pradeda norėtis dar ir kruopų, reiškia, kad rudenį mums reikia daugiau soties ir tai visiškai natūralu.“

3. Konservai. „Su vyru esame labai turtingi, nes turime mamas, kurios už mus gėrybes užaugina, užkonservuoja ir sudeda mums. Iš jų parsivežame ir marinuotų burokėlių, ir agurkų, ir įvairiausių uogienių, o kur dar švieži svogūnai ir česnakai.“ Būtent česnakas Simonos virtuvėje kaip prieskonis dominuoja tiek rudenį, tiek vasarą, Simona sako, kad deda jo į beveik visus gaminamus patiekalus.

4. Kalėdų laukimas. Simona pripažįsta, kad pasibaigus vasarai ir atvėsus orui natūraliai prasideda Kalėdų laukimas ir pasiruošimas šiai šventei: „Gal kiek anksti apie tai kalbėti, tačiau rudens pabaigoje aš jau pradedu nenustygti vietoje ir vartau kulinarines knygas, kuriose randu visa tai, ką norėčiau matyti ant savo Kūčių bei Kalėdų stalo. Praeitais metais išbandžiau ne vieną VMG receptą, tiesą sakant, jie dominavo. Ypač patiko silkė su persimonais – labai skanu ir labai lengva pagaminti! Manau, kad šiam patiekalui Kalėdų nelauksiu, bent kelis kartus pasigaminsiu silkę ir rudenį.“


silke Verdu-ir-kepu-Final-8[6]

Simona Nainė, pasakodama apie rudens mitybos įpročius, nepamini nei saldumynų, nei daugiau angliavandenių turinčių produktų, pavyzdžiui, duonos ar makaronų. Negi rudenį jų jai nesinori? Tiesa ta, kad Simona makaronus valgo labai retai, lyginant su jos vyru Jonu Nainiu, kuris makaronus gali kabliuoti ryte ir vakare: „Makaronus valgau tik keliose patikrintose vietose, kur tikrai žinau, kad skanu. Bet kad namuose sugalvočiau pasigaminti makaronų… Beveik nėra taip buvę.“

Simona sako valganti tik batatus bei mėlynąsias bulves, paprastųjų dažniausiai atsisako: nei sriuboje, nei prie mėsos bulvių jai nereikia, nebent užsinori bulvių plokštainio – tuomet nieko nelaukdama jį ir pasigamina. „Manau, kad rudenį reikia nepaklusti norui valgyti sotų ir sunkų maistą, nes apsunksti ne tik nuo oro slėgio, bet dar ir nuo tų suvalgytų angliavandenių. Tai geriau valgyti rečiau. Lengvesnis, sveikesnis maistas vis tiek bus tai, kuo rudenį ginsimės nuo šalčio ir ligų.“

O kaip atrodo jūsų valgomojo stalas rudens metu? Papasakokite mums VMGonline.lt „Facebook“ paskyroje!

Naujausi įrašai

bottom of page