naujienos Naujienos

Iki augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ liko trys mėnesiai! Kas laukia šiemet?

Saulė Sakalauskaitė, partnerio turinys. Valerijos Stonytės nuotr., 2019-03-08, 13:00


Iki didžiausio Lietuvoje augalinio maisto renginio „Vegfest LT“ vasaros festivalio liko vos trys mėnesiai. Pranešime spaudai rašoma, kad šiemet renginys vyks birželio 8 dieną naujoje vietoje – prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Vilniuje. Jo sumanytoja Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė sako, kad jis skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą ir sveiką gyvenimo būdą. Renginio idėją ji atsivežė būtent iš šios šalies.

Akimirka iš 2018 metų „Vegfest LT“. Valerijos Stonytės nuotr.

„Veganizmui skirti festivaliai, mugės pasaulyje organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia itin daug lankytojų. Jungtinėje Karalystėje, kuri ir laikoma šio judėjimo tėvyne, tokie renginiai vyksta kiekviename mieste“, – teigė ji.

Artėjančio „Vegfest LT“ vasaros festivalio ašis – veganiškų prekių mugė. Joje dalyvaus daugiau nei 100 verslų iš Lietuvos ir užsienio: Latvijos, Estijos, Lenkijos, net keletas dalyvių šįkart atvyks iš Skandinavijos šalių bei Jungtinės Karalystės. Atėjusieji galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, prekių vaikams ir t. t.

„Sutiksite ir festivalio senbuvių, dar nepraleidusių nė vieno mūsų renginio, ir naujokų, kuriems tai apskritai bus pirmas pasirodymas viešumoje. Tačiau tiek vieni, tiek kiti ruošia staigmenų“, – žadėjo V. Viteikaitė.

Akimirka iš 2018 metų „Vegfest LT“. Valerijos Stonytės nuotr.

Kaip visuomet, vyks paskaitų programa – ji aprėps įvairias su veganizmu susijusias temas: gyvūnų teise, mitybą ir sveikatą, aplinkosaugą. Bus rengiamos maisto gaminimo pamokos, veiks infostaliukas, vaikų zona.

„Tai – renginys visai šeimai. Įdomių dalykų jame ras ir suaugusieji, ir vaikai, ir veganai, ir tie, kurie tiesiog domisi maisto naujovėmis“, – teigė organizatorė. Pagal apklausas, vos apie 20 % apsilankančiųjų „Vegfest LT“ yra veganai. „Mums labai malonu, kad tokį specifinį renginį galime padaryti įdomų visuomenei“, – sakė moteris. Pernykščiame bei užpernykščiame renginiuose apsilankė daugiau nei 5000 lankytojų. Organizatoriai planuoja, kad šiemet jų bus dar daugiau.

Akimirka iš 2018 metų „Vegfest LT“. Valerijos Stonytės nuotr.

Mėsos, žuvies, pieno produktų pardavimai pasaulyje ženkliai krenta – verslams tenka prisitaikyti prie kintančių vartotojų poreikių ir pasiūlyti etiškiau pagamintų bei sveikesnių alternatyvų.

„Nors, palyginus su užsieniu, dar vangokai, tai matoma jau ir Lietuvoje – kavinės, restoranai į meniu įtraukia vis daugiau veganams tinkamų patiekalų, prekybos centruose taip pat atsiranda atskiros augalinio maisto lentynos. Jau galima įsigyti ir įvairių mėsos pakaitalų, net keliolikos rūšių augalinio pieno, sūrio, jogurtų, ledų – dar prieš keletą metų apie tai buvo galima nebent pasvajoti. Gaila tik, kad vietinės produkcijos dar beveik nėra“, – sakė V. Viteikaitė.

Akimirka iš 2018 metų „Vegfest LT“. Valerijos Stonytės nuotr.

Vietinius verslus ji nori padrąsinti – veganams tinkamos produkcijos paklausa auga kaip ant mielių. Tai atspindi ir, pavyzdžiui, tai, kad daugiau nei pusė maisto pramonės verslo startuolių Jungtinėje Karalystėje yra veganiški. „Vegfest LT“ festivalis yra puiki platforma pristatyti pirkėjams savo produktus bei paslaugas. Į renginį kviečiame tiek mažus, tiek didelius verslus. Dalyvauti vasaros mugėje dar turime šiek tiek vietų, tad norintys užsiregistruoti dar gali tai padaryti, tačiau jau turėtų paskubėti“, – kalbėjo organizatorė.

Lankytojai renginyje laukiami nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: