naujienos Naujienos

Jau rytoj Kauno centrą užpildys prekiautojai – prasidės augalinio maisto mugė

Elija Stonkutė, VMGonline.lt, „Vegfest LT“ nuotr., 2018-09-07, 10:26


Rytoj, rugsėjo 8 d., Kauno Nepriklausomybės aikštėje greta soboro vyks „Vegfest LT Kaunas“. Renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą, yra septintasis cikle. Kaune bus rengiamas antrąjį kartą.

„Vegfest LT Kaunas“ metu vyks veganiškų prekių mugė, kurioje dalyvaus daugiau nei pusšimtis dalyvių iš Lietuvos bei užsienio. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos, receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t. t. Dalyvaus ir verslai, jau tapę nuolatiniais „vegfesto“ dalyviais, ir tokie, kurie renginyje pasirodys pirmą kartą. Daugelio prekių festivalyje bus galima įsigyti pigiau nei parduotuvėse, ypač – perkant didesnį kiekį.

„Vegfest LT“ nuotr.

Kauno renginys jau nuo pernai, kuomet buvo surengtas pirmąjį kartą, bendradarbiauja su Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešąja biblioteka. Jau nuo antradienio čia vyksta paskaitų programa, organizuojama kartu su neseniai duris atvėrusia Gyvensenos medicinos klinika.

Šiandien 17.30 val. bibliotekoje vyks sveikos gyvensenos populiarintojo Pauliaus Jaruševičiaus paskaita „Kodėl verta gyventi sveikai? Gyvensenos keitimo praktika“, o rytoj 16 val. – žinomo sportininko, sporto trenerio ir mitybos specialisto Andžej Michmel paskaita „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“

Rytoj 14 val. prie soboro taip pat vyks parkūro treniruotė su pasaulyje garsiu šio sporto meistru Ismail Arik iš Maroko. Įėjimas į mugę bei visi festivalio užsiėmimai yra nemokami. Festivalyje veiks ir infostaliukas – prie jo bus galima gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais, pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais.

„Šiuo renginiu norime visuomenei parodyti, koks skanus ir įvairus yra augalinis maistas, supažindinti su jo privalumais sveikatai bei aplinkosaugai, paskatinti žmones gyventi sveikiau“, – sakė organizatorė Ventė Viteikaitė, pati veganiškai gyvenanti jau daugiau nei šešerius metus.

Be renginio Kaune šį rudenį rengiamas ir nedidelis renginys Vilniuje – „Vegfest LT Vilniaus ruduo“ vyks rugsėjo 14–16 d. Totorių gatvėje Tautų mugės metu.

„Šiuose renginiuose laukiame ne vien veganų – jie garsėja draugiška, pozityvia atmosfera, tad visus kviečiame apsilankyti tiek mugėje, tiek paskaitose, susipažinti su Lietuvoje siūlomo augalinio maisto asortimentu, praplėsti žinių bagažą, susipažinti su bendraminčiais“, – kvietė V. Viteikaitė.

Daugiau informacijos apie renginį Kaune ČIA. Apie Vilniaus – ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: