naujienos Naujienos

Kas laukia vasaros, o kas – šio maisto festivalio. Data jau aiški!

VMGonline.lt, Saulė Sakalauskaitė, partnerio turinys, 2019-01-14, 13:50


Jau paskelbta šių metų „Vegfest LT“ vasaros festivalio data: didžiausias šalyje augalinio maisto renginys vyks birželio 8 d. naujoje vietoje – prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, Vilniuje.

Dvejus metus iš eilės renginys buvo rengiamas kitame sostinės prekybos centre. „Per tą laiką paaugome, tad ėmėme ieškoti erdvesnės ir modernesnės vietos. Su „Panorama“ iškart radome bendrą kalbą, tad šiemet renginys vyks ten ir tikiuosi, kad tai virs ilgalaikiu bendradarbiavimu“, – kalbėjo Ventė.

Tai jau – devintasis „Vegfest LT“ renginys ir trečiasis, rengiamas vasarą.

Valerijos Stonytės nuotr.

„Tai – renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą“, – „Vegfest LT“ pristatė jo sumanytoja Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė.

Šiųmečiame renginyje dalyvaus daugiau nei šimtas verslų iš Lietuvos ir užsienio. Atėjusieji galės paskanauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.

Valerijos Stonytės nuotr.

Antrajame „Panoramos“ aukšte įsikurs Sveikatos zona – joje prekiaus bei savo paslaugas pristatys sveikatingumo centrai, tyrimų laboratorijos, masažo salonai, jogos studijos ir t. t. „Kaune, Klaipėdoje vyksta itin sėkmingi sveikatai skirti renginiai, tačiau sostinė tokio renginio neturi. Nutarėme tai ištaisyti ir su sveikatingumu susijusius verslus pakviesti po savo sparnu“, – sakė V. Viteikaitė.

Kaip visuomet, renginio metu vyks ir paskaitų programa, maisto gaminimo pamokos, veiks vaikų žaidimų kampelis.

Renginys vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos ČIA.

Apie „Vegfest LT“

Renginio idėją mergina atsivežė būtent iš šios šalies. Jungtinėje Karalystėje ji gyvena jau penkerius metus, vegane tapo prieš septynerius. „Persikėlusi čia gyventi apsilankiau garsiajame „Vegfest UK“ festivalyje Londone – tai didžiausias Europoje veganams skirtas renginys, per dvi dienas sutraukiantis kelias dešimtis tūkstančių lankytojų. Jis mane labai sužavėjo, pagalvojau, kad panašaus renginio jau reikia ir Lietuvoje ir apsisprendžiau jį organizuoti“, – pasakojo mergina. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo suorganizuotas 2016 m. rudenį ir pritraukė tiek lankytojų, kad žurnalistų buvo lyginimas su „Lidl“ atidarymu. Vėliau sekė dar keli renginiai – penki Vilniuje bei du Kaune. Renginiai Kaune pavyko lygiai taip pat sėkmingai kaip sostinėje, tad V. Viteikaitė jau dairosi ir į kitus miestus – Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį. Pasak V. Viteikaitės, veganams skirti renginiai Jungtinėje Karalystėje organizuojami kone kiekviename mieste. Ji pati organizuoja net penketą: Harlou, Leiton Bazarde, Norhamptone, Sent Albane bei Lutone.

Praėjusių metų festivalio Vilniuje nuotraukų albumas ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: