top of page

Filmuotis ją įkalbėjo anūkas: „Labai retai lankausi kavinėse, nes pasidarau restoraną namie"

Visas Birutos Stankevičienės gyvenimas sukosi ir tebesisuka apie maistą. Jau nuo vaikystės ji mielai trypčiodavo virtuvėje, vėliau gardžius patiekalus ruošė įvairiose Kauno kavinėse, o dabar, pastūmėta vyriausio anūko Romo, gali vadinti save vaizdo tinklaraštininke (vlogere). Drauge jiedu kuria vaizdo receptus ir talpina juos savo „Youtube“ kanale „Romas ir MO“.

Biruta, ar anūkui nebuvo sunku jus įkalbėti filmuotis? Kaip prieš kamerą jautėtės pirmuosius kartus?

Prisimenu, kaip Romas pradėjo sakyti, kad žmonėms reikia parodyti, kaip pasigaminti paprasto maisto, nes daug žmonių bėga į prekybos centrus pirkti pusgaminių ir nežino paprastų, pigių ir skanių receptų. Daug neplanavome, tiesiog pradėjome. Pirmieji filmavimai buvo nedrąsūs, bet dabar ir pati anūkui primenu, kad reikia naują receptą filmuoti. Jau apsipratau (juokiasi).

Turite ilgametę patirtį. Kokių pokyčių per visus tuos metus pastebėjote maisto pasaulyje? Gal galite įvardinti ir kokių nors kulinarinių madų? Pavyzdžiui, tikėtina, kad anksčiau buvo madinga lietuviška virtuvė, o štai dabar, panašu, ją iš populiariausiųjų gretų išstumia kitų šalių patiekalai?

Iš tiesų atsirado labai daug naujų ir nematytų maisto produktų, iš kurių galima pasigaminti, ką tik nori. Anksčiau beveik nebūdavo pasirinkimo, tačiau mėsa buvo kokybiškesnė: ruošiant patiekalus iš jos, nebėgdavo jokios putos, mėsa nebūdavo rūžava ją paruošus. Ji būdavo natūralesnė, neturėjo tiek neaiškių medžiagų. O ir vandens joje mažiau būdavo. Dabar labai daug mokame už vandenį mėsoje. Jei norite geros, tai nebent iš turgaus ir patikimo ūkininko.

Anksčiau žmonės tikrai gamino lietuviškus patiekalus, nes nebuvo produktų, o ir tų receptų nelabai kas žinojo. Dabar ir jų rasti nesunku, ir produktų gauti paprasta, tad ir egzotiškesni receptai tampa populiarūs.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Ar pati mėgstate gaminti kitų šalių virtuvių patiekalus?

Man patinka lietuviški, bet Romas nori paragauti ir nufilmuoti ne tik lietuviškus patiekalus. Be to, mūsų auditorija ne tik lietuviai, todėl gaminame visokius. Pavyzdžiui, pradėjome gaminti naminę picą, kuri išeina 2 kartus pigesnė nei picerijos ir tuo labiau gardesnė. Nufilmavome net 3 skirtingus receptus, tačiau Romas norėtų dar daugiau naujų ne tik picos, bet ir egzotinių patiekalų.

O ar turite savo firminį patiekalą, kuris visada pradžiugina artimuosius?

Medaus tortą gaminu jau 40 metų – visiems patinka. Vištienos krūtinėlės kepsniukai su bulvių kroketais irgi abejingų nepalieka. O pastaruoju metu per šventes ir svečiams gaminu varškės spurgas. Visi šie patiekalai ypatingi, nes lengvai pagaminami. Na, tortas gal ir nėra toks lengvas (juokiasi).

Koks patiekalas ar produktas yra užkariavęs jūsų širdį ir skonio receptorius?

Labiausiai mėgstu lietuvišką klasiką – tarkuotų bulvių cepelinus su kokybiška mėsa, spirgučiais ir grietine. Pati auginu bulves, jokių chemikalų nededu, o jų nuostabus skonis atsiranda nuo prižiūrėjimo ir natūralumo. Mėgstu bulves ir patiekalus iš jų. Ankščiau bananų negalėdavau nusipirkti, nes nebūdavo, o dabar kiekvienoje maisto parduotuvėje pilna. To, ko anksčiau neturėdavome arba turėdavome retai, dabar yra skaniausia.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Dabar vis populiarėja vegetarizmas ir veganizmas. Kokia jūsų nuomonė apie tokią mitybą? Ar tarp sukauptų receptų rastumėte kokių nors vegetariškų ar veganiškų variacijų?

Man atrodo, kad vegetarizmas ir veganizmas yra nesąmonė, nes žmogus turi valgyti mėsą, žuvį, kad gautų pakankamai reikalingų medžiagų organizmui. Tarp mūsų receptų galima rasti konservų, blynų, bet jie nebent vegetarams, tikrai ne veganams. Galbūt kada nors pamėginsime kažką veganiško dėl įdomumo.

Anksčiau pati dirbote Kauno kavinėse, o ar dabar yra restoranų, kuriuose mėgstate lankytis?

Labai retai lankausi kavinėse, nes pasidarau restoraną namie, bet būna, kad kartais anūkas nuperka kebabą. Tik be padažo, nes man ten jo per daug.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Mo naminių varškės spurgų receptas

Jums reikės:

Aliejus (kepimui ir rankoms) Cukraus milteliai (pabarstymui)

Tešlai:

250 g varškės 3 kiaušiniai 1 puodelis (250 ml) kvietinių miltų 3 šaukštai cukraus 1/2 šaukštelio vanilinio cukraus 1/2 šaukštelio kepimo sodos 1/2 šaukštelio druskos

Paruošimas

1. Sumalkite varškę, jei reikia, kad atsikratytumėte didesnių gabalėlių. 2. Gerai sumaišykite visus tešlos ingredientus. 3. Užkaitinkite aliejų puode ir į puodą įdėkite graikinio riešuto dydžio spurgytes. Kepkite jas apie 5-6 minutes arba kol jos gražiai paruduoja. 4. Išimkite jas ir uždėkite ant popierinio rankšluosčio, kad pašalintumėte perteklinį aliejų. 5. Kai jos atvės, lengvai apibarstykite cukraus pudra ir padeklamuokite eilėraštį. Mėgaukitės!


Naujausi įrašai

bottom of page