top of page

Ką valgyti sergant: 10 populiariausių pasaulyje patiekalų peršalusiems

Peršalimo laiko pasirinkti neįmanoma, tačiau įmanoma pasirinkti maistą, kurį galima valgyti susirgus. Tikra tiesa, kad vieni patiekalai padeda nugalėti peršalimo simptomus. Pasidomėjome, ką žmonės valgo sirgdami visame pasaulyje, taigi pristatome rezultatus.

JAV: VIŠTIENOS SULTINYS


Šis vištienos sultinys paprastai gaminamas su daržovėmis, vištienos gabalėliais ir kiaušininiais makaronais. Amerikiečiai šią sriubą yra apdainavę, parodę filmuose ir net aprašę knygose – tokia ji mėgstama ir nepamainoma peršalus. Galbūt todėl, kad vištienos sultinys tikrai gelbsti nuo slogos ir aukštos temperatūros, o vištienos gabalėliai, daržovės ir makaronai suteikia soties. Tokios sriubos neatsisakys net ir mažiausiai alkanas ligonis.  Italija: PASTINA

Nuotrauka iš: http://italiafornia.com/ Susirgę italai renkasi mažai prieskoniuotą maistą. Vienas jų – tiršta sriuba pastina, gaminama iš smulkių makaronų vištienos sultinyje, pridedant daržovių, kartais vištienos, įlašinant alyvuogių aliejaus ir apibarstant parmezanu. Sriuba išties panaši į amerikiečių pamėgtą vištienos sultinį su makaronais, tačiau su itališku užtaisu. Japonija: OKAYU

Nuotrauka iš: http://livingthehealthychoice.com/ Galbūt dėl to, kad šio patiekalo pavadinime yra angliškasis „okay“ (liet. gerai), japonams priimtinas toks pasirinkimas norint pasijausti geriau ir pamiršti peršalimą. Okayu yra tiršta visai neprieskoniuota ryžių košė, patiekiama su konservuotomis slyvomis, Japonijoje vadinamomis umeboshi. Ši košė padeda ne tik peršalusiems, bet ir turintiems virškinimo sutrikimų. Norvegija: KALAFIORŲ SRIUBA



Norvegija yra turtinga šalis, tad jos gyventojams gaminti sriubą iš lietuviams neįperkamų kalafiorų kaskart susirgus yra vienas juokas. Norvegai sako, kad ši sriuba ne tik lengvai pagaminama, bet ir itin tinkama valgyti peršalusiems vaikučiams. Kalafioras skatina virškinimą ir yra gausus skaidulų, dėl kurių greičiau pasisotinama maistu.

Rusija: BARŠČIAI


Turbūt ne tik Rusijoje, bet ir daugumoje Rytų Europos šalių ši sriuba yra nepakeičiama peršalus. Ši ryškiai raudona burokėlių sriuba yra tikra vitaminų bomba norintiems greičiau pasveikti. Kiekvienas gaminantis turi savą barščių receptą (su bulvėmis, svogūnais, kopūstais), tačiau visos versijos padeda įveikti peršalimo simptomus ir papildo organizmą vitamino C atsargomis.

India: IDLI


Idli yra autentiški balti indų virtuvės pyragėliai, pagaminti iš garintų ryžių. Kiekvienas indas juos valgo vis kitaip: vieni mėgsta pasaldintus cukrumi ar saldžia varške, kiti valgo su įvairiais aštriais padažais, treti – be jokių pagardų.

Suomija: MĖLYNĖS


Suomiai žino, kad mėlynėse gausu antioksidantų, kovojančių su peršalimu, tad jų prisirenka iš anksto ir taupo ligų sezonui. Nuo senų senovės Suomijoje mėlynės laikomos supermaistu, iš kurio galima pasisemti sveikatos ir energijos. Iš jų susirgę suomiai gamina arbatas ar sriubas. Singapūras: ŽUVIES KOŠĖ


A photo posted by @susanguoyf on Jun 23, 2016 at 11:53pm PDT


Patiekalas skamba tikrai keistai, tokio susirgęs lietuvis paragauti greičiausiai nenorėtų, tačiau singapūriečiams tai – tradicinis patiekalas, randamas bet kurioje gatvės užkandinėje. Ši košė gaminama iš ryžių su žuvies gabalėliais ir yra pagardinama sojų padažu, pipirais ir imbieru. Žuvies košė yra ne tik soti, bet ir pagydo gerklės skausmą geriau už bet kokius vaistus.

Tunisas: AŠTRI KARŠTA SRIUBA


sriuba-min

Tunise, atvirkščiai nei kitose šalyse, peršalimas geriausiai gydomas kažkuo aštriu. Taigi tunisiečiai bet kokią sriubą – lęšių, kopūstų, makaronų – pagardina aštriais prieskoniais. Pagal šios šalies tradicinę mitybą, šviežios daržovės, pomidorų pasta ir aštrūs prieskoniai yra geriausi ginklai prieš virusus ir bakterijas.

Vengrija: ČESNAKINIS MEDUS



Vengrai, matyt, žinodami, kas geriausiai malšina peršalimo simptomus, sumakalavo trintą česnaką su medumi. Paprastai ši kombinacija valgoma tiesiog šaukštais arba ja gardinamos arbatos. Jei tai – natūralus vaistas vengrams, gal padėtų ir lietuviams?

Save

Save

Naujausi įrašai

bottom of page