naujienos Naujienos

Geriausių pasaulio restoranų apdovanojimai: keičiasi rinkimų tvarka

VMGonline.lt, „The World's 50 Best Restaurants 2018“ nuotr., 2019-01-21, 16:00


Jei kalbėtume apie geriausias muzikos grupes, niekam nekiltų abejonių dėl, tarkime, „The Beatles“. Tačiau jeigu geriausius iš geriausių iš sąrašo išbrauktume, tuomet galėtų prasidėti tikra diskusija – ką dar verta įtraukti? Panašia filosofija galima vadovautis ir kalbant apie restoranus, todėl prestižiniai restoranų apdovanojimai „World’s 50 Best Restaurants“ paskelbė, kad jei restoranas per pastaruosius 17 metų kažkuriuo metu buvo įtrauktas į sąrašą, ateityje į jį įtrauktas būti nebegalės.

Kaip rašoma portale Food&Wine, tai vienas dviejų esminių pokyčių rinkimų tvarkoje, kuri įsigalioja nuo 2019 m. Kaip ir pirmas, antras pakeitimas taip pat susijęs su siekiu įnešti įvairovės: buvo atsižvelgta, kad tarp sąrašą sudarančių teisėjų būtų po lygiai tiek moterų, tiek vyrų.

Tačiau visgi didžiausias dėmesys skiriamas apdovanojimuose ilgą laiką figūravusių restoranų pašalinimui – neabejojama, kad tai 2019 m. rinkimus pavers itin įdomiais.

Tiesa, „World’s 50 Best Restaurants“ būtų pasielgę nelabai apgalvotai, jei pirmiausiai nebūtų gavę iniciatyvos palaiminimo bent iš kelių restoranų, kurie apdovanojimuose buvo matomi nuo pat jų pradžios 2002 m. Vienas pirmųjų oficialiai pritarusių tvarkos keitimui – Danielis Hummas, 2017 m. nugalėjusio restorano „Eleven Madison Park“ bendraturtis ir šefas. Pasak jo, nauja sąrašo sudarymo tvarka leis išvysti platesnį ir įdomesnį šefų ir restoranų spektrą, jiems bus sudaryta proga įžengti į tarptautinę areną. Juk maistas itin glaudžiai susijęs su bendruomenės kūrimu ir stiprinimu, o pakeitimai tam turės daug teigiamos įtakos.

Vis dėlto apdovanojimuose nuolatos figūravę restoranai nebus palikti nuošalyje. Jie bus įtraukti į naują „Best of the Best“, geriausių iš geriausių sąrašą ir, šitaip atsiskyrę, paliks vietos naujoms diskusijoms ir atradimams.

2018-ųjų nugalėtojų TOP 10 ČIA


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: