naujienos Naujienos

Išskirtinis interviu su naujuoju restorano „Dublis“ šefu (tik VMG)

Auksė Podolskytė, R. Daskevičiaus nuotr., 2018-04-19, 7:50


Vieno geriausių Lietuvos restoranų „Dublis“ komandoje – permainos. Po to, kai istoriniame komplekse įsikūrusio restorano ir žinomo šefo Deivydo Praspaliausko keliai išsiskyrė, virtuvei vadovavo jauna šefų komanda. Šiandien skelbiame naujieną – nuo balandžio 1-osios vyriausiojo šefo pareigas pradėjo eiti Andrius Kubilius, dirbęs kūrybinėje virtuvėje „Time“ bei dar keliuose kituose projektuose. Kartu su juo prie „Dublis“ kolektyvo prisijungė dar keli nauji šefai ir restorano vadovė, kuri rūpinsis svečių aptarnavimu.

Apie pokyčius Vmgonline.lt kalbina restoraną valdančios „Nordic Food Republic“ (toliau – NFR) vadovą Nielsą Peterį Pretzmanną ir naująjį šefą.

Kodėl keitėsi virtuvės šefas?

Restoranui „Dublis“ kurį laiką vadovavo jauna talentingų šefų komanda, tačiau nusprendėme, kad esame pasirengę tapti geriausiais New Nordic virtuvės atstovais Lietuvoje, o tam reikia žengti kelis papildomus žingsnius į priekį. Kad tai pavyktų, mes visus metus skyrėme vidinės komandos stiprinimui – tai apėmė ir mūsų NFR įmonės biurą ir restoranus „Dublis“, „Nord” bei viešbutyje „Pacai” įsikūrusias kavines ir restoranus.

Andrius Kubilius. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Ar buvo didelis konkursas į naujo šefo vietą?

Kiekvieną savaitę turime kandidatų, norinčių prisijungti prie NFR komandos ir darbuotis pagrindiniame mūsų biure, „Dublyje“, „NORD“ ar naujai atidaromame restorane „14 Horses”. Konkurencija yra stipri dėl kiekvienos mūsų siūlomos pozicijos. A. Kubilius jau nuo praėjusių metų NFR dirba kaip pagrindinis tyrėjas, ieškantis Naujosios Baltijos regiono virtuvės ištakų ir pagrindų, tad atrodė natūralu būtent jam pasiūlyti „Dublio“ virtuvėje įgyvendinti visas mūsų ambicijas. Jomis siekiame Baltijos regiono virtuvę pristatyti per New Nordic prizmę. Tai bus Naujoji Baltijos regiono virtuvė, kurią apibūdintume kaip „kažkas, kas bus ateityje, tačiau dar neegzistuoja ateities pavidalu”.

Kodėl pasirinkote būtent A. Kubilių?

Kai praėjusiais metais su Andriumi pradėjome aptarinėti bendradarbiavimo galimybes, labai greitai supratome, kad mus vienija tokios pačios vertybės ir požiūris į Naująją Baltijos regiono virtuvę.

Vmgonline.lt susisiekė su A. Kubiliumi ir pasidomėjo, kaip jam sekasi.

Anties krūtinėlė, beržų sula, morkos, burokėlių žėlė. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Andriau, kokios buvo pirmosios darbo savaitės?

Intensyvios. Žinoma, tai normalu, nes šiame etape yra labai daug planavimo darbų bei kūrybos.

Kaip jaučiatės naujoje komandoje?

Prisijungiau prie labai stiprios ir motyvuotos komandos, kuri puikiai dirba ir turi aiškias roles. Džiaugiuosi tokia galimybe ir tikiu, kad kartu galėsime dar daugiau išmokti ir dar giliau suprasti New Nordic ir Baltijos šalių virtuves. Visą komandą vienija esminis tikslas – svečiui suteikti unikalią patirtį. Žinoma, jaučiu jaudulį ir atsakomybę prieš visą „Dublio“ komandą ir prieš restorano svečius, kurdamas tai, kas dar tik bus.

Varškės sūrelis, sūdyta karamelė, vanilinė druska, citrusų pelenai. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Ką naujo ketinate įnešti į Dubliovirtuvę? Kokie jūsų užmojai ir planai?

Pradėjęs darbą NFR ilgai gilinausi į Baltijos šalių kulinarijos istoriją, unikalumą ir išskirtinumą, tad visi mano ateities darbai bus natūrali šio tyrimo tąsa. „Dublis“ pradeda naują etapą, kuriame bus ieškoma naujų bei netikėtų Baltijos regiono ingredientų ir remiamasi New Nordic filosofija. Pavyzdžiui, šiuo metu aktyviai ieškome žmogaus, kuris taptų nuolatiniu „Dublio“ lauko ir miško žalumynų bei gėrybių rinkėju. Neabejoju, kad miškuose ir pievose esančios laukinės gėrybės bus neatsiejama Baltijos šalių virtuvės dalis.

Kuo jums patinka New Nordic filosofija?

Ji yra unikali, universali ir gali būti taikoma bet kuriame pasaulio regione. Manau, kad dešimt New Nordic taisyklių yra lengvai pritaikomos ir čia, Lietuvoje.

Svarbu pagaliau surasti savo unikalumą ir išskirtinumą tarp kitų regionų virtuvių. Šiais laikais nereikia sekti tik vienos virtuvės pakraipos ir tradicijų, todėl tampa dar įdomiau – skirtingų virtuvės krypčių technologijas galima pritaikyti lokaliems produktams.

Morkos, gelteklės, pastarnokai, lazdyno riešutai. Roberto Daskevičiaus nuotr.

Dirbote Time, po to sekė kiti projektai (baras Barkodas, Sapiegos bistro) dabar – Dublis. Kokia jūsų kaip virtuvės šefo karjeros vizija?

Manau, kad šiais laikais virtuvės šefas nebėra tik žmogus, gaminantis ir kontroliuojantis komandos darbus. Atėjo metas, kai turime suprasti savo vaidmenį ir įtakas daromas naujajai virtuvės šefų kartai, bręstančiai su naujais poreikiais ir vizijomis. Dėl šios priežasties aš suvokiu save kaip žmogų, aplinkiniams kuriantį galimybes tobulėti, mokytis ir atrasti save. Noriu padėti žmonėms nebijoti, plėsti savo skonių paletę ir kūrybiškumą, todėl nuoširdžiai tikiu, kad turime išmokti atvirai kalbėti ne tik apie šios srities pliusus, bet ir apie minusus. Tikiu ir viliuosi, kad netolimoje ateityje daugiau šnekėsime apie tvarumą ir psichologinę aplinką restoranų ir jų virtuvių viduje.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: