naujienos Naujienos

Įspūdžiai iš Latvijos veganų festivalio: džiugino „burgerių“ pasirinkimas, liūdino lietus ir aukštesnės kainos

VMGonline.lt, Gabrielės Bražėnaitės nuotr., 2018-08-13, 16:00


Vakar Rygoje įvyko antrasis veganų festivalis „Vegānfestivāls“. Nors diena pasitaikė lietinga, o parinkta lokacija gerokai nutolusi nuo centro, tačiau lankytojų tai neatbaidė nuo vidurdienio susirinkti Rygos botanikos sode. Savo įspūdžius iš festivalio sutiko papasakoti viena VMGonline.lt skaitytoja, apsilankiusi abiejų metų renginiuose.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Festivalis paaugo – šįsyk mugėje prekiavo 75 dalyviai (praėjusiais metais – 30). Net pusė jų ruošė karštus patiekalus. Anot pašnekovės, Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose tiek daug vietoje ruošiamo maisto gamintojų nebūna. Rygos festivalyje iš variantų gausos buvo netgi sunku išsirinkti.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

„Buvo labai daug veganišku maistu prekiaujančių foodtruckų iš Latvijos. Vien „burgerius“ siūlė 6–7 vietos, ne vienoje buvo galima įsigyti falafelių, netgi veganiško kinų maisto. Labai patiko indiško maisto vieta, kurioje galima sumokėti už lėkštę ir rinktis ne vieną patiekalą, o paragauti kelių skirtingų. Būtų smagu, jei ir Lietuvoje atsirastų kažkas panašaus“, – pasakojo lankytoja.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Tiesa, dėl oro sąlygų ledai, kuriuos siūlė keletas prekeivių, nebuvo populiarus pasirinkimas. Tačiau kiti saldumynai buvo graibstomi. Lietuvė pamini bandeles, apie kurias, jos manymu, svajoja daugelis Lietuvos veganų: „Buvo bent du stendai, kuriuose buvo galima nusipirkti tradicinių bandelių su cinamonu, razinomis.“

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

„Vieta lankytojų neišgąsdino, nes jų buvo tikrai daug. Tačiau lietus sugadino reikalus – visą dieną su trumpomis pertraukėlėmis lynojo. Tokioms oro sąlygoms nebuvo pasiruošta – nelabai buvo kur atsisėsti ir pavalgyti, todėl lankytojai slėpėsi šiltnamiuose, oranžerijoje, stoviniavo po skulptūromis.“

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Lietuvė pastebėjo ir kitų trūkumų: „Renginys prasidėjo labai vėlai, 12 val. Atvykę pietų turėjo nusivilti, nes iš pat pradžių nebuvo elektros, todėl dalyviai negalėjo pagaminti maisto. Kitas dalykas – nors paskaitų temų spektras buvo platus, tačiau visos jos buvo latviškai. Be to, festivalyje nebuvo nė vieno pranešėjo iš užsienio. Šiek tiek stebino ir kainos. Man jos pasirodė aukštos.“

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Kalbėdama apie privalumus lankytoja paminėjo, kad šiųmetė renginio erdvė – Botanikos sodas – labai graži ir išpuoselėta. Apsilankymas festivalyje suteikė šansą parke apsilankyti nemokamai. Įprastai įėjimas kainuoja apie 5 eurus. Todėl apsilankymas festivalyje daliai lankytojų tapo nedidele ekskursija.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Gabrielės Bražėnaitės nuotr.

Pašnekovė džiaugėsi, kad mašiną pastatyti sunkumų nekilo, nes į renginį atvyko anksčiau, tačiau kiti galėjo susidurti su šia problema, mat stovėjimo aikštelė ankštoka.

Interviu su viena latvių festivalio organizatorių ČIA.

Apie praėjusiais metais vykusį pirmąjį veganų festivalį Latvijoje skaitykite ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: