top of page

Imbieras – ypatingas, bet ar naudojate jį taip, kaip reikia?

Arbata, imbieriniai sausainiai, nuostabiai pagardinti patiekalai, stebuklingas sveikatinimo mišinys… Skonis – kiek deginantis, kvapas – stiprus. Tai – daugiamečio žolinio augalo šakniastiebiai, vartojami švieži ir džiovinti. Imbieras tinka ne tik kepiniams, desertams ar vaisiams pagardinti, bet ir sriuboms, padažams ar mėsai paskaninti. Svarbu, kad neužgožtų kitų produktų skonio ir aromato, o tik juos paryškintų.

Geriausi draugai – kokosai, citrinos, žaliosios citrinos, apelsinai, mėtos, aitriosios paprikos, medus, svogūnų laiškai.

Pirkdami imbiero šakniastiebį, žiūrėkite, kad jis būtų stangrus, nesusiraukšlėjęs.

Labai paprasta imbierą nuvalyti šaukšteliu.


Susmulkinti imbierą rekomanduojame elektriniu trintuvu su tarkuoti skirtu disku. Galite sutarkuoti daugiau imbiero, sudėti į sandarų indelį ir laikyti šaldytuve 3–5 dienas.

Imbiero sirupas naudojamas gėrimams gaminti. Puikiai tinka ir šaltiems, ir karštiems gėrimams, įvairiems kokteiliams ruošti. Galima nusipirkti, bet galima ir pasigaminti patiems.

Šaltiems gėrimams tiks mėtinis, o karštiems – citrininis.

* Sirupui gaminti naudokite ekologiškas citrinas. Nutarkuokite žievelę, išspauskite citrinų sultis (jas galite praskiesti vandeniu). Viso skysčio turi būti dvigubai daigiau nei cukraus. Sumaišykite citrinų sultis, vandenį, cukrų ir užvirinkite. Įdėkite imbiero griežinėlių, uždenkite ir laikykite šiltai dar apie valandą. Prieš naudodami perkoškite.

* Mėtiniam sirupui gaminti kartu su imbieru įdėkite kelias sumaigytas mėtų šakeles.

Imbierinis vynas. Pirmą kartą paminėtas 1740 metais Londone, „The Finsbury Distillery Company“. Naudojamas ir vienas, ir įvairiems kokteliams gaminti, pilamas į kepinius, juo gardinami salotų padažai, karštieji patiekalai.

Imbierinės cukatos – cukraus sirupe virti imbiero gabaliukai, apvolioti cukruje. Vartojami vieni ar desertams pagardinti. Mes iškepėme pyragą su imbieru ir papuošėme imbierinių cukatų gabaliukais.

Marinuotas imbieras – nepamainomas sušių kompanionas. Tinka ir kaip pikantiškas kitų patiekalų priedas. Marinuoti naudojamas slyvų actas (ume). Galima rinktis ir ryžių actą.

* Plonai supjaustykite nuvalytą imbiero šakniastiebį, lengvai pasūdykite ir palikite pastovėti valandą. Nusausinkite. Išvirkite saldžiarūgštį sirupą iš vandens, cukraus ir ryžių acto, verdančiu sirupu užpilkite imbierą, uždenkite ir laikykite šaldytuve 2–3 dienas. Gražiai spalvai išgauti galima įpilti raudonojo vyno.

Šviežias tarkuotas imbieras – puikus marinatų, padažų, sriubų, gėrimų komponentas. Daugelio Azijos virtuvės patiekalų sudedamoji dalis.

Redos Bumbulienės nuotr.

Redos Bumbulienės nuotr.


Džiovintas imbieras daugiausiai naudojamas kepiniams gaminti, konservuotiems patiekalams skaninti, ypač čatniams ruošti. Be džiovinto imbiero sunkiai įsivaizduojami kalėdiniai kepiniai. Džiovinto ir šviežio imbiero skonis labai skiriasi, tad nepatartina jų keisti vienas kitu.

Imbieriniai sausainiai – kvapnus desertas, ypač populiarus kalėdiniu laikotarpiu, bet vartojamas ir visus metus. Sausainius galima valgyti vienus, bet galima su jais pagaminti desertų, naudoti kaip nekeptų tortų, pyragų ir sūrio pyragų pagrindą.

Žalioji arbata su imbieru – gaivinantis ir energijos suteikiantis gėrimas. Geriamas šaltas, karštas, naudojamas kokteiliams ruošti.

Imbiero nepatartina vartoti sergant refliuksu, daugeliu virškinamojo trakto ligų, maitinančioms mamoms.

Dar daugiau neįtikėtinų faktų ir receptų rasite žurnale „Verdu ir kepu“!


verdu ir kepu logo

Naujausi įrašai

bottom of page