naujienos Naujienos

Iki augalinio maisto festivalio liko vienas mėnuo

Saulė Geržudytė, Valerijos Stonytės nuotr., 2019-05-08, 9:00


Birželio 8 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Vilniuje vyks didžiausias šalyje augalinio maisto renginys – „Vegfest LT“ vasaros festivalis. Šventės programoje – veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, užsiėmimai vaikams ir t. t.

Pranešime spaudai rašoma, kad birželį organizuojamas „Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks trečiąjį kartą ir iš viso yra devintasis ciklo renginys. Pernai jame apsilankė daugiau nei 5000 lankytojų, o šiemet laukiama dar gausesnio būrio žmonių.

Valerijos Stonytės nuotr.

Renginio ašis – veganiškų prekių mugė, kurioje prekiaus daugiau nei 100 verslų iš Lietuvos iš užsienio: Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės.

„Dalyvaus ir jau nuolatiniais dalyviais tapusieji, ir tie, kurie renginyje pasirodys pirmąjį kartą. Ir vieni, ir kiti lankytojams žada įvairių siurprizų“, – teigė Ventė.

Valerijos Stonytės nuotr.

Atėjusieji galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos ir receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, prekių vaikams.

„Daug ką įsigyti bus galima gerokai pigiau nei parduotuvėse“, – žadėjo organizatorė.

Valerijos Stonytės nuotr.

Kaip ir pernai, visi, norintieji daugiau sužinoti apie augalinę mitybą, gyvūnų teises bei su jomis susijusias temas, laukiami paskaitų programoje. Pranešimus skaitys ir lektoriai iš Lietuvos, ir svečiai iš kitų šalių. Mitybos žinovas bei „Vegfest LT“ programos koordinatorius Paulius Paulauskas skaitys paskaitą „Mitai apie veganizmą“. Sveikos gyvensenos specialistas sporto treneris Andžejus Michmelis mokys mitybos paslapčių – jo pranešimo tema „Produktų derinimas maitinantis augaliniu maistu“. Amerikietis veganizmo bei gyvūnų teisių aktyvistas Simonas Plazollesas-Hayesas kalbės tema „Gyvūnų teisių politika pasaulyje“.

„Stengiamės, kad paskaitų programa būtų įdomi ir įvairiapusė“, – sakė V. Viteikaitė. Festivalyje taip pat vyks maisto gaminimo pamokos, ruošiami specialūs užsiėmimai vaikams. Dar viena renginio naujiena – tai antrajame aukšte įsikursianti Sveikatos zona.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos ČIA.

Kas dar dalyvaus šių metų festivalyje „Vegfest LT“?

Lietuvis kviečia pažinti nepalietiškos arbatos skonį: vienetinės arbatos rūšys atkeliauja tiesiai iš ūkininkų

Ką siūlo pirmasis persų restoranas Lietuvoje?

Dėmesio, smaližiai: veganiškų tortų naujienos iš „Holigans“ ir „Chaika“


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: