top of page

Kepimo subtilybės: ką daryti, kad keptas maistas būtų ir sveikesnis, ir skanesnis?



Kepimas – vienas populiariausių maisto gaminimo būdų, ypač gelbstintis, kai alkį norime numalšinti kuo greičiau. O kur dar gardus apskrudimas, kurį pavyksta išgauti tik čirškinant maistą ant keptuvės. Vis dėlto, ne paslaptis, kad šis būdas nėra pats sveikiausias. Ilgametę patirtį turintį virtuvės šefė Honorata Lyndo pataria, kaip kepti ir sveikiau, ir skaniau.

Kokie jūsų mėgstamiausi riebalai?

Rafinuotas alyvuogių aliejus ir lydytas sviestas (ghi) – negaliu atsispirti jo aromatui. Dėl sviesto, galima sakyti, kad dažniausia žmonės įsitikinę, jog jis nėra sveikas. Bet iš tikrųjų taip nėra – lydyto sviesto degimo / dūminimo temperatūra yra apie 250 °C. Bet tai ne paprastas sviestas iš pakelio, aišku, kad tokiame negalima kepti. Dievinu moliūgų sėklų aliejų, bet jis neskirtas kepti.

Gaminti sveikiau reiškia garinti arba virti, troškinti. Arba profesionalesnis būdas gaminti vakuume žemoje temperatūroje – sous vide. Ir tada jau paruoštą patiekalą trumpai apkepti, kad susidarytų ta gardi plutelė, dėl kurios visi taip mėgsta keptus patiekalus.


Virtuvės šefė Honorata Lyndo dalinasi patarimais, kaip kepti, kad maistas būtų ir skanesnis, ir sveikesnis:

  1. Kepimui rinkitės tik rafinuotus aliejus;

  2. Atkreipkite dėmesį į etiketę, ar aliejus yra skirtas kepimui;

  3. Svarbu!!! Niekada nenaudokite aliejaus antrą kartą;

  4. Kepkite su nedideliu kiekiu aliejaus;

  5. Nedėkite maisto į šaltą aliejų ir keptuvę;

  6. Neperkraukite keptuvės;

  7. Gerai nusausinkite (jei tai įmanoma) produktą prieš kepimą – tai sutrumpins kepimo laiką.



Naujausi įrašai

bottom of page